Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek, hogy lenne jobb...

Szerintetek, hogy lenne jobb a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta gyötör a kérdés,hogy mégis mit csináljak.Idén érettségizek és valószínűleg Budapesten fogok tovább tanulni.Viszont van egy 2 éves bolognese kutyám,akit mindenképpen szeretnék magammal vinni.Viszont a szüleim szerint sokkal jobb lenne neki otthon,ahol van kert és sosincs egyedül.12 hetes kora óta (amióta elhoztuk) MAX.3 ÓRÁRA volt összesen egyedül.Tehát világ életében volt vele valaki.Na most,ezek után én is úgy érzem,hogy önzőség lenne magammal vinni,ahol naponta több óráig egyedül lenne.:( Lenne saját lakásom az nem probléma,de az,hogy magányos lenne,nagyon bánt.:(( Ő mindig is az enyém volt,de nappal,amikor suliban vagyok,a szüleim vigyáznak rá.Ti mit tennétek?
2013. okt. 11. 15:09
1 2
 1/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Még fiatal a kutya! Ha jól nevelt és tudja helyét a rangsorban, kis szoktatás után beállna az új életritmusra. Ha naponta 3-szor meg tudod sétáltatni, lemozgatni és nevelni-játszani vele, akkor vidd magaddal.
2013. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mennyi időt tudsz a tanuláson kívül rászánni a kutyára. Ha mielőtt elmész otthonról, rendesen lefárasztod, testileg és agyilag is (séta, tanítás, játék), akkor a kutyád ki fogja bírni egyedül, persze nem árt fokozatosan növelni az egyedüllét időtartamát. Nagyon sok kutya él így.


Ha viszont úgy érzed, ezt nem tudnád bevállalni, akkor egyértelműen jobb helyen lenne a szüleidnél. Legyél őszinte magadhoz és döntsd el.

2013. okt. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szüleid sétáltatják? Foglalkoznak vele? napi szintent


ha nem akkor inkább unatkozzon egy kicsit naponta és foglalkozzál vele.

2013. okt. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen,biztosan sokat tudnék vele foglalkozni,nagyon fontos a számonra.:) Csak az aggaszt,hogy amikor suliba mennék,mégiscsak egyedül lenne.:( és,ha itt hagynám,akkor sose lenne egyedül.Tehát nem gondolom,hogy rossz sorsa lenne velem,csak lehetne jobb is és a saját önzőségem miatt nem lehetne így...
2013. okt. 11. 15:25
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen,a szüleim foglalkoznak vele és nagyon szeretik.A sétában nem vagyok biztos,lehet,hogy akkor csak a kert maradna neki.
2013. okt. 11. 15:26
 6/12 anonim ***** válasza:

ezerszer inkább legyen egyedül napi 7-8-9órát és sétáljon és foglallkozzanak vele.


Mint hogy ne legyen egyedül de ne lássa többet az utcát ^^


Elég gyorsan alkalmazkodnak ehhez egyébként és amikor te nem leszel otthon akkor ő alszik. Nekem is alszanak egész nap amíg nem tudok velük foglalkozni.

2013. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne egyedül? Én amikor itthon vagyok néha egész nap, akkor is alszik végig nagyjából. Ha van valami persze aktivizálja magát, de estére pörög be, amúgy pihen.
2013. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:) Megnyugtattatok.:) Már kezdtem magam nagyon rosszul érezni,hogy lehet,hogy hetente 1x fogom csak látni.
2013. okt. 11. 15:50
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha 10-12 éves lenne a kutya, azt mondanám, hagyd az eddigi környezetében. De fiatal kutya, pikk-pakk megszokja az új felállást.
2013. okt. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megszokja. Nyugi lehet kicsit hisztizni fog az elején de nem kell neki betörni, szépen szokja meg! Mozgással és már azzal is jobb lesz neki hogy a gazdija vele van, nem hagyod otthon ahol esetleg unatkozhatna.
2013. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!