Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most lehet a kutya szemébe...

Most lehet a kutya szemébe nézni vagy nem? (Lent)

Figyelt kérdés
Mindig azt mondták, hogy nem szabad a kutya szemébe nézni és ez a mai napig megmaradt bennem. Viszont már azt is hallottam, hogy bele lehet nézni és így meg is lehet állapítani, hogy melyik kutya domináns, mert ha nem veszi el a tekintetét akkor domináns, ha elveszi akkor nem. Akkor ezekből most mi az igazság?
2010. júl. 7. 23:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Én mindig belenézek a kutyám szemébe és mindig ő fordul el,szerintem igaz,hogy ilyenkor én vagyok a domináns.De sokszor volt pl,hogy kint voltam az udvaron és odajött hozzám és a szemébe néztem és azt mondtam neki hogy úgy szeretlek téged,akkor soha nem fordítja el a fejét vagy szemét=D
2010. júl. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A saját kutyádba nézhetsz ha jólnevelt de egy idegenébe inkább ne mert megjárhatod. A dominanciát máshogy is ki tudod deríteni.
2010. júl. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
De miért lesznek idegesek ha a szemükbe nézel?
2010. júl. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
A sajátodéba nyugodtan ha megbízol benne. Viszont valóban több kutyafajta (jellemző a harci kutyákra, pitbull, ilyesmi) keresi a tekinteted, és provokácionak veszi. óvatosan.
2010. júl. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó!

"A harci kutyák keresik a tekintetedet." Hülyeségeket ne írjunk már! Semmivel nem keresik jobban az ember tekintetét, mint más kutyák. Ha még életedben nem láttál ilyen kutyát közelről, ne írj ilyeneket. Nem attól függ, hogy provokációnak veszi-e, hanem a dominanciától és a falkában elfoglalt helyétől.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: saját, esetleg ismerős kutya szemébe bele lehet nézni nyugodtan, ha biztosan tudod, hogy a kutya elismer a rangsorban felette állónak. Ha ismeretlen kutyáról van szó, vagy nem vagy benne biztos, hogy rangban felette álló vagy, ne próbálkozz, mert elképzelhető, hogy rossz dolog sül ki belőle...


Két pit bull gazdája.

2010. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehet,KELL.

Egyik módja annak h kialakitsd a falkavzér szerped.

Addig kell nézni először a szemébe amig el nem fordul.Én a rotimnál csináltam ezt,és bejött,utána haránéztem már rögtön kerülte a tekintetem.Jó módszer.

2010. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Lehet h fél órát is bámuljátok egymást de akkor is ő kell hogy feladja ez fontos
2010. júl. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
De az idegen kutyáéba nem Kell, utolsó.
2010. júl. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
igazad van,de én most a saját kutyáról irtam:)))
2010. júl. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

A tanítás egyik alapja, hogy a kutya tudja tartani a szemkontaktust. A klikker képzés is a szemkontaktussal indul. Pl. a lábnál követésnél is a szemedbe kell nézzen a kutya, de az alapállás felvételénét is csak akkor fogadjuk el, ha a kutya nem csak ül a gazdi mellett, hanem a szemébe is néz.


Idegen kutyának tényleg nem ajánlott, mert tényleg fenyegetésnek veheti, de a saját kutyától elvárás, hogy a szemedbe nézzen.

2010. júl. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!