Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én vagyok csak bolond? Szerint...

Én vagyok csak bolond? Szerintem lehetetlen egy nagytestű kutya elől elmenekülni. Erre mindenki lehülyéz.

Figyelt kérdés

Megkérdezem itt, hátha szakértők vannak a témában. :)


Pont ezen vitatkoztunk tagnap a haverokkal. Hogy ha a filmekben ha a kutya elkezd szaladni az emberek után(mondjuk valami betörős filmben) akkor a főhös, vagy aki betörni akar, egyből elkezd rohanni.

Természetesen ezek megjátszott jelenetek, nem fogja az ott alakító dobermann, rotweiler, németjuhász, kutya megharapni a színészt, de szerintem ez mind hülyeség.

És mondtam ezt a haverjaimnak, hogy mindenki reakciója a futás, de én meg se próbálnék futni nyílt terepen.


És lehülyéztek, hogy "ja, akkor majd egyedül pusztakézzel elintézel egy dobermannt, vicces vagy!"


De most csak én gondolom rosszul? Gyalog, nyílt terepen esélytelen egy kutya elől elmenekülni nem? Nincs is értelme szerintem.

Vagy rosszul hiszem?



2013. okt. 7. 13:44
 1/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nyilt telepen esélytelen, tényleg.... akkor lehetne esélyed, ha a kutya messze, és találsz nagyon közzel valamilyen menedéket. A szaladás csak felerősíti bennük a prédaösztönt. Kiképzett örző védőt, nem fogod tudni megállítani, elkap, ha nyugodtan maradsz, akkor csak őrizni fog, ha újra kapálózol, menekülni próbálsz, ő ismét támad. TEhát egy képzett örző védővel szemben nem érdemes elszaladni, megállítani sem tudod, max ha nyugton maradsz, csak őriz.
2013. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát mivel kutyák gyorsabban futnak mint az ember,esélytelen elfutni pl egy dobermann vagy egy német juhász elől.Úgy is utól ér.


A filmeket meg hagyjuk szerintem,ott úgy veszik fel,hogy külön fut az ember külön a kutya és érdekes mód a kutya majd "feladja".Ha egy kutya csak ijesztegetni akar akkor csak pár méterig fut és csahol majd meg áll.Vmelyik meg el akarja kapni az embert az is el is kapja. Példának ott a rendőr kutyák.

2013. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a menekülő ember = zsákmány :)

nagytestű támadó kutyát ( ez azért ritka !!) ,szóval támadó kutyát elkerülni, a támadást hatástalanítani nagyon nehéz!

komoly szakértelem, vagy erő kell hozzá.

esetleg egy bot, vagy egy még nagyobb kutya az oldaladon :)

2013. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hátat fordítani,futni nem érdemes,mert csak ingerli.Viszont ha egy portáról jön ki,már esetleg érdemes lehet,mert van egy territóriuma,amit nem hagy el.Ilyenkor az a kérdés,hogy csak a kapu előtti néhány métert tekinti sajátnak,vagy a fél utcát..
2013. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, esélytelen elfutni előlük, plusz ha futni kezd az illető, rögtön zsákmányként tekintenek rá. Ha egy kutya szét akar szedni, akkor szétszed miután elkapott, hiába futsz, ha meg nem akar szétszedni, akkor mindegy, ha ott maradsz ahol voltál.
2013. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért bizonyos méreten felül van némi esélyed. Azok a hatalmas borjú méretű kutyák, akárki akármit mond, nem olyan gyorsak és kitartóak, főleg a mai túltenyészetett egyedek, sokszor menni alig bírnak nem hogy futni... De egy dobermannal vagy német juhásszal valóban nem érdemes próbálkozni.
2013. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem 17 évesen volt face to face küzdelmem egy német juhásszal, nem ajánlom senkinek, ha nagyapámnak nem lett volna 8 és nem köztük nőttem volna fel, valószínűleg ottmaradtam volna... így megúsztam a hátamon egy 10öltéses és a karomon egy 30öltéses sebbel, amúgy a jobb öklömet ledugtam a torkán, szerintem ez az egy hatásos védekezés lehetséges, így nem tud tovább harapni, és ráadásul olyan öklendező roham jön rá, hogy van esélyed néhány száz méter egérutat szerezni...
2013. okt. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!