Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kaparja a falat, mit...

A kutyám kaparja a falat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy éves yorki kutyám és mostanság nagyon rászokott arra , hogy az előszobában kaparja a falat és jön le a vakolat.

A kutyusért nagyon sokáig könyörögtünk. Anyát nagy nehezen meggyőztük és apa csak azért ment bele mert anya kérte...de így is nagyon rosszban van apa a kutyussal.:(

Sokszor kiabál vele, az is baj ha ugat..(nem olyan ugatós szerintem). Az kéne még hogy meglássa azt amikor a kutya a falat kaparja. Meg van nevelve a blöki jó kutya amúgy de nem tudom hogyan szoktassam le erről. Játszunk vele sokat, sétálunk rendszeresen, szerintem mindene megvan egy szava nem lehet. Amikor közelítek felé meg kiabálok, hogy nem szabad akkor csak elszalad előlem és azt hiszi, hogy játszok. Tippek? Kutyaovi szerintem nincsen itt Debrecen környékén és amúgy se lenne időm mindig elvinni. Kérlek segítsetek! :(

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2013. okt. 18. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A kutyád unatkozik, tehát hiába mondod hogy van elég séta meg játék, mégsem elég. Reggel fél óra, délután 1-1.5 óra, este fél óra, késő este tíz perces séta kellene. Ezek mellett pedig szellemileg is le kell fárasztani a kutyát, csak úgy megy. Ha fáradt lenne eléggé akkor nem unatkozna, ha pedig nem unatkozna, akkor ne kaparná a falat jobb dolog híján...
2013. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Jöhet még több is!:)

2013. okt. 18. 18:39
 3/14 sippara ***** válasza:

Mikor kaparja a falat? Ha akkor, mikor egyedül hagyjátok, lehet szeparációs szorongás, vagy simán csak a fárasztás hiányából fakadó frusztráció, ha akkor, mikor otthon vagytok, egyértelműen az utóbbi.

Mennyit sétáltok pontosan, hányszor, mennyi időre, milyen körülmények között találkozik más kutyákkal?

2013. okt. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Amúgy még annyit mondanék hogy ahogy írtad megvan a reggel este fél óra séta, délután meg a másfél óra csak a késő esti 10 perces séta nincs.Úgy gondolom elég neki napi 3 séta...hogy gondolod a lefárasztást? Tanítgatom én de nem egyszerű :P ül, fekszik,pacsi. Csak ezeket tudja mást amúgy nem nagyon tudok vagy nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Jutalomfalatot pedig nem nagyon fogad el szóval nem tudom hogyan jutalmazzam ha jól csinálja azt amit kérek. (és csak akkor csinál meg valamit ha látja nálam a kaját.Hiába mondom neki hog ül, nem ül le mert nem érzi az étel szagát szóval ez azt jelenti hogy nem kap semmit.De az utcán nincs nálam semmi mert tudom hogy nem eszi meg.Régen juti falattal próbáltam a pisilésre ösztönöni mikor szobatisztaságra neveltem.)
2013. okt. 18. 18:46
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen akkor csinálja mikor itthon vagyunk.Amikor egyedül van akkor biztos nem kaparja mert akkor fel kéne porszívózzam.
2013. okt. 18. 18:48
 6/14 anonim ***** válasza:

És nincs olyan dolog amire nagyon ráizgul? Sajt, virsli esetleg? Mert akkor azzal jobban tudnád motiválni. Nem baj ha csak a jutalom ellenében csinálja meg eleinte a dolgokat, ez természetes. Eleinte mindig így megy, majd később elhagyod. Rengeteg trükk van a neten amikre lehet tanítgatni (itt a piros hol a piros, bizonyos tárgy megkeresése). Például ha több állatkája/játéka van, akkor próbáld meg, hogy kifejezetten az egyiket kéred. Nálunk van majom, csacsi, meg Peti (egy zöld kutya :D) imádja mikor szétrakosgatom őket a szobában és akkor mondom hogy hozd a csacsit! És akkor nagyban keresi, ezzel elfoglalja magát, ha meg nem azt hozza akkor elveszed, Nem! Csacsit!, és akkor megy tovább keresni, egy idő után megtanulja melyik-micsoda. Ilyesmik.

Jobban le kéne őt fárasztani, ezen kívül keresni egy olyan jutit amiért teljesen oda van, próbálkozz a sajttal, nagyon apró darabokra vágva!

2013. okt. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sippara ***** válasza:
Akkor kevés a foglalkozás. Tanítsatok trükköket klikkerrel, labdázzatok, kerestessetek vele tárgyakat, járjatok gyakrabban és többet kutyák közé.
2013. okt. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt nyálazzátok át. A fárasztás részt se ugorjátok át (meg egyáltalán egyiket se, a yorkinak csak a méretei mások, de az igényei nem!), láttam én már yorkit fél literes flakont húzva sétálgatni.

2013. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amúgy Debrecenben legalább 5 kutyaiskola van, meglátogathatnátok az egyiket.
2013. okt. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az ötleteket! :)
2013. okt. 19. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!