Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik még normális ember...

Létezik még normális ember aki ölebet tart vagy mindenki teljesen megőrült? (Részletek lent! )

Figyelt kérdés

Kérlek nyugtassatok meg, mert gyakorlatilag kezdek megutálni minden öleb-tartót, holott a kisméretű kutyákat szeretem.

Mai eset: Elég nagy a kutyám, robosztus, de abban a pillanatban ahogy megismeri az ember rájön, hogy egy ölelgetni való mackó (lenne, de kutyaként van kezelve :D) soha életében senkit sem bántott, jámbor egy lélek. Szépen sétáltunk, én pórázon viszem a futtatóig holott nem szaladna el, de nem akarok megijeszteni senkit azzal, hogy egy ekkora kutya szabadon mászkál. Erre az út végéről elkezd felénk rohanni egy nagyon pici kutya fehér kutya, valami pincsi-féleség lehetett, de nem hiszem hogy fajtatiszta. A csaj akivel volt elég fiatal, 25-30 éves elkezdett neki ordítani, kiskutyusa le sem szarta. Amikor a csaj látta hogy nem bírja visszahívni gyorsan kiabált nekem hogy odajöhet-e a kutya. Na most erre ha azt mondom nem akkor mi van? :D Mindegy, mondtam természetesen, az enyém szeret ismerkedni. Erre a kiskutya mint valami őrült, idegbeteg, pszichopata nem is tudom mi ugrált a kutyámra, vicsorgott és morgott rá, harapta a fülét, belemászott a pofájába, olyan szemtelenül viselkedett hogy már nekem volt kellemetlen amiért ezt a kutyámnak el kell viselnie. Erre az én vén rókám megunta ezt, és finoman odamorgott a kiskutyának, én nagyon jól ismerem már ezt a jelzést, esze ágában sincs bántani, közben csóválta tovább a farkát, egyszerűen csak rászólt a kisebbre mielőtt az letépte volna a fülét, hogy egy kicsit finomabban. Erre a kiskutya gazdájának a reakciója SZÓ SZERINT ez volt: "Gyere életem, ez a kutya nagyon vad, nem tud veled szépen játszani!" majd ölbe kapta az "életét" és gyorsan odébb mentek. Utána szóltam, hogy ezt nem bántásból csinálta a kutyám csak a kicsi szemtelenül viselkedett, erre teljesen kiakadt hogy én hogy képzelem, meg én most mennyire megijesztettem az ő kis drágaságát a nagy dögömmel és legyek szíves máshol sétáltatni, mert itt sok a kiskutya és biztos mások is félnek tőle. (11. kerület, nagyon sok a panel) A mellére szorítva simogatta miközben olyanokat mondott hogy: "Nem lesz semmi baj!" meg "Otthon kapsz hamikát ne félj!" és elrohant vele... Nem tudtam mire vélni ezt az egészet, komolyan. :D Én vagyok a hülye? Kérlek segítsetek, mert elvesztettem a bizalmam az emberekkel szemben. :D Vagy neki volt igaza és tényleg ennyire rossz hatással van egy ölebre ha egy másik kutya kicsit megneveli? Sok beszólogatást kaptam már, egy öreg nyanya közölte, hogy ők a spánielével rettegésben élnek a kutyám miatt... Mondom és miért? Csinált valamit? Válasz: Nem, de csinálhatna ha akarna... (Ez sem igaz, mert pórázon van a futtatóig.) Abba is belekötöttek hogy flexin van, mert azt ugye eltépheti... Komolyan mondom kezd elegem lenni a sok idióta ölebesből aki azt hiszi cukorból van a kutyája. Eszem ágában se legyen máshol sétálni, igaz?


2013. okt. 15. 20:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ránk mindig ránk rontanak a kis görcsök, a kutyám meg némán néz rájuk, remélem ez elég tanulság nekik.

Van egy kisméretű kutya a családban, egy pincsi mix, kb macska méret, na az a legjobb haverja a 20 kilós kutyámnak, de ha nálunk van, akkor minden kutyához odaengedem. Nem is fél semmilyen kutyától, mindegyikkel elvan.

2013. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom még ne add fel a reményt, hogy térd alatt is találsz kutyát :)

Nekem egy kistestű keverékem van, akit cseppet sem tartok ölebnek és nem is aszerint kezelem. Sulizunk és ismerkedünk más kutyákkal. Az egyik legjobb barátja egy dobi, aki 3x vagy 4x akkora, mint ő :)

2013. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a tapasztalatom sajnos, az ellenségesen reagáló kutyák közül legtöbben kistestűek voltak.

Viszont, a tisztás, ahová járunk, oda csak vállalható kutyával járnak emberek, és van köztük kistestű is. Westie, tacskó, Yorki... akikkel ma találkoztunk, és mind barátságosak voltak, póráz nélkül, jófej gazdikkal.

Így, utcán sétálgatva, könnyebb furcsa esetekbe belebotlani, főleg lakótelepen.


Szerintem keress egy jó parkot, vagy egy kisebb tisztást ha van arra erdős terület, ahová járnak emberek, társaságok. Úgy könnyebb szerintem.

2013. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én ölebemmel mindig nagyobb kutyák akarnak haverkodni. A legjobb barátja egy stafford:) A kis portörlőkkel is elvan, futkároznak, de csak a nagyobb kutyákkal látom olyan gondtalanul incselkedni, játszani. Mondjuk van egy egyénisége:) És igen, én soha nem kapkodtam el a nagyobb kutyák elől, így nem is volt honnan eltanulja, hogy félni kell tőlük.

