Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor valami rossz fát tesz a...

Mikor valami rossz fát tesz a tűzre és odamegyek és leszidom, megpattan. Mi a helyes lépés?

Figyelt kérdés

Ha közel van a háza, akkor bekotródik oda. Ilyenkor elő szoktam húzni (nemtom ez jó reakció-e), bár pl. mást a családban így már majdnem megharapott, de én nem félek tőle. :D Ha nincs a közelben a háza, akkor csak lapít, aztán hirtelen kilő. Ha visszaparancsolom, odajön, de nyilván ilyenkor nem szidhatom tovább.


Mi lenne a helyes reakció tehát, amikor kereket old? 7 hónapos amúgy.



2013. okt. 14. 20:46
 1/10 anonim válasza:

A kutya nem tudja, hogy miért szidod. Már nem emlékszik a bűnére. :)

Nem tudja értelmezni a helyzetet, ezért kilép belőle. Okos. :D

Akkor kell megszidni, amikor éppen csinálja a rosszat!

Később felesleges. Csak kárt okozol vele.

2013. okt. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul fogalmaztam. Természetesen mindig a tettenérés pillanatában szidom le.
2013. okt. 15. 09:42
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez a legkisebb problémátok, fel se fogod hogy mi az igazi baj pedig bele is írtad...


7hónaposan már valakit a családból majdnem megharapott és téged az aggaszt hogy hogy futkorászik előled miközben megszidod? .... Kutyasuli sürgősen!!

2013. okt. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Így már más. Egyetértek az előttem szólóval. Nem tekint főnöknek téged. Ezt igazolja az is, hogy bántani akart titeket.

Ne hidd, hogy hibás vagy!

Én 25 éve tartok kutyát és a felnőttként befogadott foxinkkal ugyanezzel szembesültem. Előtte nem volt ilyen problémám. Meg kellett tanulnom nekem is főnöknek lenni. Suliba vittem, Ott sokat tanultam a kutyámról és önmagamról.

A tiéd még fiatal, ezért alakíthatod.

Irány a suli!

2013. okt. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Engem nem akar megharapni, az hogy mást igen, nem az én hibám, mert hiába magyarázom nekik, hogy mit és hogyan csináljanak, nem érdekli őket. Innentől meg engem nem érdekel ha őket megharapja.

Suliba nem mehetek sajnos, nincs rá pénzem, "gyerek" vagyok. :D

2013. okt. 15. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:

De ha lenne tekintélyed,senkit nem haraphatna meg a családból.

Miattad nem,nem a család többi tagja miatt nem.

Ha 7 hónaposan eddig eljutottak,szerinted mi lesz később?


Mellesleg büntetésnél,soha ne üldözd a kutyát,ne te menj utána.Szólj rá erőse,határozottan tiltsd le,de ne hívd magadhoz se,mert ha magadhoz hívod,majd leszidod,ő ezt azzal köti össze,hogy odament hozzád és leszidtad,így odamenni se fog.


Ha kifejezetten nem hallgat semmire,be szokott válni egy üres flakonban kövek csörgetése,vagy esetleg hozzávágod.Persze nem izomból.


Nem tudom ez mennyire hatásos,nálunk soha nem volt ilyen probléma,az első pillanattól voltak szabályok,amiket mindenki betartott.

2013. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem értem. Ha engem maga fölé tesz, a többieket meg maga alá, akkor miért nem "természetes", hogy őket megharapja, engem meg nem?


Egyébként tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok én se a toppon. Folyamatosan dolgozok ezen, most direkt szorosabbra vettem a gyeplőt, mert domináns a kis dög. De a többiekkel nem tudok mit kezdeni, ők nem "hisznek" az egészben. Lehessen vele játszani, simogatni "oszt cső", nem ők sétáltatják meg tanítják, meg kezelik a problémákat.

2013. okt. 15. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert a családot miattad tiszteletben tartja.


Ez olyan,mintha születik egy kisbaba egy családba,ahol már van egy kutya..azt is megharaphatja? Mert egy kisbaba nyilván nem tudja a falkaszabályokat,mert még a cipőjét se tudja bekötni.

A te dolgod(a falkavezéré) megszabni a határokat a kutyának.


Na meg,egy család vagytok,nyilván nekik sem jó,ha megharapja őket,meg kellene beszélnetek ezt a dolgot,mert később csak nagyobb bajok lesznek.

2013. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
verj az orrára mikor rosszat csinál
2013. okt. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Csak ezt ne!!!!!!!!!!!!!!!
2013. okt. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!