Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jobb lenne a...

Szerintetek jobb lenne a kutyámnak, ha anyukámnak adnám?

Figyelt kérdés
Szóval van egy kistestű, 8 kg-os kutyám, 3 éves. Lakásban nőtt fel, másfél éve lakunk családi házban. Mikor ideköltöztünk, vettünk egy nagytestű kutyát, mostanra 50 kg. Mióta megvan a nagy kutya, a kicsi nem érzi jól magát. Nem bántja a nagy, csak méretéből adódóan gyakran eltiporja, az sem szokott jól elsülni, mikor játszani próbálnak, nem hagyja érvényesülni, minden játékot megszerez magának, simogatásnál arrébb lökdösi a kicsit stb. A kicsi gyakran morog rá. Időnként amikor dolgunk van, anyukámra szoktam bízni a kutyát (a kicsit). Ő lakásban lakik. Mielőtt a másik kutya meglett volna, ilyenkor mindig levert volt, nagyon várt minket, alig evett. Most mióta megvan a nagy, a múltkor megint egy hétvégére rá volt bízva és azt mondta anyukám, hogy kifejezetten boldog volt, kicsit sem hiányolt minket, rendesen evett, vidáman szaladgált fel-alá. Én már nagyon rég láttam ilyennek. Olyan volt neki mint egy wellness hétvége. Mikor mentem érte még akkor sem nagyon örült nekem. Szeretem mind a két kutyát, de látom rajta, hogy most így nem az igazi neki. Anyukám meg már régóta mondja, hogy ő szeretné a kicsit. Viszont a kutya hozzám meg a páromhoz is nagyon ragaszkodik, nem tudom nem viselné-e meg jobban az, ha odaadnám, mint ez a mostani helyzet. Mivel anyukámról van szó, minden héten járok hozzá így nem is tudna elfelejteni engem a kutya, meg azért én sem szeretnék minden kapcsolatot megszakítani vele, egy idegennek nem adnám oda. Szerintetek? Vagy inkább itthon próbáljunk meg valamiféle új szabályokat bevezetni? De mit? Mind a két kutya bent alszik, esetleg rakjuk ki a nagyot, hogy legalább este nélküle lehessen a kicsi?
2013. febr. 25. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudtok otthon megfelelő szabályokat bevezetni, akkor jobb lenne a kicsinek anyukádnál.

Őszintén szólva fogalmam sincs hogy mit tehetnétek, hogy jobb legyen neki veletek. Mert azt meg a nagy sem érdemli meg, hogy kirakjátok az udvarra.

Remélem tudnak itt nektek valami jó ötletet adni, de ha nem, akkor menjen a kiskutya anyukádhoz.

2013. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sippara ***** válasza:
39%

Ezt nem most szúrtátok el, hanem jó régen. A nagyot tudatosan nevelni kellett volna, hogy vigyázzon, figyeljen a kicsire, nem kellett volna (és a mai napig sem kéne) hagyni, hogy elvegye tőle a játékokat, fellökje, odébb tolja simogatásnál (a felsorolt dolgokért egyébként az én kutyám olyan pofont kap, hogy még az is belehülyül, akinek elmeséli).

Mostanra valószínűleg jobb, ha anyukádnál marad a kicsi, ha eddig nem tudtátok megfelelően nevelni a nagyot, most már hagyjátok a francba, sokkal nagyobb meló lenne, amit - a leírásodból gondolva - nem sok kedvetek lenne megcsinálni (ha lett volna, nem lenne problémátok).

2013. febr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a pofonosztó utolsó ne beszéljen megfelelő nevelésről
2013. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
azon agyaltam miért lett lepontozva a "pofonosztó", végül az utolsó h.sz. egyértelműsítette számomra hogy a (véleményem szerint) jelképesen használt pofon szó miatt bukott az egész. pedig maximálisan az utolsó betűig egyetértek vele (én zöld kezet nyomtam neki) ugyanis valóban ott lett elcseszve az egész hogy a nagy nem lett megnevelve hogy normális szintű tisztelettel legyen a kicsi iránt. sőt továbbmegyek, hagytátok hogya nagy a kicsi fölé rendelje magát maximálisan ami egyáltalán nem mutat túl sok jót rólatok mint gazdák , ugyanis mindig a vezér dönti el ki mit csinálhat (teszem azt ki megy a labdáért, ki barát és ki nem stb.) mivel láthatóan ezt a nagy döntötte el, ezért ki merem jelenteni hogy a kutya abban a családban a vezető és nem más. ez elég cinkes, ráadásul emiatt még a régi kutyusnak is elég pocsék lett az élete, de mindenesetre ez a ti dolgotok. mint ahogy a már lepontozott válaszadó is írta, a legjobb az lenne ha a kutyus az anyukához kerülne, nem hiszem hogy betegre depizné magát olyan helyért ahol nem érezte magát jól és olyan gazdákért akik nem állták helyüket meg vezetőként sem hiszen még normális nyugodt életet sem voltak képesek biztosítani annak az állatnak.
2013. febr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sippara ***** válasza:
51%

