Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kaparja a falat, mit...

A kutyám kaparja a falat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy éves yorki kutyám és mostanság nagyon rászokott arra , hogy az előszobában kaparja a falat és jön le a vakolat.

A kutyusért nagyon sokáig könyörögtünk. Anyát nagy nehezen meggyőztük és apa csak azért ment bele mert anya kérte...de így is nagyon rosszban van apa a kutyussal.:(

Sokszor kiabál vele, az is baj ha ugat..(nem olyan ugatós szerintem). Az kéne még hogy meglássa azt amikor a kutya a falat kaparja. Meg van nevelve a blöki jó kutya amúgy de nem tudom hogyan szoktassam le erről. Játszunk vele sokat, sétálunk rendszeresen, szerintem mindene megvan egy szava nem lehet. Amikor közelítek felé meg kiabálok, hogy nem szabad akkor csak elszalad előlem és azt hiszi, hogy játszok. Tippek? Kutyaovi szerintem nincsen itt Debrecen környékén és amúgy se lenne időm mindig elvinni. Kérlek segítsetek! :(

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2013. okt. 18. 18:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Pont most jöttünk fel egy másfél órás sétából, leültem vacsizni és rögtön el kezdte a falat kaparni.Nem hiszem hogy máris el kezdett volna unatkozni, viszont én hulla fáradt vagyok...!Akkor csak nem unalomból kapar?!
2013. okt. 22. 19:44
 12/14 sippara ***** válasza:
Mit jelent a sétálás? Konkrétan pórázon mentek?
2013. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Sajnos nem neked kellett volna lefáradni, hanem a kutyának, valamit nagyon elcsesztél :D

Meg egyébként attól függetlenül, hogy a viselkedés okát is meg kell szűntetni, magát a viselkedést is érdemes (néha kell is) tiltani a teljes sikerhez. Honnan tudná ugye, hogy ne kaparja a falat, ha sosem mondtátok neki - mármint úgy, hogy meg is értse, hogy ez TILOS, és nem csak jó lenne, ha nem csinálná.

2013. okt. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen pórázon sétálunk de ez alkalommal elengedtem egy kicsit egy nagy elkerített focipályán mert az *ide* parancsot gyakoroltam vele.Legalább fél órán át póráz nélkül volt!Hát biztos is hogy elcsesztem akkor mert dög fáradt voltam :DD

Hát igyekszünk megoldani a problémát :/

2013. okt. 23. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!