Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy fajtamentő...

Mennyibe kerül egy fajtamentő otthon felépítése?

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
olyan még nincs szerintem .. kifejtenéd mire gondolsz?
2009. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ugye vannak a fejtamentők, és ez egy telek lenne, ahova xy fajtájú kutyákat hoznának be akiket találnak vagy nem kell nekik... és akkor befogadjuk és neveljük, gondozzuk amíg nincs új gazdi jelölt...
2009. nov. 11. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hatóságilag elfogadott kennelek, ÁNTSZ engedély, önkormányzati engedély a sok kutya tartásához, alapítvány alapítása az adományok kezeléséhez... nem csak a pénz a nehéz ebben, szerintem...
2009. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

azért a legtöbb fajtának megvan itthon a fajtamentő szervezete, nem lenne egyszerübb ezekhez csatlakozni?

nem tudom milyen fajtára gondolsz, sok mentendő kutya lenne-e, de szerintem 8-10 millio ft alatt nem vágnék bele (telek, kiszolgáló épitmények, közmüvek, engedélyek, személyzet ..)

nem 1 embernek való munka

2009. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy hogyan csinálod meg. Kicsiben vagy nagyban. 1-2 kutyával, vagy szervezetként (alapítványként). A kennelek minőségétől, a tervezett létszámtól, az etetett kaja minőségétől.

Ha nagyban csinálod, akkor engedélyek kellenek hozzá.

Nem is a felépítés okozza a legnagyobb gondot, hanem a fenntartás. Az állatok etetése, orvosi ellátása, ivartalanítása, a rezsi, és neked is meg kell élned valamiből, hiszen ez csak viszi a pénzt, de nem termel.

Ha 2-3 kutyánál többel csinálod (márpedig igény van rá), akkor támogatókra lesz szükséged.

Ha felépíted, akkor csinálnod kell. De belefáradhatsz egy idő után, és akkor mi lesz a kutyákkal, a hellyel? (A hely is elég nagy anyagi értéket képvisel).

Jól gondold meg, nagy vállalkozás. Ha van hozzá pénzed, kitartásod, lelki erőd, akkor csak szorítani tudok!

Ha kutyát szeretnél mindenképp menteni, akkor azt is csinálhatod, hogy felépítesz 1-2 kennelt a kertedben (ha jó helyen laksz, jó a kerítés, a szomszédok hozzáállása), és egy menhelynek segítesz ideiglenes befogadóként. Nagyon sok esetben a menhelyek mindent fizetnek, csak a hely hiányzik, ahova el tudják szállásolni pl. az s.o.s kutyákat.

Melyik fajtáról van szó?

2009. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!