Amúgy én se értem a felkapdosást, lakótelepen én nem is láttam menthetetlenül rossz természetű nagytestűt, mivel ha ilyen lenne, a lakást is bontaná. Jó, volt egy nagyon pörgős németjuhásza egyik szomszédomnak, de az kb. 2 éves koráig volt pimaszabb, utána lehiggadt, tanítva is lett.

2013. okt. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Megértelek, hiszen idióta gazdik bőven vannak, ilyen-olyan termetű kutyások között, de tapasztalataim szerint a kistestűek tulajdonosai vernek mindent.


Nekem yorkim van és bizony a nagykutyások társaságát szeretem. A kutyám már nem kölyök - 3 és fél éves - nyugodt, szerintem jól nevelt, nem keresi a kutyák társaságát, de jól elvegyül.

A környéken élő kistestű gazdák 90%-a botrányos, ha meglátok egyet szó szerint fához, bokorhoz lapulok, mert nem szeretnék velük sétálni, az alábbi okok miatt:


- elengedi a neveletlen, szófogadatlan kutyáját, be nem áll a szája és én figyelem az ő kutyáját is, nehogy lekolbászoljon az útra, felszívódjon, uram bocsá' kötözködjön más kutyával,


- ha szembe jön egy nagytestű kutyás szintén póráz nélkül, akkor óbégat a gazdinak, hogy fogja meg a kutyáját,


- futtatóban életveszélyes helyzetet teremt az édibédi kutyulikája, nagytestű kutyát torkon, herén harap (volt ilyen eset, a vér is meghűlt bennem, a vegzált kutya gazdája színjelesre vizsgázott fegyelmezésből). A támadó kutya gazdája felkapta a kis ördögöt és tutujgatta. Ezt szóvá tettem, hogy ez nem helyes, mert legközelebb is ezt fogja tenni, hiszen megdícsérte a gaztettét. A gazdi azóta látványosan elfordítja a fejét, ha meglát. Hála az égnek egy hülyével kevesebb..


- folyton azzal zaklatnak, hogy az én kutyám miért ilyen kis okos szófogadó, és amikor sorolom,hogy mit és hogyan tanítottam meg mismásol és szerencsésnek mond, illetve hogy bizonyára nagyítok csupán, a kutyám egyszerűen így született::)


- azért is vegzálnak, mert ha 20 fok alá esik a hőmérséklet, vagy szélvihar van miért nincs a kutyámon bundabugyi: erre én: a kutyám nem fázós, és csak 0 fok alatt kap ruhát...

2013. okt. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Akiteki ***** válasza:
100%

Azért akad néha, hidd el. Igaz, nekem nagy kutyáim vannak, de volt tibeti terrierem és van kis olasz agaram is. Mindegyik kutyaként van kezelve. Soha nem kapkodtam fel egyiket sem, ők meg kimondottan szeretnek nagy kutyákkal játszani.

Eszembe jutott, mikor 11 éve a tibetimet még kölyökként vittem a városban és tanultunk közben járdánál leülést meg lábnál követést. Mikor a lámpánál levágta a fenekét, a bank biztonsági őrei megjegyezték, hogy szeretnének ők is ilyet őrkutyának. :)))))

2013. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kistestű kutyával rendelkező gazdik nagy része nem neveli a kutyáját(tisztelet a kivételnek), mert olyan cuki. Ezért szegénykék nem tudják, hogyan kell viselkedni kutyákkal, emberekkel. Egy goldink, meg egy vizslánk van, elég brutálisnak néz ki mikor a 2 kutya egymással játszik, de eszük ágában sem volt soha embert bántani, vagy más kutyákat provokálni.

Múltkor mikor ők 'békésen' játszottak, kaptuk a megjegyzéseket, hogy ilyen szörnyű, vérengző stb... kutyákat mégis hogy hozhatunk más kutyák közé. Eközben az egyik kis 'cukimuki' úgy megharapott egy embert, hogy vérzett. A pláne az volt az egészben, hogy még utána is a mi kutyáink voltak a 'rosszkutyák', mert szegény apróság teljes félelemben volt, azért harapott... A mi kutyáink nem is a közvetlen közelében játszottak, sőt még ismerkedni sem mentek oda.

Ellenpélda: több nem tipikus ölebbel, de kistestű keverék kutyával jól eljátszanak, szaladgálnak. A kedvencük egy foxi-keverék, és egy tipikus utcai-vegyes ami kb tacskó méretű. A gazdikkal néha oda se merünk nézni, de a kutyák nagyon jól érzik magukat. Egyszer valami kitekert helyzetből szerzett egy apró sérülést a mi egyik kutyánk. Se előtte se azóta nem volt semmi probléma, azóta is együtt játszanak. :)

2013. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak azért van, mert aki fél a nagy kutyáktól, kistestű kutyát tart, de azt nem kutyaként, hanem tárgyként kezeli. Számukra csak egy cuki eszköz, amivel lehet villogni. Az ilyentől el kéne venni a kutyáját. És ne, ne sétáltass máshol :)
2014. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az életét vigye ő máshová.örüljön hogy nem kapta be.

Nekem csivim van.1,4kg és igen harcias félelmében.megharapni még nem akart senkit de ugat morog stb.Ha viszont vissza morgott egy kutya akkor bizony sir be is pisilt már.egyszer egy pincsi meg kapta elájult pedig seb sem lett rajta.tehát érzékenyek.

Ha nekem szemtelen a kicsim (addig szokott ameg odaér aztán csak hempereg vagy pyszilkodik.)azt szoktam kiáltani vigyázat harci kutya erre mindenki nevet.persze elnézést kérek a gazdáktól.

Nem a kis kutyából van gáz hanem a hülye gazdákkal.

2016. júl. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!