Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Problémás kutya. Mit...

S. O. S Problémás kutya. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Már több, mint egy éve nálunk van két menhelyről befogadott kutyus. Az egyik egy tünemény, gyerek kompatibilis, akár az ételt ki lehetne venni a szájából (persze nem tesszük)de tudjuk, hogy egy kis kezes bárány, viszont a másik kezdetek óta mogorva. Az elején, mikor ide került ,az etetésnél hirtelen háromszor is rám kapott és megharapott. Akkor elnéztük, bár megfenyítettük. Lassacskán szeretettel és türelemmel megtanítottuk vele, hogy itt nincs mitől tartania, de több mint egy év után is az látszik, hogy fél és félelmében morog és oda kap. A baj az, hogy most tervezünk gyereket. Nekem csak beültetéssel lehet gyerekem és most vagyunk rajta a projekten, már folyamatban van, járunk kezelésre, vizsgálatokra. Nem tudom mit tegyünk a problémás kutyával, mert nagyon szeretjük és jelenleg megértjük az ő problémáját, biztos nagyon rossz körülmények között lehetett korábban. De ha nagy nehezen összejön a gyerek, ezt a kiszámíthatatlan morgást és odakapkodást nem tudjuk tolerálni. Nagyon jó dolguk van, a legjobb kajákat kapják, és a fent említett problémás pl. egész nap itt fekszik a munka asztalom alatt. Van, hogy akaratlanul összekeveri a kábeleket, akár egy farok csóválással és leesik az egér, kicsúszik a nyomtató kábel stb. és próbálom kicsalni az asztal alól, de akkor is morog. semmiért nem lehet neki szólni, ha néha olyanja van a közelébe sem lehet menni ,pedig én mindent megengedek neki. A férjem már nagyon ki van bukva rá, én még eléggé toleráns vagyok. Pedig rám is mordul sokszor ok nélkül, amiket néha be sem vallok, mert sajnálom. Ma ki lett közösítve picit a morgása miatt. Az ablakból lestem, és észre vett és nem bírtam ellen állni, megbocsájtottam neki, beengedtem, pedig akkor sem nagyon hízelgett. Szóltam, le sem tojta. Most ez így elmegy, de mi lesz, ha gyerek lesz? Mit lehet tenni? Sajnálom, féltem, sőt megértem őt. :-( A morgásról is úgy szoktattam le etetésnél, hogy mindig megsimogattam, mikor elé tettem az ételt,annak dacára, hogy akkor is morgott, Mit tudok még tenni?
2013. jún. 3. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A simogatás nem használ, azzal nem lehet leszoktatni a morgásról szerintem.


Keress fel egy sulit, lehetőleg tükör sulit!

2013. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 görbe bözske :) ***** válasza:
Ha van a közeletekben fel kéne keresni egy sulit (ahogy az első is mondta). Én egy alfa sulit ajánlok, ezek szerintem hatékonyabbak a többi hasonlónál. Ott menjetek szocializációra. Tényleg csodákra képes.
2013. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

húha, nagyon sok tévedést elkövettetek sajnos vele szemben.


"mert nagyon szeretjük és jelenleg megértjük az ő problémáját, biztos nagyon rossz körülmények között lehetett korábban."


a kutya a sajnálatot és minden ehhez hasonlót gyengeségnek minősít. neki nincs szüksége arra hogy sajnáljátok, amit feltehetőleg nem is ért miért teszitek, hiszen egészséges, nem beteg, minden rendben van.


"próbálom kicsalni az asztal alól,"


feltehetőleg nem könyörögni kellene neki hanem vezetőhöz méltóan szigorúan megkövetelni hogy legyen szíves odébb fáradni mert te azt mondtad.


,"pedig én mindent megengedek neki."


ezt pár mondatba bele se tudnám sűríteni mekkora nagy hiba. abszolút gyengeség, plusz mivel mindent megengedsz neki ezzel azt jelzed felé hogy ő a vezér. és mivel ő a vezér majd ő eldönti mikor megy és hova. ha nem vagy kívánatos számára akkor morgással jelez, ha ebből nem értesz akkor odakap. ez "teljesen normális" a falkavezér részéről. és mivel most jelenleg ő az...


"s észre vett és nem bírtam ellen állni, megbocsájtottam neki, "


totális gyengeség. a vezér legcsekélyebb jelét sem mutatod a kutya felé. borzalmasan következetlen vagy és mint már írtam gyenge. ez nem egy vezető ismérve. hogyan hagyhatná hogy te vezesd, te mond meg neki mit tehet mit nem, hogy konkrétan rád bízza az életét ha még büntetni is gyenge vagy?


"A morgásról is úgy szoktattam le etetésnél, hogy mindig megsimogattam"


brutális hiba. ezzel csak erősítetted benne hogy ő a vezér és azt tehet amit akar. hidd el nem szoktattad őt le, ő csak megszokta hogy te nem nyúlsz az ételéhez csak simizni akarod. szerintem ha hirtelen odanyúlnál tuti hogy alsó hangon morogna.



valójában ezzel a kutyával semmi baj. sajnos a hiba bennetek, a módszeretekben illetve a következetetlenségetekben keresendő. sikerült kifognotok egy követő típusú kutyát (akivel nincs gond) és egy vezető, domináns kutyust. aki bizony elvárja hogy ne legyél gyenge, legyél következetes, ne sajnélkozzál stb stb mert erre marhára nincsen szüksége. ő egy határozott vezetőt szeretne akire nyugodtan bízhatja magát. ha te nem vagy képes helyt állni, akkor valakinek muszály ezt a szerepet betölteni így a kutya (hidd el nem azért mert így akarja) magát nevezi ki vezérnek. és a vezér a morgásaival megróbál téged helyretenni hogy az ő meglátasa szerint megfelelően cselekedj. elvárja hogy tartsd tiszteletben amikor eszik, illetve tartsd tiszteletbe a személyes terét stb stb.


magam is tükör vagy cerberos sulit ajánlanék. ha sikerül nekik a te látásmódodat átformálni (sokan sajnos ragaszkodnak ahhoz hogy pl. a kutyát sajnálni kell) hidd el hatalmas változáson fogtok átmenni.

