Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának néha megfájdul a...

Kutyának néha megfájdul a lába. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Hat éves mudi. Már nagyon régóta van, hogy nagy terhelés után (pl terelőtábor) néha kicsit megfájdul a bal mellső lába. Néha akkor is, amikor a postást ugatja, mert ilyenkor leveti magát a teraszról (hat lépcsőfokot ugrik át) és betonra érkezik. Kb 1-2 évente van ilyen. Több orvos is látta, azt mondták, hogy semmi gáz, csak meghúzódott, vagy hirtelen nagyon megerőltette magát. Ma anya elvitte bicikli mellett futni. Gyakran visszük, nagyon szereti. Fél óra múlva hazajöttek, mert kicsit sántított a bal mellső lábára. Mire hazaértek, már jól volt, ment volna megint, de újabb fél óra múlva már nem bírt ráállni és forró lett a mancsa. Az ujját fájlalja, az érzékeny, ha hozzáérünk. Sérülés, duzzanat stb nem látszik rajta. Ha holnapig nem javul, visszük orvoshoz. Mit gondoltok, tényleg lehet, hogy mindig ugyanazt a lábát húzza meg vagy valami más lehet a háttérben?
2013. okt. 14. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nemtudom, de egy korrekt orvos, alapos!!! vizsgálat és röntgenfelvétel legalább jó lenne szerintem.

Nem értek hozzá, szóval teljesen laikusként becsípődésre vagy valami elmozdulásra, esetleg süllyedésre gondolnék.

2013. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De a beforrósodott mancs szerintem mindenképp egy jel, hogy valami nincs rendben. Nem biztos hogy nagy a baj, de jó lenne tudni mi az.
2013. okt. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy lehet, hogy csak az egyik "lábujj" bibis, nem maga a lábszár. :D
2013. okt. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is komolyabb lehet a gond, mint egy sima húzódás. Rendesen ki kellene vizsgáltatni, mert valami biztos, hogy nincs rendben, ha évek óta fennáll ez a probléma, most még ráadásul súlyosbodott is.

Lehet valami ízületi dolog, szerintem nézesd meg másik orvossal is, illetve "verd ki a balhét", hogy nézzék meg rendesen, ne érd be annyival, hogy majd elmúlik és hazamentek.

2013. okt. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!