Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó, ha nem nézek a...

Miért jó, ha nem nézek a kutya szemébe? Magyarázat lent.

Figyelt kérdés

Volt egy ilyen kérdés, hogy mi a helyes viselkedés, ha egy kutya megtámad. Volt egy válaszoló aki azt mondta, hogy határozottan kell elindulni felé, hogy érezze, te vagy az erősebb. De ne nézz a szemébe. Miért ne?


Nekem egy elég erős, domináns kutyám volt nagyon sokáig, és ahányszor neveltem, leszidtam, megbüntettem, vagy csak a szokásos hatalmi harcokat vívtuk, mindig egyenesen a szemébe néztem. Ő volt az, aki nem bírta a hosszú szemkontaktust, és elkapta a tekintetét.


Szerintem ahogy az embereknél is, az állatoknál is úgy működik, hogy az az "erősebb" amelyik nem fél a másik szemébe nézni. Ahogy szokták mondani is, farkasszemet néznek.


Szerintetek ez hogy van?



2013. okt. 16. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

hogy mi a helyes viselkedés, ha egy kutya megtámad.


ezért. ha egy kutya alapból támad azzal te hogy a szemébe nézel provokálod a harcot.

saját kutyánál ismerös kutyánál nem baj ha a szemébe nézel, ha ő kapja el a tekintetét akkor te győztél.. viszont egy totál idegen kutyánál, ami még támad is az olaj a tűzre..

2013. okt. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom azért mondják, mert akkor még inkább bedühödhet a kutya. De részemről amelyik kutya komolyan meg akar támadni, az meg is fog, nem a szemkontaktus alkalmazása vagy nem alkalmazása fogja eldönteni a dolgot.

Talán az állhat még a háttérben, hogy sokszor tévesen értelmezik az emberek a kutya jelzéseit, és ha amúgy nem is támadt volna, de ők idegesen és erőteljesen a szemébe néznek, akkor lehet mégis támad, mert azt hiszi az ember meg akarja őt támadni.

Egyébként szerintem kutyája válogatja, hogy melyik a helyes. Van amelyik végül attól megfutamodik, ha ráordítasz. De van olyan is, amelyik tényleg veszélyes. Olyankor azt mondják még szemben állni sem jó vele, inkább oldalazva kell, minél kevesebb felület nézzen felé a testünkből, tehát minél kisebbnek, kevésbé fenyegetőnek tűnjünk. Támadásnál is hasonló, ajánlott összekuporodni és a kézzel a fejet és a lágy, hasi részeket védeni - állítólag. Azért szerintem a legtöbb ember megpróbálná kézzel elkapni a fejét, vagy legalább ököllel bevinni pár ütést.


Magyarán vagy szerencséd van, vagy nincs. Változó mikor melyik viselkedés a megfelelő, és milyen kutyával állsz szemben. Alapvetően jobb a békesség és ha nem lép fel dominánsan vagy agresszívan az ember, de van amelyik kutyánál pont nem ez válik be. Sajnos ezt csak akkor lehet jobban tudni, ha direkt foglalkozik ezzel az illető és jól ismeri a kutyák jelzéseit. - A beteg és a szocializálatlan kutyákét is.

2013. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Előszőr is senki nem mondta hogy indulj el felé és ne nézz a szemébe :D


Másodszor is teljesen más saját kutyával mint idegennel.


Harmadszor lehet hogy a kutya meg se akar támadni amíg nem provokálod és a szemkontakt felvétele az prvokáció ilyen szitukban.

2013. okt. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Bármennyire domináns a kutyád, azt már megtanulta hogy te vagy a főnök, akivel nem érdemes ujjat húzni.

Ha egymás szemébe néztek, nem akarja hogy azt hidd, hogy át akarja venni a helyed. Ezért néz félre.

Idegen kutyáknál nyilván nincs tisztázva ugyanez. Ha a szemébe nézel, megpróbálhat felülkerekedni rajtad.

2013. okt. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Ha egy kutya éppen fenyegető jelzéseket közöl veled, az azt jelenti, hogy magát tartja a dominánsnak, ilyen esetben, ha nem nézel a szemébe, azzal elismered, hogy ő a főnök, ha a szemébe nézel, azzal azt tudatod vele, hogy szerinted meg te vagy a domináns... és az állatvilágban ezt a kérdéskört általában bunyóval döntik el...

A saját kutyád meg tisztában van a köztetek kialakult hierarchiával és ezért nyugodtan a szemébe nézhetsz, nem veszi fenyegetésnek...

2013. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha egy kutya fenyegető jelzéseket közöl veled és te a szemébe nézel hogy megmutasd milyen tökös is vagy, akkor igen gyorsan rá fogsz jönni hogy annyira nem vagy tökös... (persze ez kutya méret függő de egy nj méretű kutya ellen már sok embernek nincs esélye)
2013. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért nem nézünk a kutya szemébe mert nem a miénk! A saját kutyáddal azt csinálsz amit akarsz, jó esetben megnevelted, ismered, de egy idegen kutya tojik arra, hogy te milyen kemény falkavezér vagy, főleg ha ott van a saját gazdája is!
2013. okt. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

Kedves kérdező! Én voltam az aki ezt válaszolta! :)

Én onnan tudom, hogy nem szabad egy támadni készülő kutya szemébe nézni hogy régebben folyton Cesar Millan-t ( A csodálatos kutyadokit) néztem a TV-ben. :D

2013. okt. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De az indulj el felé és ne nézz a szemébe eléggé érdekes kommunikációt ad.. kutyáknál ez a na nebánts nem csináltam semmi rosszat kb :D ami nem fog összejönni egy éppen területét védő kutyával.
2013. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!