Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés

6 hónapos kiskutyám van és elegem van már abból hogy ahány szór jön felénk egy másik kutya folyton ugat,a másik kölyök kutya nyugodtan sétál a gazdája mellet míg az enyém mint az őrült nyüszítve ugat meg "nyávog" és amikor siettek nincs időm ott várni amíg játsszanak ez kb a délutáni séta a reggelin és az estin persze hagyom játszani a kutyákkal,és amikor felemelem hogy elvigyem akkor meg szintén "sikít" mintha kínoznám vagy 1-2 percig ezt csinálja az utcán ma is megszóltak hogy mit kell kínoznom azt a kis pamacsot?Ha meg nem veszem fel hanem szólok neki hogy jöjjön akkor meg se hall...Elegem van már abból hogy mindig megszólnak miatta az emberek(persze tudom nem az ő hibája gondolom)Mondták már hogy "ne enged már ide megharapja a kutyám!"Az én kutyám soha nem

harapott meg kutyát csak ugatva közelít és közbe húz.A falka sorrendel van a gond?Hogy tudnám megnevelni?Első kutyám



2013. okt. 14. 20:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mi az instennek veszed fel? Fogod és megrántod (nem izomból), és elviszed onnan, miközben szóval tiltod. Ennyi.
2013. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Az én kutyám akkor csap ilyen visítós balhét, mikor séta közben otthagy minket valamelyik családtag. Úgy "ordít", hogy mindenki odafordul és azt hiszik kínzom. :D A múltkor meg ahogy hátrafelé ugrándozott, mert arra ment el anyum (én persze mentem előre mintha mi se történne a térdem magasságában), véletlenül ráléptem a mancsára, na hát akkorát visított...el lehet képzelni az emberek arcát.

Én tiltani szoktam és egyszerűen továbbmenni.

2013. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem jön, ha megrántom akkor se hiába mondom neki hogy "NEM" végig kellene húznom az utcán de akkor meg beszólnak"Mit húzogatod azt a szerencsétlent?"Olyan hangosan ugat meg hisztizik hogy az emberek az hiszik hogy kínzom.
2013. okt. 14. 21:08
 4/18 anonim ***** válasza:

nemhiszem "falkasorrend". szerintem nem tudja a különbséget az elengedős, (szabadon játszós ) rész, és aközött, mikor pórázos séta van.

Nálunk is ez jött elő nemrégiben, miután napi rendszerességgel kezdtünk parkba, kirándulni járni. Előtte is érdeklődő volt, de utána "mégjobban".


Eleinte néztem, hogy most hogyan tovább. Megoldást az nyújtott, mikor elkezdtem határozottan elkülöníteni a két helyzetet. Mikor pórázon van, azt várom el tőle, hogy mellettem jöjjön, ezt éreztetem vele azzal, ahogy fogom a pórázt. Húzd ki magad, menj céltudatosan amerre szeretnél. Ha a kutya hisztizik, ne rángasd, de végig éreztesd vele kedvesen, hogy te most csinálsz valamit, és ő ahhoz tartsa magát. Nálam ez működött szerencsére. Azóta nem húz pórázon hanem rám figyel, és én is jobban figyelek rá, hogy hogyan vezetem át különböző helyzeteken.


Szóval ne akadj ki, türelem , és gyakorlás. Soha ne indulatból akard kezelni a helyzetet, vagy hisztisen, mert az csak ront a helyzeten.

2013. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én nem beszélek séta közben a kutyámhoz. Testbeszéddel kommunikálok vele, ezerszer jobban értik, és figyelnek rá, mint bármi másra. És ha tényleg van egy szilárd elhatározásod, hogy most mi lesz, és ezt "átadod neki" szerintem nem fog hisztizni.
2013. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mert a kutya nyilván nem fog magától rájönni, hogy te mit szeretnél :D Valami módon le kell kommunikálni felé, és erre nem alkalmas a rángatás, sem a beszéd.
2013. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jaj:)Nagyon köszönöm a válaszokat!Nagyon hasznosak:)
2013. okt. 14. 21:19
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen, akkor ha sokáig nézek egy támadó kutyát, akkor a legjobb pajtim lesz? Vagy ha sokáig szuggerálom az ebet, akkor képes lesz IPO-ra? Mert azt szeretném....
2013. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

hát, akkor mondd el ezt a tavasztündérnek, vagy nemtudom.

Az én, és a kérdező kutyája sem agresszív, hanem egyszerű sétáltatás közbeni helyzetről volt szó. :D

Én pedig azt írtam le, ami nálam a legjobban működött.

Kedves azért, hogy más tanácsát, véleményét, így helyből lealacsonyítod. Normális, csak néhány helyzetben viselkedni nem tudó kutyánál többre megy az ember türelemmel, és határozottsággal, (feltéve hogy tud gondolkozni) mint azzal, hogy leordítjuk a kutya fejét, és jóóólmegrántjuk a pórázt.

2013. okt. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ahány jó fej, kutyáját tényleg szerető emberrel találkoztam, valahogy egyik sem szólt soha hangosan a kutyájához, se nem rángatták őket. Mégis csináltak, illetve tudtak valamit, amitől a kutya értette hogy mi a helyzet, és fölényeskedés nélkül rendben volt minden. Ha rosszat csinál a kutya, akkor is lehet szó nélkül, erőszak nélkül korrigálni, bármily hihetetlen. (csak ehhez kell némi intelligencia is) Én erre bíztattam a kérdezőt.


Az meg, hogy másnak milyen agresszív, idióta kutyája van, az nem az ő dolga. De bíztasd csak arra a kérdezőt hogy egyszerűen rángassa a kutyát.

2013. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!