Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legprofibb rendelő...

Melyik a legprofibb rendelő Budapesten, ahol a legnormálisabb módon végeznek ivartalanítást?

Figyelt kérdés

Annyit tudok egyenlőre, hogy ha nem muszáj, nem távolíttatnám el a méhet. Csak amit feltétlenül szükséges.

Hallottam "kulcslyuk" módszerről, stb.

Tudnátok ezzel kapcsolatban felvilágosítást adni?

Rá fogok keresni mindenre amit írtok, és utánajárok a dolgoknak alaposan.


Egészen pontosan tények érdekelnek magával a műtéttel kapcsolatban. Minél kisebb stressznek szeretném kitenni a kutyám (szuka) és minél simább, fájdalommentes felépülést várok el.



2013. okt. 13. 20:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
:)
2013. okt. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Megjegyzem Makai doktornál éppen ivartalanítási akció van december valameddig :) Rajta kívül pedig még egy csomó más dokinál is, a zöld zebránál kell érdeklődni.
2013. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen, csak nem minden műtétet a Peti végez, hanem vannak ott még 3-an. Na most nem biztos, hogy pont hozzá kerül.
2013. okt. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Lehet kérni időpontot kimondottan a Pétertől is.
2013. okt. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2013. okt. 18. 22:24
 16/16 anonim ***** válasza:

oké:) nem tudom aktuális-e még.


A méhet azért szokták egyben eltávolítani, mert ha már ivartalaníttatod, akkor a méh + petefészek eltávolításával előzöd meg a fő mumust, a gennyes méhgyulladást...ami sajnos előfordulhat egészen addig amíg a szukának méhe van, sőőőt...sajnos nagyon gyakori betegség és nagyon veszélyes.


A műtétet úgy képzeld el, hogy kb háromnegyed óra- egy óra maga a műtét...a mi dokink például híres arról, hogy nagyon kis sebet ejt...ő biatorbágyi, nem tudom ez mennyire esik ki neked, a Mancs Rancs szervez akciót, ez az orvos évente majd' 1000 állatot ivartalanít, érti a dolgát.


A kulcslyuk módszer, az nem más, mint az endoszkóp csak ugye kutyában. semmi extra nincs benne, igen nagyon pici a helye, de én meggondolnám, hogy van-e értelme egy nem teljes műtétnek most...azért, mert ha most kicsi stressznek teszed is ki, utána, ha meg kell még műteni akkor sajnos nagyobb stressz lesz egy második altatás stb.


egyébként a tapasztalat: műtét napján elég aluszékonyak, hányhatnak, pihiznek első sorban, másnap már nem olyan rossz, látod, hogy fáj neki maga a seb leginkább, bújós, még mindg aluszékony, harmadnapra már fel sem tűnik szinte hogy volt valami...7-10 nap után varratszedés, és el is felejtheted. Gallér sem kell feltétlenül, mi pólót adtunk a kutyusokra, feszesen ráaplikáltuk az állatra hogy fedje a sebet és hozzá se értek...a gallér viszont piszkálta őket:P


első nap a kaját nem kell erőltetni, csak ha szeretné, de igyon. A műtét előtti nap kora este, fele adag kaja...ne etesd túl, mert hányni fog a műtét után...


kb ennyi. Annyira nem óriási stressz nekik, mint haogyan mi gondoljuk, én két kutyussal, két cicussal csináltam végig, 3 nap után már nem volt semmi baj. Ha ott vagy mellette, stresszmentes lessz neki...a fájdalommentességet ugye nem lehet garantálni, de mindent megtehetsz érte. Ha kell info még, keress meg priviben:)


a dokink a MancsRancs akciójának a keretein belül végez műtétet, dr. Soós Ferenc.

2013. nov. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!