Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 5 hónapos kis német juhászku...

A 5 hónapos kis német juhászkutyám nem hagyja magát megsimogatni nem szereti az embereket, távolság tartó velük. Hogyan tudnám ezt oldani?

Figyelt kérdés
nem fogad el tőlük semmit sem. valami ötlet hogyan barátkoztassam meg az emberekkel? Köszönöm!
2013. okt. 15. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Pontosan mit csinál?

Hogy néz ki az adott helyzet?

Jönnek hozzátok...csöngetnek,kopognak,te beengeded..és innentől??


Hogy érted,hogy nem fogad el tőletek semmit?

Kaját?

Vagy mit..?


Kicsit részletesebben.


Kan,vagy szuka?

Mióta van nálatok?

Mióta csinálja ezt?

2013. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ő alapból ilyen. Vagy még nem találkozott olyan emberrel, akit kedvelne.

Az én kutyusom az ellentéte. Mindenkivel barátkozna. 5 hónapos, és ha elengedem a hegyen, sétához, háát... jön valaki, egyből rohan oda, érdeklődni. Visszajön, de csak miután megszimatolta, megvizsgálta az illetőt.

Még az a szerencse, hogy eddig szinte mindenki pozitívan, vagy semlegesen reagált rá. :*

2013. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaovi, sürgősen.
2013. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Honnan való? Mióta van nálatok? Szakembert miért nem kérdeztetek még? Nem mintha olyan hatalmas probléma lenne a távolságtartás, de azért öt hónaposan mégsem normális.
2013. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ha jön hozzánk valaki nem tudom beengedni mert rá ront a kapura ha bejön az illető nagy nehezen akkor már a távolságot megtartja , de próbálja a háta mögül megközelíteni levadászni mert már volt olyan hogy háta mögött volt egy embernek akkor sikerült megkapnia ( finoman nem vérzett csak bevette a végtagját) próbáltam azt hogy leguggoltatom az embert és jutit adok a kezébe és nem néz a szemébe de ez sem vállt be. tenyésztőtől való , tks a kutya felhivtuk a tenyésztőt azt mondta vigyük kutyaiskolába elvittük jár jelenleg is de semmi haladás, juti falattal próbálnak megbarátkozni vele de nem sikerül. ami még talán lényeges hogy kutyákkal kijön , és veszi a kutyák jelzéseit is tehát ha durván játszanna egy kutyával akkor a kutya rámorrant és ő veszi is lapot odébb áll. köszönöm a segítséget és bocsi a helyesirásért. ja még annyi hogy szuka a kutya
2013. okt. 15. 21:15
 6/14 A kérdező kommentje:
és a kezdetektől távolság tartó , amikor elhoztuk nem volt az mert ott voltak többi kutyák de mihelyst haza hoztam letettem az udvaron menekült előlem meg mindenki elől. aztán engem megszeretett ( mai napi engem nagyon szeret én tudok neki a legjobban parancsolni, és látom rajta ha haza jövök csoválja nekem ezerrel a farkát dörgölödzik hozzám rám nem ugrik ) és lassan a többieket is megszerette de őket néha megugatta amikor kicsi volt és jöttek haza. de engem soha.
2013. okt. 15. 21:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most vigyétek olyan kutyaiskolába, ahol értenek is a kutyákhoz, de GYORSAN, mert ha öt hónaposan már ennyire intézkedős, akkor ebből még nagyobb bajok is lehetnek. Jobb előbb elkapni az iyleneket. Tudom ajánlani a Cerberost, az ország több pontján vannak, és tudnak nektek segíteni.
2013. okt. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
még kicsit maradok ebben a suliban adok nekik még esélyt, aztán ha nem lesz előrehaladás elmegyünk. nektek nem volt dolgotok hasonló kutyával ?
2013. okt. 15. 21:26
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk anno volt hasonló gond,mentett kutyánk van.Egy srácnál volt egy kan meg egy szuka stafford.A szuka ideggyenge(szerű) volt,folyton megtámadta a kant,a kan pedig egy idő után felvette a harcot.A sráctól elhoztam a kant (sajnos csak őt adta ide) és elkezdtem vele foglalkozni.


A kan akkor volt 8 hónapos.

Emberekkel barátságos volt,a kutyáktól tartottam ismerve az előzményeket,2-3 hónap foglalkozás után (házhoz járó tréner segítségével) már teljesen szocializálódott a többi kutyával,olyannyira,hogy mára (már 2 éves volt) bármilyen nemű,fajtájú,korú kutyával tökéletesen működik.

Egy időben jött rá a válogatás az emberek közül,de rájöttem,hogy én rontottam el,mert görcsösen ügyeltem a kutyákkal történő szocializációra.

De miután a falkavezérséget sikerült nála elérni,azóta csak csöndben fejezi ki,ha valaki nem tetszik neki. (Pl. hátat fordít neki és úgy ül le:D)

De lehet simogatni,bárkit beengedhetek a kapun,de beengedés nélkül bárki bejönne,azt megtámadná.

Én ezzel elégedett vagyok,sok meló volt vele,de tökéletes a viszonya más kutyákkal,emberekkel is megfelelő,buszozni,vonatozni kifogástalanul tud.


Házi tréner,vagy jó iskola a kulcsa...annyi a lényeg,hogy megértsd a dolog lényegét.

2013. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt, nem eggyel, de éppen ezért nem távgyógyítok :)
2013. okt. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!