Hehe... :) a "pofonosztó" válaszoló vagyok :)

Persze, mehet a piros kéz, amiért "verem" a kutyát, az sem zavar, amikor az utcán szólnak rám egy pórázrántásért, vagy a futtatón azért, mert meghajtom, vagy (ilyen eddig egyszer történt, de hadd legyen min megbotránkoznotok) megtépem a kutyát. Azonban azt a nagyon érdekes dolgot vettem észre, hogy míg a beszólogatók kutyája (ha van egyáltalán) a póráz végén, két lábon, fejhangon üvölt, odakap a gazdájának, a büdös életben nem járt még a szabadban póráz nélkül és az össz tudománya az, hogy (konkrét "kutyást" idézek) "meg tud állni a négy lábán", az én kutyám fegyelmezetten közlekedik láb mellett, rá sem bagózik a többi pórázon lévő kutyára (amíg engedélyt nem kap rá), első szóra rohan felém, az pedig át sem futna az agyán, hogy az én jelenlétemben eldöntse, ki mikor kit simogat, vagy éppen mivel/kivel játszik - ugyanis ez az én dolgom, ahogyan az is, hogy a kutyám szemében kompetens vezetőként feltűnve büntetés és dicséret megfelelő arányú alkalmazásával megtanítsam őt együtt élni a világgal, amelybe "belekényszerítettem". Ettől függetlenül - csak hogy mindenki megnyugodhasson - a kutyám jól van, ágyban alszik, prémium tápot eszik, napi két-három órát mozog és mindent összevetve azt hiszem, kijelenthetem, jól érzi magát a bőrében.

2013. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sippara ***** válasza:
50%
Ó és a lényeg: A "pofon" helyzettől függően orra/seggre legyintés, odébb lökés, morgás, nyilván nem pofozom a betonba az állatot, jézusom :D
2013. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem értette jelképesen, látod, még meg is tépi, hehe.. máshogy is lehet kutyát nevelni, sőt!
2013. febr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sippara ***** válasza:
Igen, agresszióért, többszöri szólás látványos letojásáért az jár, ha pedig ennyire jól megy neked a dolog, akkor máris elküldöm a p*csába mind a négy kiképzőt, akivel konzultálok a kutyával kapcsolatban, és jöhetsz is nevelni az egyszerre félős és domináns kant :)
2013. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A verést a kutya nem képes értelmezni, számára csak bántalmazás, semmi haszna nincs, csak ront. Ettől függetlenül az igaz, hogy egy jól irányzott tockos, grabanc rázás olykor csodákra képes! A fizikai fenyítésnél sokkal hatásosabb (a kutya szemében sokkal nagyobb büntetés) egy meghajtás, megtolás, de pont ezért ezt nem is szabad mindig használni.


De a lényeg, hogy valóban a nevelésben vannak gondok. Ha az én nagytestű kutyám merne bármiféle ilyen szemtelenséget tenni a pulimmal, biztos, hogy azonnal zavarnám ki a szobából! Kérdező, ha nem akarsz megválni a kutyádtól, kezdj el szabályokat hozni. Többek között minden nap foglalkozz eleget a kicsivel és ne engedd, hogy ilyenkor a nagy beleszóljon ebbe, részt vegyen benne. Külön-külön vidd őket sétálni és tiltsd meg a nagynak, hogy így zavarja és terrorizálja a kicsit.

2013. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha több kutyát tart az ember, az nagyobb gonddal jár (már a rossz nevelés esetében).


Ha két kutyád van, nincs kivételezés egy cseppet sem. Nem szabad hagyni hogy a nagy elnyomja a kicsit. De láttam már erre példát úgy is, hogy a kicsi tartotta uralma alatt a nagyot... ezt sem szabad!! A kutyák a falka tagjai, lehet sőt lesz is köztük rangsor de neked, mint vezérnek nem kéne ezt hagyni!!

2013. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!