Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanase fiu kutyám másfél...

Havanase fiu kutyám másfél éves és mostanában ha tud elszökik csavarog. Néha magától haza jön . De van hogy meg kel keresnem. Féltem mert verekedős is a nagy kutyának is neki megy . A kutya suliba nem tudom járatni valami ötlet valakinek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 17. 18:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
*istenem
2013. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A 4 hónapos tacsi az utcán kóborol? Hát grat.
2013. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítani is jó lenne,mert a szuka németjuhászt is be tudja fedezni.Lefekszik neki a szuka,ha kész a párzásra...


Keverék kutyából meg Dunát lehet rekeszteni.Kóborból meg Amazonast is...


Napi szintű fárasztás,és napi legalább 1 óra a probléma kulcsa.

Ennyi kutyával még többet kell foglalkozni,együtt és külön-külön is.Akinek nincs erre ideje,ne tartson ennyi kutyát.

Mi is kisvárosban lakunk,itt -lekopogom- sokan sétáltatják kertes házban tartott kutyáikat is,mert a kutyáknak szükségük van erre (is).

A verekedős kedvét is a gazda tudja koordinálni,megfelelő szocializáció és falkavezérség kialakításával eszébe sem jutna.Plusz az ivartalanítás ezen is segít.


Megjegyzem,az ivartalanítás rutin műtét,nagyobb helyeken naponta többet is csinálnak,kanoknál pedig főleg minden napos.

Pár órával a beavatkozás után már szinte semmi baja,2-3 napra rá pedig teljesen rendbe jön.A varratszedés a műtétet követően 10 nap múlva esedékes,de addigra már le se lehet lőni.Mellesleg rengeteg ivarosságból fakadó betegséget megelőzöl ezzel.Tanácsos a szukákat is ivartalanítani,mert egyszer a tacskó is megnő és ivarérett lesz...Szukáknál még több betegség előjöhet az ivarosság miatt.Nem egy, halálos kimenetelű is lehet.

2013. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát gratulálok neked, az ilyenek miatt van a béka s*gge alatt az állattartási "kultúra" vidéken. Nagyon remélem, hogy valaki felnyom a jegyzőnél, és elviszik tőled az állatokat. Sétáltatja magát a verekedős havanese kutyád, de ivartalaníttatni azt persze nem, nehogy már pénzt költsél rá. Tényleg ennyire nem érdekel, hogy csak egyszer fusson össze egy domináns nagyobb kutyával, vagy bármikor elcsaphatja egy autó? Gondolom a 4 hónapos tacsi oltást sem kapott még...
2013. okt. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egy fiatal ivaros havanese esetén csoda, hogy még nem lopták el. Divatos kutya, egyszer valaki felkapja és nem látod többet.
2013. okt. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

1. Ha a kutyák kint vannak, ZÁRD a kaput!

2. Tanítás, nevelés: OLVASS utána

3. Napi minimum 1 óra séta az ÖSSZES kutyádnak!

4. Ivartalanítás, hogy ne legyen majd keverék szaporulat a kutyák közt!

2013. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

És téged ki fog már megszidni? Vérlázító ami egyeseknél folyik! Ha lusta vagy figyelni, hogy bezárd a kaput, akkor ez van, nincs megoldás. Ha nem akarod nevelni és ivartalanítani sem, akkor megint ez van, nincs megoldás. De ne aggódj, előbb-utóbb úgyis éri valami baj, pl. elütik, vagy a havanese-t esetleg ellopják, vagy egy nagyobb kutya megöli és akkor nem kell rá még ennyit sem figyelned ezentúl.


Nem igaz, hogy még kerítés is van, de nem vagy képes zárni az istenverte kaput! Azért írtad ki a kérdést, hogy valaki menjen el hozzátok portásnak? Csatlakozva az egyik előttem szólóhoz "agyam eldobom" én is...


Én is vidéki vagyok és néha komolyan ég az arcom az ilyenek miatt. Felénk is sok "szökős" kutya van, amire én azt mondom, hogy felelőtlen és nemtörődöm gazda! Majd egyszer valaki megunja és elviteti a kutyádat (ha lesz annyira kulturált, hogy nem spórolja meg a betelefonálást és nem lövi le inkább).


Az ivartalanítás pedig nem fáj és nem rossz nekik, de a tudatlan gazdi annál inkább... Nem igaz, basszus, van interneted és nem használod?! Korlátlan mennyiségben állhatna rendelkezésedre az információ, ingyen tölthetnéd a kutyás műsorokat, könyveket. De minek is tépjük a szánkat egyáltalán... " ha tud elszökik csavarog. Néha magától haza jön . De van hogy meg kel keresnem." Micsoda meglepetés, hogy olykor még keresned is kell, nem esik le a gyűrű az ujjadról? Hát ez kész!!!

2013. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!