Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Három hetes kiskutyák mit...

Három hetes kiskutyák mit ehetnek?

Figyelt kérdés
Kutyusunk hét kiskutyát hozott a világra, nagyon elevenek már, szegény anyukát nagyon leszívják. Nagyon sokat fogyott, pedig sokat eszik, de nem látszik, hogy hízna. Már a teje is kezd fogyni szerintem, nem sokat van velük, meg már a kiskutyáknak nagy a körmük és kimarják. Szegénynek kivérzik, besebesedik, szerintem fáj is neki. Mit lehetne adni a kiskutyáknak enni? Mondjuk még azt sem tudom, hogy egyszerre, hogy fogunk hét kiskutyát egyszerre etetni. Nagyon elevenek, mozognak, már a ládából is képesek kimászni. Ugatnak, harapdálják egymást.
2013. okt. 19. 16:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Junior tápokat adj nekik. A kutya maminak többször kell enni adnod, mert szopnak a kicsik. Tejet ne adj nekik. Húslevest főtt hússal , és rizsel. Olyat amit könyen megemésztenek. Jó ha a mama kutya is kap tápot.
2013. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%
Junior tápokat adj nekik. A kutya maminak többször kell enni adnod, mert szopnak a kicsik. Tejet ne adj nekik. Húslevest főtt hússal , és rizsel. Olyat amit könyen megemésztenek. Jó ha a mama kutya is kap tápot. Ha van otthon száraz kutya kaja akkor langyos vízbe vagy Levesbe áztatva adhatsz a kicsiknek.
2013. okt. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Anyukám húslevest adott nekik csigatésztával
2013. okt. 19. 16:46
 4/20 anonim ***** válasza:
42%
Jó az is :)
2013. okt. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Mit kap enni az anya? Mert ha a mennyiség megfelelő, akkor nyilvánvalóan a minőségével lehet a gond. Gondoltatok már arra, hogy esetleg szakemberrel (súgok: állatorvos) beszélni kéne erről?

Vegyetek kölyöktápszert (állatorvosnál, állatpatikában, néhány állateledelesnél lehet kapni), és azt adjatok a kölyköknek a leírás szerint. Szépen lassan majd el lehet kezdeni beleáztatni kölyöktápot, aztán elhagyni a tápszert, de egyelőre az a legjobb, ha azzal besegítetek a mamának. És persze az anya táplálását is alaposan gondoljától át, és jegyeztessétek elő ivartalanításra, ha már úgyis az állatorvosnál jártok féreghajtás, oltások meg miegymás végett.

2013. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Igen, húslevest, hát hogyne...Meg vörösboros marhapörköltet és vaníliafagyit.


Tápszer kell, majd starter táp.

2013. okt. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Remélem legalább jó borsos húsleves volt,olyan igazi kiskutyáknak való...


Nem szabad sem hús levest,sem maradékot enniük.

A mamakutya vemhes kutyáknak/szoptatós kutyáknak való tápot kellene,hogy egyen,már a vemhességétől kezdve.Ez igen drága,de akinek kiskutya kell,az számoljon ezzel is.


Féreghajtót már kapnia kellett volna 2 hetes korában az összes kölyöknek,majd 4 hetesen megint,majd 6 hetesen végül 8 hetesen,mielőtt gazdihoz mennek.


A kölyköknek állatorvosnál kapható kutyáknak való tejbe,starter tápot kell áztatni,majd szépen egyre keményebbre hagyni,a 6-7. hét körül már a szilárd tápot is meg kell enniük.Mindenből jó minőségű kell,ezek pedig drágák.A chappi és pedigree,meg ezek a rossz szemét tápok nem megfelelők,sem az anyakutyának,sem a kölyköknek...


Majd 6 hetesen a kicsiknek első parvo oltás,majd 8 hetesen első kombi és az összes chippel ellátva megy gazdához.


Így kell felnevelni egy almot,ha már muszáj volt megszületniük.

2013. okt. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Én már csak azt nem értem,hogy ennyi hozzáértéssel hogy jutott eszetekbe szaporítani?

Ilyenkor az anyát sem húslevessel meg házi maradékkal kell etetni,hanem jó minőségű,szoptatós szukának való táppal.

Ez nem lesz kis költség,valamint a későbbi oltások,féreghajtás,chip sem.

A Royal Canin Starter nevű készítményét dicsérik sokan,de készüljetek fel rá,hogy jó mélyen a zsebetekbe kell nyúlni.

2013. okt. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Negatív véleményeket nem kértem, amúgy meg biztos mindenki nagy minőségi ilyen olyan táppal eteti a kutyáját! FALUN ! Jahh és biztos én tehet arról hogy megszülettek, az elő sem fordulhat, hogy menhelyről hoztam el a kis családot, azért hogy ne altassák el őket! Biztos én vagyok a hülye, hogy megmentettem 8 életet! És lehet hogy nem kapnak nagy izé tápokat, de szeretet hiányban nem szenvednek. És falun minden macska, kutya házi kosztot kap és mégis élnek, fejlődnek! Lehet nálatok borsos a húsleves, mi nem nyomjuk teli ízfokozókkal, attól lesz leves íze hogy belefőnek a zöldségek. És biztos hülye paraszt módjára adjuk eléjük a maradékokat. Ja és mindegyik kiskutyának van gazdija. Lehet soha életükbe nem fognak tápot enni, mégis jobb mintha főbeverték volna vagy elaltatnák őket. Mondjuk én még itt falun sose láttam, hallottam ilyen tápokról mégis egészséges kutyákkal és macskákkal találkoztam. Jahhh meg nálunk a macskák egereket, madarakat esznek nem pedig purinás tápokat !
2013. okt. 19. 20:01
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
És mondd, átlagosan meddig élnek ott falun a kutyák? És ha ennyire ért hozzá a falu, akkor miért nem őket kérdezed, hogy mit kezdj a kölykökkel?
2013. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!