Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok dönteni, hozzáértők...

Nem tudok dönteni, hozzáértők mit tennétek?

Figyelt kérdés

Álvemhes a 10 éves kutyusom. Egy éve már úgy döntöttem hogy lemondok az ivartalanításról, mert nagyon féltettem, nehogy az idős kora miatt valami komplikáció legyen. Most viszont álvemhes lett, erre meg az ivartalanítás az egyetlen normális gyógymód, de hát 10 éves a kutya!! Emellett elég gyengusz is, epilepsziás rohamai is voltak, bár nem sűrűn. Gyulladásokra eléggé fogékony.

Ilyen eü állapotú és korú kutyánál mit javasoltok? Az is felelőtlenség ha hagyom tombolni a hormonjait, de az is, ha szegényt kiteszem egy műtétnek. Igazából ha 1% esély is lenne arra, hogy nem ébred fel, akkor már nem éri meg az egész. De így hagyni se lehet. Mit csináljak??


2013. okt. 14. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosod tudna a legjobban segíteni a döntésben.
2013. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, a távdiagnózis nem csak hülyeség, de veszélyes is, beszélj dokival, akár többel is, ha biztosra akarsz menni. A 10 éves kutyámat idén simán bealtatták fogkőleszedéshez. Mondjuk neki semmi baja nem volt, csak azt akarom mondani, hogy önmagában a kor nem akadály, az állapota meg úgyis egyéni felmérést igényel.

Valamennyi esély meg mindig van arra, hogy ott marad a kutya, teljesen egészségesnek látszó fiatal egyednél is, szóval ha 100%-ra hajtasz, akkor ráb*sztál. Át kell rágni a dokival, hogy a műtét kockázatosabb-e, vagy így hagyni.

2013. okt. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
100%
Utálom a hormoninjekciókat, mert hosszú távon tuti méhgyulladást okoznak. De egy 10 éves kutyánál ezt javasolnám. Egyébként az álvemhesség nem olyan nagy gond, majd elmúlik. Nem biztos, hogy minden tüzeléskor előjön. Nekem volt több álvemhes kutyám is, mindegyik csak 1x és utána még sokáig nem lettek ivartalanítva.
2013. okt. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kérd ki a doki véleményét, ha a tüdeje, szíve rendben, akkor valószínűleg altatható. ezt a ha 1 százalék esély van dolgot meg gondold át, mert az első kutyám idejében még egyáltalán nem volt elterjedt az ivartalanítás és az utolsó 3 éve arról szólt, hogy emlő daganat, méh gyulladás, stb. szóval inkább most, 10 évesen ivartalanítsd, mert így még élhet 4-5 évet simán, mint hogy 2 év múlva elvigye egy méhgyulladás, amit most megakadályozhatnál... de persze csak akkor, ha a doki is ezt javasolja!
2013. okt. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Ilyen korban, epilepsziásként én is a hormoninjekciót ajánlanám.
2013. okt. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!