Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog a kutya családtagr...

Miért morog a kutya családtagra, és mit tehetnénk ellene?

Figyelt kérdés
Most 1 éves a közép ázsiaink, eddig nem volt vele semmi gond, védi az udvarunkat az idegenektől, de eddig semmi gondja nem volt a családtagokkal. Viszont egy ideje ha tesóm lehajol hozzá, vagy beszél hozzá, elkezd rá morogni, minden előzmény nélkül. Fogalmunk sincs miért csinálhatja, tesóm is nagyon sokat foglalkozott vele kiskorától kezdve, soha még a kezét sem emelte rá. Mitől lehet ez szerintetek, vagy mit lehet tenni ellene, hogy leszoktassuk? Esetleg odáig is fajulhat, hogy megharapja?
2013. okt. 16. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a kutyátok 1 éves, kezd ivaréretté válni, feszegeti a határait.

Nem nevelitek elég következetesen, és szigorúan, ha rátok mer morogni. És igen, megharaphat.

Javaslom menjetek vele kutyaiskolába, és neveljétek többet.

2013. okt. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Azt tudom mondani,mint az első.A KÁJ nem épp egy családi kedvenc,nem is annak lett kitalálva,így elég következetesen és határozottan kell megnevelni.Eddig kölyök volt,játék volt a legfontosabb az életében,kezd ivaréretté válni,és nem érzi úgy,hogy bárki a családból falkavezér lenne,ezért azt gondolja,neki kell betöltenie ezt a szerepet.


Olvassatok utána a falkavezérségnek és menjetek egy JÓ kutyaiskolába,mert ez nagyon gyorsan és nagyon könnyen harapásig fajulhat.Egy ilyen kutya nem játék.

2013. okt. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2/2.. nem feltétlenül nem tudja ki a falka vezér, max csak a saját helyzetével nincs tisztában, és fentebb helyezi magát az említett testvérnél..
2013. okt. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem tudja, hogy nem ő a falkavezér, mert ha én és apu már csak erélyesebben szólunk rá, farok behúz, szem lesüt, és tudja, hogy vmi rosszat csinált. Viszont tesómmal sosem volt ilyen, gondolom hogy őt nem helyezi maga elé a falkában, viszont attól még nem hiszem hogy morognia kellene, hiszen a család többi tagját sem morogja, csak őt, ezért nem értem a helyzetet. Viszont mikor olyanja van, farokcsóválva örül tesómnak, meg bújuk hozzá, hogy simogassa, stb. Ezért fura a dolog.......
2013. okt. 16. 19:05
 5/10 anonim ***** válasza:

off: nem simogassa, hanem simogatja.

Mennyit sétáltatjátok a kutyát, és mennyit foglalkozik vele a tesód? Ki tanítja?

2013. okt. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

már bocs, de nem tudom miért lenne off :D Egy kis nyelvtan: simogatja (cselekvés jelenidőben),

SIMOGASSA ( felszólító mód) :)

A tárgyra visszatérve, az egyetem miatt már csak hétvégente vagyunk otthon, de én is és tesóm is játszik vele, mindketten jártunk vele sétálni stb.

2013. okt. 16. 19:30
 7/10 anonim ***** válasza:

"jártunk"? vagyis, már nem viszitek?

a testmozgás jogos kérdés, mert ezt a fránya kamaszodást testi szinten is le kell törni, alaposan kimozgatni, hogy ne legyen ereje szemétkedni.

Legközelebb, ha rámorog a testvéredre, nyugodtan védd be a tesódat és szólj rá, közben meg kezdjétek felépíteni az ő pozícióját.

2013. okt. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Amúgy mostanság már nem sokat visszük sétálni, egyrészt mert a telkünkön annyit futkározik amennyit akar, kb. volt hogy az izomláztól fel sem tudott állni, másrészt meg egy kicsi faluban lakunk, sok udvarról kiszöknek a kutyák, ezért volt hogy csetepaté kerekedett a kóbor kutyákkal, ezért ritkábban viszem, csak annyira, hogy a szocializáció is meglegyen :)
2013. okt. 16. 21:08
 9/10 anonim ***** válasza:
ez nem normális dolog. Egy KÁJ-ról beszélünk, akiben ösztönösen benne kell lennie annak, hogy a család, a jószág szent, őket nem bánthatja. Én a helyedben inkább felvenném egy komoly tenyésztővel a kapcsolatot, és nem mindenféle iskolákba hordanám, ahol egy kaptafára probálják a kutyákat oktatni. Hidd el nekem, hogy egy tapasztalt tenyésztő fog neked tudni segiteni. A KÁJ egy különleges fajta.
2013. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagytestű juhászkutyáim voltak/vannak. Én ehhez az egészhez annyit tennék hozzá nálam is tudják ki a főnök. Ha pedig bármelyik akár 1 akár 2 évesen rá merne morogni a testvéremre úgy vágnám földhöz, hogy csak úgy nyekken. Lehet itt babusgatni meg jaj így falkavezér úgy falkavezér. Az én kutyáim is megkapnak mindent, bejárnak a házba van aki még az ágyba is. Ilyenkor pont a falkavezérnek kell rendet tenni az enyémek egymással sem veszekedhetnek. Viszont a testvérednek is határozottabban kellene fellépni addig amíg ilyen fiatal a kutya. A KÁJ nem játék. Később sokkal nagyobb problémát is okozhat.
2013. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!