Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kék dobermann? Megéri megvenni?

Kék dobermann? Megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnék dobermannt, most már felnőtt fejjel és megfelelő anyagi háttérrel és szabadidővel rendelkezve tavasszal bele merek vágni. Már nem tudom mit kerestem, de egy apróhirdetéses oldalon feltünt egy "tenyésztő" hirdetése, aki kék dobermann kölyköket árul. Lényegében nekem nem kiállítási célokra kellene, inkább munkára. (örző-védő) Nem tudom, hogy ezek mennyire alkalmasak bármire is, hiszen nem elfogadott színváltozat, ami elég nagy rizikóval jár. Teljesít úgy, mint a másik két szín? Valakinek van ilyen kutyája? Vagy egyáltalán, mik a tapasztalatotok a kék dobermannal kapcsolatban?

2013. okt. 19. 18:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez alapján nem mondanám, hogy a kék szín túl jó lenne: [link] Vannak kutyák akiknél sok sínhiba van, de ez nem befolyásolja az egészségüket, a dobermann nem ezek közé tartozik.
2013. okt. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
85%

00:33. Te is csak egy frázist szajkózol. Nem törzskönyveztethető sem a kék, sem az izabella szinű dobermann. és pont, mivel az FCI nem ismeri el ezt a szinváltozatot. A szinhiba teljesen más dolog. ha mondjuk a kutya mellkasán van egy bazi nagy fehér folt, de maga a kutya fekete-cser, akkor ő fog kapni, de szinhibás.



Kérdező, én ugy látom te már eldöntötted, hogy megveszed ezt a kiskutyát. Csak egy jótanács: a kutyasport, a kutyázás, olyan mint a méreg:) Szépen lassan beleivódik az életedbe:) Mindenki igy kezdi, hogy ááá, csak ugy eljárkálunk. Aztán fejlődnek, tanulnak, jók lesznek, és ott a vége, mert nincs papir. Hidd el nem beszélek hülyeséget. Nézd át a kenneleket. Nézd meg, hogy az adott alomban meddig éltek az ősök. Lehetőleg olyan kölyköt válassz, aki nem annyira nehéz csontú, inkább legyen kisebb, könnyebb. Választáskor beszéld meg a tenyésztővel, hogy csináltasson a kiskutyáról egy szivultrahangot.

2013. okt. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem gondoltam volna, hogy vitát szítok egy ilyen aránylag egyszerű kérdéssel. Nagyon sok jó tanácsot kaptam. Még annyit kérdeznék, hogy aki aktívan dolgozik a kutyájával milyen tápot ajánl? Mert itt ahogy olvastam pár kérdés alatt eléggé megoszlanak a vélemények.
2013. okt. 20. 14:27
 24/32 A kérdező kommentje:
Az Acana termékei szimpatikusak számomra elsősorban. Főleg az Acana Sport & Agility ami szerintem majd megfelelő lesz. De ez csak az én véleményem.
2013. okt. 20. 14:31
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
nem szitottál vitát, tapasztalatot cserélünk. Elég régóta dobizom, van versenyre szánt kutyám is. Amit leirtál táp, nem rossz, mi felkészülési időszakban RC, Energy 4800-at etetünk, hamar emészti, és megfelelő enrgiát vesz fel belőle, valamint nyers marha, hal, és Canhydrox GAG az izületekre.
2013. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
74%

06:41 én nem foltokról beszélek, hanem olyan színről ami a standard szerint tilos és nem fogadja el az FCI! És láss csodás, mégis van törzskönyve, csak rá van írva, hogy nem tenyészthető! És az általam ismert összes többi tiltott színű kutyűnak is van akik a tenyésztőknél születtek a szabályos kölykök mellé.

Kérdező és biztos nem vennék a helyedben olyan kutyát amelyik a színe miatt beteg lehet. Ez a kék dobermann szindróma sem hangzik valami jól...

2013. okt. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
84%
ugy látom még mindig nem érted amit mondok. NEM KAPHAT TÖRZSKÖNVET SEM A KÉK SEM AZ IZABELLA SZINŰ DOBERMANN!!!!!! Az FCI kizárta , nem ismeri el ezt a szint, ezáltal fajtán kivülinek minősül. ne okoskodj már. 25 éve dobermannozom, lehet jobban értek hozzá!!!!!!! Tudod, hogy lehet törzskönyve?? Ha beirja a tenyésztő, hogy fekete szinű a kiskutya, mert alomellenőr nincs. Egyedül az AKC fogadja el. Ha kérdező a kéket szeretné, akkor meg fogja venni, de nem árt, ha tisztában van a dolgokkal, és azzal, hogy lehet probléma a kiskutya szőrével. és most megint lepontozhatsz, de akkor sem lesz igazad.
2013. okt. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Jar-Jar ***** válasza:
100%

Ezzel nem leszek népszerű, de sajnos nem beszélnek eleget erről a szörnyű kórról(örökletes demodicosis). Ami kiemelten veszélyezteti a kék és izabella színű dobermannokat.

[link]

[link]

[link]

2013. nov. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
ez igy teljesen igaz, viszont megfelelő immunerősitéssel szépen tartható.
2013. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Alphabear válasza:
Szépen tartható, de attól beteg!
2013. dec. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!