Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok dönteni?

Nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés
Annyira tanácstalan vagyk.Nincs konkrét elképzelésem, kedvenc fajtám, de szeretnék még egy kutyát.Mindig kinézek agy fajtát és jobban utánna nézve el is megy tőle a kedvem, mert annyi negatívumot írnak róla. Már gondolkodtam kaun, kuvaszon, erdélyi kpón, barzojon, dogon, ír farkason,rottweileren, de egyik sem igazán illik hozzám
2013. aug. 20. 16:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Igazából van álom kutya fajtám, de arról mindenhol azt olvastam, hogy minden perceben van valami btegsége
2013. aug. 20. 16:29
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed?
2013. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az, hogy emnnyire lehet hinni a fajta leírásokban
2013. aug. 20. 16:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól függ hol olvasod, de nagyjából fedik a valóságot.
2013. aug. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már régóta vágyom egy német dogra, de mindenhol azt írják, hogy folyton beteg pl. minden egyed kiskorában csont hártya gyulladást kap, nagyrészük gyomor csavarodásos lesz stb. engem csak ez tart vissza attól, hogy dogot vegyek
2013. aug. 20. 16:40
 6/12 anonim válasza:
32%

Melyik az az álomfajta?

Én a labrador retrievert ajánlanám. Gyerekszerető, családcentrikus, nagyon jó barát, gyönyörű kutya. Ízületi betegségre hajlamos idős korában, de meg lehet előzni. Hízékony, de egy megfelelő táppal és mozgással gyönyörű állat lesz belőle :) Féléves korában naponta háromszor adtunk neki enni, mindig 100-150 g körül, reggel, délben tápot, este házi kosztot kapott, utána, átálltunk reggel táp-este főzött etetésre. Eléggé habzsol, szóval a tálját mondjuk ha van lépcsőd, akkor az első lépcsőfokra kellene tenni, vagy rárakni egy felfordított cserépre, vödörre. Nagyon jó barát, türelmes, és az enyém még együtt is érzett velem, megvigasztalt - ha sírtam, megnyalta az arcom és lenyalta a könnyeimet :') Így spontán ennyi jutott eszembe, előnyök-hátrányok együtt :)

2013. aug. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
A menhelyi kutya az álomkutya.
2013. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Jázi&Csenge ***** válasza:
93%

Én tudnám javasolni, hogy látogass el egy kutyakiállításra, ott élőben nézheted meg az általad kiszemelt fajtát, beszélgethetsz más dog gazdikkal, tenyésztőkkel is, és ki fog derülni, valóban illik-e hozzád ez a fajta.

Egyébként tényleg viszonylag problémásak, és nem túl hosszú életűek a német dogok, de jó szűrési eredményekkel rendelkező ősöktől származó kölyök vásárlásával, rendszeres egészségügyi ellenőrzéssel, megfelelő tartási körülményekkel, megfelelő gondozással, ápolással és táplálással sokat lehet javítani a helyzeten, meg lehet előzni sok betegséget, növelni lehet a kutya élettartamát.

A gyomorcsavarodás esélyét is lehet csökkenteni például, úgy, hogy naponta nem egyszer kap enni a kutya, hanem kétszer.

Egy kennel oldalán találtam ezt, olvasgathatod:

[link]

2013. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha annyira vágysz német dogra akkor nézzegess tenyésztői oldalakat és amelyiket szimpatikusnak látod hívd fel és kérdezd meg!:) Remélem segítettem
2013. aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ahány ember, annyi vélemény egy-egy kutyáról. Szerintem ne neten olvass utána a fajtáknak, hanem könyvekben.

Valamint menhelyről is haza vihetsz kutyát, hidd el, bennük van valami különleges, megfoghatatlan plusz. :) Sokan azt mondják, hogy ragaszkodóbbak, jobban szeretnek stb. Nem tudom, hogyan megfogalmazni de én már tapasztaltam és folyamatban tapasztalom is ezt a pluszt. :)


Ha mégsem akarsz menhelyről (amúgy ott sem mindegyik keverék, enyém is fajta tiszta),akkor tenyésztői oldalakat nézz, ismerősöket kérdezgess még esetleg.

Van van a 101 nagykutya c. műsor, rengeteg fajtát mutatnak be! :)

2013. aug. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!