Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pestre költözünk fel de még...

Pestre költözünk fel de még nem biztos, a kutyámmal vannak némi problémák hogyan oldhatnám meg?

Figyelt kérdés

Szóval a lakással nincs baja. Eddig is lakásban volt, de kertes házban élünk. Odakint végzi el a dolgát. Eddig még nem rágott szét semmit sem.


közepes termetű lesz belőle ha megnő, most 4 hónapos.

Az egyik, hogy pesten lakásban lennénk, de olyan helyen, amelynek van saját udvara.


Nem tudom ilyenkor hogyan szokás majd, mert kutyát tartani lehet a házban, de az udvarra kivihetem hogy elvégezze a dolgát?


természetesen ha szarik felveszem és a kukába dobom. Anyámék szerint inkább az utcára vigyem ki hogy elvégezze a dolgát.


A másik probléma az, hogyha egyedül hagyjuk rendszerint rinyálni kezd. Mondjuk napközben nem szólhatnak a hangosabb zajokra, ha esetleg negyed óráig, 10 percig nyöszörögne a kiskutya, de ha otthon vagyunk akkor persze nem csinálja ezeket a fesztivált.


Amíg még nem költözünk ki, szeretnék változtatni ezen a nyöszörgésén.


Ha az udvaron hagyom akkor el van, de ha látja hogy elmegyünk a boltba, megpróbál minden áron kiugrani a kerítés rései között (ami nem megy neki) és ugyanúgy síránkozik. Azt nem tudom mennyi ideig, de lehet szólnának érte.


Ötletek?



2013. okt. 4. 13:21
 1/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Hosszú, mindennapi séta, és nem lesz gond.
2013. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nappal is szólhatnak. Azt, h este 10től van csak csendháborítás már eltörölték. Kihívhatom a zajongó szomszédra a zsarukat reggel 8kor is, de élután 2kor is.
2013. okt. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nyöszörgésen úgy tudsz segíteni, hogy amikor hazamész nem köszönsz neki, nem foglalkozol vele, amíg meg nem nyugszik. Távozáskor sem köszönsz el tőle, úgy menj el, mint ha nem történne semmi. Mert ha te nagy ügyet csinálsz abból, hogy elmész, akkor ő is.


Inkább az utcára vidd, hogy elvégezze a dolgát. Lehet, hogy a kakát felszeded, de ha mindent lepisil a kutya, azt sem fogják értékelni a szomszédok. Még nagyon pici, ezért eleinte olyan gyakran sétáltasd amilyen gyakran csak tudod. Később már elég lesz 2x vagy 3x, de ezek ne csak egészségügyi séták legyenek. Legalább egyszer egy nap legyen egy nagy 1,5-2-3 órás séta (ez attól függ mennyire aktív fajta), amikor tanítgatod, nevelgeted, találkozhat más kutyákkal, meg tudtok ti is játszani.


Az pedig, hogy ki akar ugrani utánad, nem releváns, hiszen egy közös kertben amúgy sem hagyhatod kint a kutyádat felügyelet nélkül.

2013. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a válaszokat!

Sokat labdázom vele, ezért a házban jól viselkedik, de lehet kicsit elkényeztettem olyan szempontból, hogy sosem volt egyedül. Eddig az öreg kutyánkkal töltötte mindennapjait az udvaron (2 hónaposan került hozzánk) de akkor még jó idő volt.


Viszont akkor is ha meglátott minket nyöszörögni kezdett, meg ugrálni, ilyen én kicsit leszidtam, hogy nem. Ekkor ő lenyugodott és várt. Na ekkor kapot némi simít. A lakásban általában alszik, eszik, iszik, az ölemben nézi velem hogy miket alkotok a gép előtt.


De a labdázással jól letudom fárasztani. Így a "sétákra" jelenleg nincs szüksége. De már ismeri és szépen megy rajta anélkül, hogy húzna.


Mikor eljövök otthonról sosem szoktam neki szólni. Elterelés képpen eldobom neki a labdát hátra, ő utána szalad. Meglátja a szomszédban a csirkéket és ugatni kezdi őket és én ilyenkor szoktam gyors kimenni. De a szomszédunk szerint vagy negyed óráig sipákolt xD


Ha haza érek és örül akkor sem szoktam köszönteni csak miután lenyugodott, de akkor is levág egy 4 perces hisztit. Próbálom megnevelni, de ha tényleg kiköltözünk ebből komoly bajok lehetnek.


és köszönöm a válaszokat.

2013. okt. 4. 14:13
 5/7 anonim ***** válasza:
A nagy tévedés ott van, hogy nincs szükség sétákra. Hiszen a sétának nem az a lényege, hogy mozog a kutya. Sokkal fontosabb, hogy találkozzon a fajtársaival, szocializálódjon, élmények érjék, erősödjön a kettőtök közti kötődés. Hidd, el, ezek nagyon fontos dolgok ahhoz, hogy boldog kutya legyen. Azok alapján amit írsz, úgy látom, hogy nagyon szereted, így remélem ezt meg is fogod tenni érte. :)
2013. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon is szüksége van a sétákra!

Szocializáció szempontjából a legfontosabb!

Amúgy ha nem sétáltok hol végzi el a dolgát? Csak a kis udvarra vinnéd le?

Egy panelkutyának napi 3x-4x-i séta kell,hogy szokja az embereket,más kutyákat,járműveket.Meg persze,hogy szobatiszta legyen.El kell engedni a futtatón,hogy játszon a kutyatársaival.

2013. okt. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát egy hozzáértőhöz fordulj, kutyaiskolába például, mert ez így nem jó. Nem a szomszédok miatt, hanem mert nem szabad hagyni szenvedni az állatot.

De mivel lesznek közvetlen szomszédaid, már őket is érinteni fogja a gond, illetve szólnak a jegyzőnek állatkínzás miatta - ha otthon sokat sír egy kutya rendszeresen, akkor szólnak neki.

az udvarhasználat a tulajdonosokkal való megegyezésen múlik. Ha nem füves az udvar, hanem társasházi zárt udvar kövezettel, akkor kizárt dolog, hogy ott lehessen WC-ztetni. Vagy ha másnak az ablaka alatt van a kert, akkor is.

2013. okt. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!