2013. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:
100%

Suli, suli, suli. A kutya ugyanis hibátlanul működik - szembe találta magát két irányításra alkalmatlan, gyáva, behódoló, követő gazdával, így kénytelen felvenni a falkavezér szerepét. Sorban írod le az elkövethető legnagyobb hibákat, nem hiszem el, hogy egy év alatt, ha kicsit is érdekelt volna a téma és utánaolvasol (kb. minden felsorolt hibádat és az általa kialakított nem kívánt viselkedést két perc alatt megtalálod google-ben) nem javul a helyzet.

Nem toleránsnak kell lenni, végre nevelni kell azt a kutyát, nem csak szeretni - azzal ugyanis (mint azt te is látod) pont kitörölheti a seggét.

2013. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jártunk korábban már suliba, szeretném folytatni, már írtam is az oktatónak. Lehet, sok mindenben igazatok van, de azért ne higgyétek, hogy nem szólunk rá és nem neveljük. Higgyétek el, van azért ott a fejecskéjében valami zűr. A másik nagyon szófogadó és nem megsértődik ha rászólunk, hanem behúzza fülét farkát és magába száll :-) Próbál mindig a kedvünkben járni és igyekszik azt tenni, ami nekünk jó. A másik, a problémásabbik is próbálkozik, sok mindent megért, a parancsszavak, amiket suliban tanultunk varázsszóként működnek, szépen jön a lábam mellett stb. stb., azt is figyeli, hogy a társa mit csinál és tőle is tanul, csak valahogy fél mindentől és ha rászólunk hátra lapítja a fülét, lemerevedik és néz értetlenül. Azt is tudja miért szólunk rá, tudja mit szabad és mit nem. Tuti, hogy verték korábban, ebben biztosak vagyunk. És nem könyörögni szoktam neki, ha ki akarom csalni az asztal alól, hanem megvan rá a varázsszó. Ott lehet, ezzel nincs is gond, akkor hívom ki, ha összekeveri a kábeleket, vagy ki akarok söpörni. a Probléma ott kezdődik, hogy néha azt hiszi azért hívom ki, mert bántani akarom és ilyenkor leblokkol és morog. Nem mindegy, hogy milyen hangsúlyban mondom azt a szót és milyen mozdulat előzi meg. Biztos vagyok benne, hogy ok nélkül verték. Nah mindegy, nem ragozom tovább, bízom a suliban.
2013. jún. 4. 10:00
 6/8 anonim ***** válasza:

sajnos igazuk van az előző hozzá szólóknak, sajnos itt falkavezérségi gondok vannak. A suliba segítenek ezt rendbe rakni,de mivel egy domináns kutyuról van szó így ezt minden nap bekell majd tartani. nekem is domináns kutyám van, es sajnos nincs olyan h na ma beteg vagy akkor kedvesebb leszek veled és megsajnállak ,mert basszus elég nekik 1 nap és máris nyeregbe erzik magukat.

Nincs olyan, h Te könyörögsz neki, hogy jöjjön ki az asztal alól, hanem ha TE NEM AKAROD h ott legyen elkell küldened. Én sokszor csinálok ilyet. Főleg mikor pl sétánál felbosszant nagyon. Beáll elém hirtelen, nem láb mellett jön hanem beelőz. Ott hiába rángatom, nem ér semmit. Ilyenkor gyűjtöm magamba ezeket a dühöket , nem szólok a kutyához többet, haza érünk, leülök a kanapéra tvzni és ha oda jön , na akkor kijön belőlem a méreg , ráordítok egyet h menj innen, nálunk még kell egy kis morgás is h érezze h mi a helyzet, és legalább 15-25 percet nem jöhet a 10 méteres környezetembe. Tudom, nehéz megállni, mert nagyon cukin néz, de ha kibirja azt a 25 percet anélkül h bepofátlankodna a területemre akkor nagyon kedvesen oda hívom magamhoz. Ezt próbálgassátok.


Vagy : ülj le a földre egy tálca fini kajával. Ha oda jön a kutya kiabálj rá hogy takarodjon innen, most te eszel. Elég durvának hangzik de nagyon nagyon hatásos.

A kutyának nem arra van szüksége tényleg h babusgassuk, hanem h megmondjuk nekik h mit csináljanak, persze vannak makacs kivételek :D

2013. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, próbáltátok már jutalom falatos tanítást?

írtad h a parancs szavak mennek, szóval akkor tudja, érti h mi a szitu. Próbáltad úgy kicsalogatni az asztal alól h kap érte jutalom falatot?

Próbáljátok ezt ki, de sokáig, hogy a kutya össze kapcsolja hogy ha hívod az jót jelent, és jár érte a finom falat hogy ha oda megy. Szerintem szoc terápiára menjetek el, ne tanfolyamra, mert itt többről van szó, mint h nem fogad szót ahogy az utolsó hozzászólásodat olvastam. Félelmi gondok, amit szerintem máshogy kell kezelni mint a "normál" kutyákat.

2013. jún. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, jutalomfalattal tanultunk és működik is. Na jó, nincs minden pillanatban a zsebemben jutifalat :-) Próbálok én is a jövőben következetesebb lenni.
2013. jún. 4. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!