Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mini csivi? Vettünk a gyerekek...

Mini csivi? Vettünk a gyerekeknek egy 4 hónapos mini csivit. A szobatisztaságra mit javasoltok? Annyira kicsi, hogy nincs rávaló hám, még a rágcsálóhám is nagy neki.

Figyelt kérdés
Az utcára nagyon a szüleit sem hordták. Az állatorvos is mondta hogy nem igazán lehet kivinni a méretei miatt, mert nagyon könnyen megfázik, beteg lehet. Tanuljuk az egyéb dolgokat, de a wc-zés az ahol ràjön. Itthon vagyok egész nap vele. Több helyre raktam le neki újságpapírt, hogy majd később talán egy helyen is elég lesz, de arra sem akar rámenni. :) kíméljenek az olyan válaszadók hogy márpedig le kell vinni. Nem az első kutyám, csak vele nem értek szót.
2013. okt. 14. 09:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó válaszoló, az lehet, hogy te 12 évesen még nem tudtad, hogy mi a különbség a tenyésztő és a szaporító között és ez valahol talán rendjén is van. Tanultál belőle, ez a lényeg. Viszont a kérdést kiíró személynek gyerekei vannak, feltételezem legalább 23 éves. Azért ebben az életkorban már illik tájékozódni, főleg a gyerekek miatt!
2013. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%

Sose lesz szobatiszta erre jobb ha felkészülsz.

Túl kicsi.Gyors az anyagcseréjük,bele gondolsz mekkora lehet a hugyhólyagja ?? Felnőtt korában is óránként kell ki vinni akkor esetleg szobatiszta lesz.Bár,hogy megéli e a felnőtt kort az kérdéses.

Amit tehetsz,hogy leviszitek nagyon sűrűn úgy óránként főleg felkelés,evés,ivás,játék után rögtön le ilyenkor tuti hogy fog vmit csinálni! Varrj neki egy kis ruhát akkor nem fog fázni!

Nos megfázni akkor is megfázhat ilyen alapon,hogy ha a hideg kövön fekszik vagy kinyitod az ablakot és megcsapja a huzat.

Ajánlom,hogy immunerősítőket adjatok neki.Almaecet + méz remek immunerősítő nézz utána!!


Ezért kell körültekintően kutyát vásárolni!

"mini" "extra mini" csivava,yorki,bichon stb NEM LÉTEZIK!


Viszont,hogy a 4 fal között akarjátok tartani szerencsétlent az nem jó.Ha sikerül is kutyapelusra szoktatni akkor is legalább napi 3x-4x vigyétek le,hogy szocializálódjon!!!

2013. okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
83%

Sajnos sok normál csivit, yorkiet, bichont és társait télen alomra szoktatják...mert csúnya időben nem jó sétálni :(

Kezeljétek KUTYAKÉNT a csivit, mert nem macskátok van. És sürgősen keressetek másik állatorvost!

Napi 4-5 séta minimum, nevelés...én kutyaoviba vinném helyetekben a szocializáció miatt elsősorban

2013. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%
Nem ragozom. Az ötös tökéletesen elmondta, és a többiek is. Nem tudok mit hozzáfűzni - ennek a kutyának az életének nincs sok értelme...
2013. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 hell-ikon ***** válasza:
77%

Azt azért nehezen hiszem, hogy nincs rá való hám, amikor még a patkányokra is gyártanak ilyet. Annál azért meg talán mégiscsak nagyobb az a szerencsétlen kutya.


Az tény, hogy könnyen megfázhatnak, kaphatnak el felső légúti betegségeket, de ezek egy részét ki lehet védeni védőoltással, másik részét meg azzal, hogy vmi ruhát adsz rá amikor leviszed... mert akármilyen pici, igénylik ők is a sétát, a friss levegőt... tapasztalat, nekem is csivim van. (Ha látnád milyen örömpörgést lecsap mikor meglátja a kezembe a "sétakészletet":)...)


Ruhát ha nem is kapnál rá valót akkor lazán meg lehet oldani egy nem használt pulóver ujjának a levágásával, amit kétoldalt kivágsz az első két lábnak, vagy csinálsz egy poncsót valami vastagabb anyagból, amire varrsz két oldalt egy-egy tépőzárat és máris van egy meleg ruhája szegénynek és mehet sétálni.


Az én csivim most, hogy ismét 20 fok körüli kint a hőmérséklet szinte be sem akar jönni az udvarról. Kint őrzi a házat nagy lelkesen a német juhászunkkal. Fél óránként bejön ellenőrizni, hogy meg vagyok-e még aztán spurizik kifele.:)


Anno, valahol valamelyik oldalon azt olvastam a fajta leírásánál, hogy lakásban tökéletesen elvan, nem igényli a sétákat... a legnagyobb hülyeség, amit kutyával kapcsolatban le lehet (legyen az akármilyen pici is), írni az ez.


Csupán akarat kérdése... Ha akarnád, megtudnád oldani a hám problémát ebben biztos vagyok.

2013. okt. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
60%
Mi van kérdező, úgy eltűntél...
2013. okt. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért lettem lepontozva. Én vagyok az, aki tanyán élő csiviről írt. Az a probléma,,hogy szerintem egy csivi is élhet úgy, mint egy igazi kutya?
2013. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Tuti.Pedig ez lenne a normális.
2013. okt. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Kedvencem, hogy aki olyasmit írt amit nem tud megcáfolni egyből törölve lett a hozzászólása, és az is, amiben erre felhívták a figyelmet. :D
2013. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%
Azért pocsék dolog,ha szét pipili,kakilja a kutyus a lakást.
2013. okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!