Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes/nagy testű (kb...

Milyen közepes/nagy testű (kb 25-35kg) családi kutyát tudtok ajánlani, amelyiknek hosszú szőre van?

Figyelt kérdés

Érdekelne a Ti véleményetek is.

Rengeteg kutyafajta van, és nem ismerem mindegyiket.

Golden mellett írjatok még mást is, mindenhol ezt olvasom, de én más fajtákra is kíváncsi vagyok.

Az ausztrál juhász nagyon tetszik, de szuka kutyust szeretnék, és legalább egyszer az életében szeretném ha lennének kiskutyái. Ez ilyen kutyát viszont horror áron fedeznének be. Huskyn van most, és szeretnénk mellé egy méretben majdnem azonos kutyust.Köszi a válaszokat.



2013. okt. 12. 12:55
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem hiszem, hogy egy lapon kéne említeni azokkal akik azért vesznek kutyát, vagy kutyákat, mert meg akarnak belőlük gazdagodni, és rosszul bánnak velük minden szempontból. Kicsit igazságtalanságnak találom ezt így.
2013. okt. 12. 15:37
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem döntöttem még el milyen fajtájú lesz a másik kutyus. Csak azt írta, hogy tetszik nagyon. Tetszik nagyon a husky is. Az biztos, hogy hosszú vagy félhosszú szőrűt szeretnék és max35 kg-ig, és családi kutyust. Ez si volt az eredeti kérdés.
2013. okt. 12. 15:39
 13/23 anonim ***** válasza:

Egyébként válasz a kérdésre: pl. ír szetter,angol szetter, wolfspitz, szamojéd, skót juhász.

Családi kutya az mit takar, mekkorák a gyerekek, ha vannak? (Aussiet pl nem ajánlják kisebb gyerekek mellé, mert csipkedéssel terelheti őket.)

2013. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazságtalan, mert tök mindegy a szándék, ha az eredmény ugyanaz. Egy csomó kiskutya... egyébként ha ennyire szeretnéd, hogy szüljön, akkor meg kell egyezni a tenyésztővel, hogy nálad van a kutya, a tiéd, de néha lehozhat tőle egy almot, ha olyan minőségű a szuka. És a kiskutyák az övék.
2013. okt. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azért még egy kutyát venni a portához, hogy te babázhass. Mert hidd el, a kutyádnak nem öröm és boldogság a kiskutyák felnevelése, max a te önzésed ez. Menhelyen rengeteg a kiskutya, ha babázni akarsz menj el és segíts felnevelni őket, kb egy kamiont meg lehetne tölteni velük.
2013. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg kiskutya (is!) vár gazdára már így is, kérlek ne szaporíts!
2013. okt. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez nem szaporítás ha csak egyszer!!!

Am a Border Collie nagyon aranyos fajta. :))

2013. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én értelek téged,hogy csak egyszer,meg ha jól értem,nem is minden áron.Ami pozitív.De az az egyszer is totál felesleges.Nem tudok mellette egy érvet sem mondani.Maximum azt,hogy NEKED kell.


De a kutya szempontból csak negatívuma van,illetve a jelenlegi magyar kutyahelyzet sem abban a helyzetben van,hogy egy plusz almot is elbírjon.Ezzel a menhelyen,utcán stb. helyen lévő kutyáktól veszed el az esélyt.És nem csak felnőttektől,hanem akár pár napos kutyáktól.Nyilván,te nem dobnád ki őket,és megpróbálnál jó gazdát találni neki,de ez nem mindig sikerül.És amennyi pénzt a megtartott kölykökbe fektetsz,azzal segíthetnél egy már meglévő kölykön.


Személy szerint azt gondolom,hogy a mai világban a lehető legrosszabb dolog kölyök kutyaként vagy cicaként születni...


A leírásodból nekem a skót juhász ugrott be,bár egy husky mellé lehet nem juhász kutyát vállalnék.De ez én vagyok.

A berni pedig jóval nagyobb,mint 35 kg.

Ha nem muszáj a hosszú szőr,akkor én boxer,bordói dog,cane corso,staff,bullterrier irányba mennék.Gyönyörű kiállású,felépítésű kutyák.Igaz,rövid szőrűek.

2013. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Még ha talál is nekik felelős gazdát, mi rá a garancia, hogy nekik egyszer nem jut eszükbe szaporítani? Vagy mi a biztosíték, hogy ivartalanítják és nem születik majd sok-sok kis aussie keverék? Szerencsére-lekopogom- ebből a kutyából még nincsenek expresszes, "legyártott" egyedek, és ez remek lenne, ha a jövőben is így maradna, főleg, hogy béna pároztatással viszonylag könnyű itt vak és süket kutyákat összehozni...Ezt úgy hívják, hogy önzőség. Ahogy ajánlottam, legyen egy kutyája, aki mellette aktívan kiállításozik és a tenyésztő felügyelete mellett lehetnek kölykök. Van pl. egy ilyen black tri szuka az egyik tenyészetben, aki ilyen otthont keres.
2013. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
en nem akarok rosszat egy kutyanak sem.Most szeretnenk nagyobb hazba koltozni es tarsat a huskynak.Neki mindegy milyen fajta, minddel jol kijon, nagyon sokat van kutyak kozott. Most van egy kutyuska parom szuleinek az utcajaba.Ha sikerul a haz ot viszem haza ha addig nem tortenik vele semmi.mar egy hete mindenen nap vittem neki ki enni de csak ma lattam ujbol.De legalabb mar nem latszik ki a bordaja. Nem lesz konnyu dolgom mert 50m nel kozelebb nem jon.Kis edespofa.Ha vele tortenne valami akkor jon a b terv egy uj kiskutya..Neztem mar fajtamentoket is. csak nem tudom mennyire kockazatos egy felnott menhelyes kutyat gyerek melle . meg nincs gyerek de 2-3ev mulvva tervbe van. es mi kutyat egy eletre valasztu.k.
2013. okt. 13. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!