Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta illene hozzám?

Milyen fajta illene hozzám?

Figyelt kérdés

Kertesházban élünk, a kert közepes méretű, de a lakásba is bejöhetne a kutya. egy szép, tiszta helyen lakunk, van a közelben erdő, mező, ahová ki tudnék járni a kutyával játszani, frizbizni, futtatni meg minden, még tó is van a házunk előtt. Állatorvos egy utcára van tőlünk, tudom hogy jók és megbízhatóak. Közepes/nagytestű kutyát szeretnék tehát a kettő között, öleb semmiképp! Szeretem a hosszú szőrűeket, inkább az legyen mint rövid szőrű. Rendesen ápolnám, számomra nem jelentene megterhelést a fésülése, néhány embernek pedig ez nagy gond. A krémszínű kutyák nagyon tetszenek, a hófehér és a fekete nem igazán. Legyen bújós, szeretgethető:) Szeretnék majd neki megtanítani ezt-azt, lehet hogy kutyasuliba is elvinném, de ilyen agility versenyekre azért nem járnék vele. A családban két gyerek van az egyik 11 a másik 14 éves. Mindent meg tudnék neki adni, megengedhetjük magunknak de azért a kutyáért nem fizetnénk annyi pénzt amennyit némelyik tenyésztő elkérne... Tetszenek az akita, a golden is talán, és a csau csau az aminek a kinézete a szívem csücske de a jelleme nem vonz.

Tudtok esetleg olyan kutyafajtát mondani ami szerintetek megfelelő választás lenne számomra? :)


2013. okt. 12. 19:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

Ha mindezt egy állatmenhelyen mondod el, kapsz egy "tökéletes" kutyulit :D

Tapasztalat, a menhelyi kutyák általában sokkal hálásabbak és bújósabbak, mint a tenyésztett kutyák, a keverékek pedig többnyire egészségesebbek, ritkán öröklik a fajta jellegzetes betegségeit.

2013. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2013. okt. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Akita azért nem a bújósság mintaképe, inkább egy nyugodt, erős kutya, akkor inkább egy labi vagy egy goldi. Tudom, hogy unalmas ez a menhely téma, de ha nincs kutyafajta, amibe bele lennétek szeretve, akkor érdemes körbenézni akár egy-két weboldalon is, hátha...

A spánielekből van krém színű, bár inkább aranyba hajlik, és nem igazán ölebek, bár kisebb méretűek.

2013. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
az az igazság hogy nem tudom hová tenni a menhelyet. Én lennék a legboldogabb ha egy kutyán tudnék segíteni, és látni hogy boldog és hálás, ugyanakkor egy kölyökkutyusnak nem tudok ellenállni:) nem tudom mit tegyek:/
2013. okt. 12. 19:37
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

A menhely tényleg jó ötlet. Igy életet is mentesz és ott annyi féle-fajta kutyát találsz, hogy lesz miből válogatnod.

De ha fajtát kéne mondanom, szinte nem tudnék mondani semmilyen kutyát. Minden kutya nevelhető és kölyökkorában arra formálható, amire szeretnéd. Természetesen nem arra gondolok, hogy egy komondor szivesen fog látni egy idegent, de remélem érted, mire gondolok. Nevelés kérdése milyen lesz a kutya és a sajátos tulajdonságaitól is függ. Gondolkodhattok német juhászkutyában, border collie-ban stb.

2013. okt. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kölykök is, szinte mindíg. Facebook oldalon ők nincsenek kinn, viszont az eredeti oldalon láthatóak.

Csak gondoltam, megemlítem ezt a lehetőséget is.

2013. okt. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tudtok mondani jó menhelyet?
2013. okt. 12. 19:45
 8/16 anonim ***** válasza:
Szinte mindegyik menhely jó, csak a körülményeket kell nézni, hogyan tartják a kutyákat. Az mindent elárul. Némelyik helyen kedvezményes ivartalanitás akció is szokott lenni, vagy már eleve ivartalanitva kapod a kutyát. Meg most már a legtöbb menhely csipet is rakat az ebekbe.
2013. okt. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2013. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
az elmondásod alapján, szerintem egy Golden retriver lenne a megfelelő.
2013. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!