Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mini csivi? Vettünk a gyerekek...

Mini csivi? Vettünk a gyerekeknek egy 4 hónapos mini csivit. A szobatisztaságra mit javasoltok? Annyira kicsi, hogy nincs rávaló hám, még a rágcsálóhám is nagy neki.

Figyelt kérdés
Az utcára nagyon a szüleit sem hordták. Az állatorvos is mondta hogy nem igazán lehet kivinni a méretei miatt, mert nagyon könnyen megfázik, beteg lehet. Tanuljuk az egyéb dolgokat, de a wc-zés az ahol ràjön. Itthon vagyok egész nap vele. Több helyre raktam le neki újságpapírt, hogy majd később talán egy helyen is elég lesz, de arra sem akar rámenni. :) kíméljenek az olyan válaszadók hogy márpedig le kell vinni. Nem az első kutyám, csak vele nem értek szót.
2013. okt. 14. 09:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Pedig le lehet vinni,főleg mostanában,amikor még meleg is van.Láttam már ilyen mini csivit parkban közlekedni,akkora volt,mint egy tengeri malac.Teljesen behívható volt és simán játszott más kutyákkal.Szerintem vegyetek neki macskavécét,valami jó minőségű,nem porzó alommal és mindig,amikor keresi a helyet,tegyed rá.Egy ilyen mini csivinek gyorsabb az anyagcseréje,úgy hogy annyit biztos nem tudod levinni,mint ahányszor kell,munka mellett pl.
2013. okt. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Tehát akkor mi értelme a kutyának?


Az én értelmezésem szerint, a kutyát naponta többször sétáltatjuk, játszunk vele, kirándulunk, visszük jobbra-balra. Tulajdonképpen van akkor egy buta és ronda macskád, akit nem vihetsz ki a lakásból, de az almot sem tudja használni. És akkor most egész életét 4 fal között fogja leélni?

2013. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

ÉS nem létezik mini csivi...........


A gyerekkel meg sikerült rendesen kiszúrni hogy vettetek neki egy olyan kutyát akivel járhattok az állatorvoshoz majd havonta valamiért élte végéig ami hamarosan itt is lesz...

2013. okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
Vidd le, és ott pisiljen, kakiljon. Télire pedig vegyél neki ruhát. :D
2013. okt. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Ez aztán felelős és körültekintő kutyavásárlás volt! Gratulálok anyukám! Először is, mi az, hogy mini csivi? Ilyen fajta nincs! A "Mini csivi" egy chihuahua selejt, génhibás beteges kutya, amivel később csak eü problémák vannak. Az ilyen minicsivikkel lehet becsapni az ostoba plázacicákat, hogy extra mini cuki muki kicsi kutyika a táskában kell lakjon. Persze, mert ennek a szerencsétlen selejtnek nem bírják el a lábai a súlyát... Milyen élet az ilyen? Olyan fajta létezik, hogy Chihuahua, de nekem úgy tűnik, hogy te semmit se tudsz erről a fajtáról azon kívül, hogy "pici" és táskában hordozható. A chihuahua nem egy öleb, ez egy hatalmas tévedés. A chihuahuának harcias, agresszív természete van és talán jobban egygazdás, mint egy pitbull... ebből következik, hogy gyerekek mellé nem túl ideális, ha csak nincs normálisan szocializálva. Mivel azt írod, hogy nem lehet kivinni, sosem lesz normálisan szocializálva...
2013. okt. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Bekóca válasza:
70%
Nekem is Csivavám van.Nagyon nehéz volt vele, "vért izzadtam" mire rászokattam a pelenkára.Kb. 1 hónapon keresztül MINDEN este 2 órakkor fel kellett kelnem és a pelenkára rakni, ugyanis ilyenkor kellt fel elvégezni a dolgát.Én könnyebb helyzetben vagyok, mert családiházban lakom és csak kinyitom az ajtót és kimegy, amit IGÉNYEL is, tehát hülyeség, hogy nem kell levinni.Van még egy Törpe Schnauzerem és egy Némejuhászom is, ami szintén sokat jelent, mert kutyák közt nevelkedik.Ez a második érv ,amiért javaslom, hogy hord kutyák közé és a városba is beviszem (lábán megy nem ölbe van!), hogy szokja az embereket is.Gyerek mellé, pedig NEM ajámlott!!Mnden esetre nem bánttam meg, mert nagyon tud szeretni, de több gond van vele, mint a fentebb is említett 2 kutyámmal!Jah és ami a legfontosabb a rendszeresség!
2013. okt. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Annyira elszomorít, amikor valaki ilyen tájékozatlan a kutyákról. Kérdező, ha ez tényleg nem az első kutyád, akkor neked is tudnod kéne, hogy olyan, mint "mini csivi" nincs... Ha egy icipicit utána olvastál volna a dolgoknak, akkor erre rájöttél volna. Normális hámot meg azért nem találsz, mivel nincs ilyen kutya.
2013. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
Ismerek egy csivavát, aki egy tanyán lakik. Persze bemehet a lakásba amikor csak akar, de sokat van kint, bandázik a hatalmas őrkutyákkal, semmi baja.
2013. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Meg ezek is munkakutyák voltak anno mint a yorkik csak mostanra sikerült elrontani őket ennyire.. (már amelyiket)


Az állatorvoshoz meg gratulálok szomorú hogy ilyen praktizálhat egyáltalán.

2013. okt. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

Elmondom szerintem mi történt, aztán szólj ha nem jól gondolom.

Gyerekeid hisztiztek egy kutyáért, nem szívesen, de hát jól van legyen, belementél. Annyi volt a kikötés, hogy kicsi legyen. Ne egyen sokat, ne kelljen sokat sétáltatni, legyen el a lakásban aztán jól van.

Annyit tudtál, hogy a csivi az kicsi kutya, felmentél vaterára/expresszre, megörültél milyen olcsón adnak ilyen kutyákat, cukik is voltak hát elhoztál egyet. Nem szégyen ha az ember tájékozatlan, vagy butaságot csinál, nekem is volt szapis kutyám egyszer (fogalmam nem volt a témáról 12 évesen) és sokat szenvedtem vele, beismerem hogy hülye voltam, SOHA TÖBBÉ nem vettem ilyen kutyát, nem pedig osztottam az észt hogy én így meg úgy értek hozzá.

2013. okt. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!