Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kék dobermann? Megéri megvenni?

Kék dobermann? Megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnék dobermannt, most már felnőtt fejjel és megfelelő anyagi háttérrel és szabadidővel rendelkezve tavasszal bele merek vágni. Már nem tudom mit kerestem, de egy apróhirdetéses oldalon feltünt egy "tenyésztő" hirdetése, aki kék dobermann kölyköket árul. Lényegében nekem nem kiállítási célokra kellene, inkább munkára. (örző-védő) Nem tudom, hogy ezek mennyire alkalmasak bármire is, hiszen nem elfogadott színváltozat, ami elég nagy rizikóval jár. Teljesít úgy, mint a másik két szín? Valakinek van ilyen kutyája? Vagy egyáltalán, mik a tapasztalatotok a kék dobermannal kapcsolatban?

2013. okt. 19. 18:49
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
0%
nem beteg, csak érzékenyebb, és jobban oda kell rá figyelni.
2013. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:
Ez kicsit olyan, mint Matula-bácsi “két igazsága” a Tüskevár c. könyvben. Az egyik igazság, hogy a kék szín a dobermann fajtánál önmagában még nem betegség. Ahogy többen is leírták egy jelenleg el nem fogadott szín. Korábban törzskönyvezhető volt, még 3-4 éve is kaptak kék egyedek törzskönyvet neves vérvonalon, nem tenyészthető megjegyzéssel. A másik igazság, hogy a kék és az izabell színű egyedek gyakran gyenge szőrzettel és/vagy bőrbetegséggel is rendelkeznek. De nem minden egyed beteg. Pl. ami képeket a 28. sz. hozzászólásban megosztottak nagyon beteg kutyákat mutatnak, de csak az egyik kék, a másik fekete. Mivel egyre kevesebb az egyedszám, nehéz megmondani, hogy milyen arányban érinti a bőrbetegség, de vannak nagyon szép kék egyedek is. Sok tenyésztőnél ahogy felbukkannak - ahogy mások is írták - azonnal “eltűnnek” a kék egyedek, hogy ne rontsák a kennel és az alom értékét. A gyakorlat a mai állatközpontú (pc) gondolkodás mellett szinte megmagyarázhatatlan - de a “szakma” összezár…
2023. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!