Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ilyen fajta?

Van ilyen fajta?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék van-e olyan fajta, amelyik nem igazán igényel szellemi fárasztást, ugyanakkor bír mozogni (tehát el lehet vele menni túrázni pl.), viszont nem szedi szét a lakást, ha 1-2 napig nem megyünk sétálni.


Csupán kíváncsi vagyok, hogy létezik-e ilyen fajta.


2013. okt. 20. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs,vagyis ha lenne is egy halál nyugodt egyed annak is kell tanulás,nevelés,akár kutyaiskola.

Meg jól értem hogy LAKÁS? Tehát nem ház? Lakásba minimum napi 3x,kölyköket akár óránként,2 óránként le kell vinni.

Ha csak félreírtad és kertes ház akkor van olyan fajta ami kibírja hogy pl hétfőnként nincs séta,bár igazi az akkor is ha napi 1x azért elviszed hogy szaglászhasson,kutyaként élhessen.

Kistestű vagy nagyobb testű kutyát szeretnél,illetve kinti vagy benti tartással? Hosszú szőrű vagy rövid?

2013. okt. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Bocsi, ház. De tök mindegy, mert csak kíváncsi vagyok, nem akarok kutyát.



A "nem igazán igényel szellemi fárasztás" alatt pedig azt értem, hogy nem kell vele órákat foglalkozni, hogy szellemileg elfáradjon. Az alapok tanulása és a nevelés az alap természetesen.

2013. okt. 20. 11:16
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát én a labradort vagy skót juhászt ajánlanám. Szellemi fárasztást igazából minden kutya igényel!
2013. okt. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék semmilyet jelenleg. Most kizárólag a jellem érdekel, hogy van-e ilyen fajta. Ha lehet ne kistestű, mert azok nyilván nem bírnának több órás túrákat...
2013. okt. 20. 11:17
 5/13 anonim ***** válasza:

pl sheltie, ha van kert ahova kimehet akkor nagyon jól el van de napi kontaktust igényli a családdal és nagyon apportos (labdázás ilyesmi) Nagyon alkalmazkodó és hetekig el van séta nélkül viszont ezt a képességét könnyű kihasználni mert azért igényli a foglalkozást de nem rombol soha.

Egyébként egy normálisan szocializált nem túlpörgős kutya azért elvisel 1-2 napot úgy ha nincs lefárasztva főleg úgy ha kinti-benti kutya így állandó interakcióban van a családdal.

2013. okt. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze, minden kutya igényel szellemi fárasztást, de azért egy border collietól megőrülnék.
2013. okt. 20. 11:18
 7/13 A kérdező kommentje:

5ös.


Igen, tudom. Van két kutyám, az egyik tök jól elvan, ha épp 1-2 napig nem megyünk sehová, elég neki az is, ha kinyújtózhat az ágyon és simogatom. Amúgy napközben meg elvan a kertben. Ő egy keverék.


Viszont a másik kutyámat sehogyse bírom elfárasztani. Napi szinten sétálunk vele is, nála is 1-2 nap, ha nem megyünk, de ez ritka, plusz itthon van foglalkozás (keresés, apport, tanulás, stb.), illetve terepen is van foglalkoztatva szellemileg. Mégsem elég neki.

2013. okt. 20. 11:21
 8/13 anonim ***** válasza:
a sheltie pont hogy sok mozgast es farasztast igenyel... ezert olyan sattnya a Mo.-i allomany, semmi motivalhatosag, semmi izom a kutyakon, lassan remego kis gorcsok lesznek ok is
2013. okt. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az, hogy a magyarországi állomány milyen, inkább hagyjuk. Sajnos a legtöbb fajta nem olyan, mint lennie kéne. Pl. az akitákon se nagyon van izom, legalábbis a kiállítási akitákon. És sorolhatnánk... de ebbe most inkább ne menjünk bele.
2013. okt. 20. 11:27
 10/13 anonim ***** válasza:

igényel, de ha nem kapja meg akkor nem kezd el rombolni és itt az volt a kérdés melyik fajták azok amik kibírják néhány napig...

Én azért a sheltie magyar állományt nem bántanám, nagyon jó sport kutyák kerülnek ki onnan mondjuk ha az Agility Wb csapatot megkukkantod abban is van magyar tenyésztésű full show vonalú kutya.

nekem 2 sheltiem van és igaz kiállításokra járunk de járunk agilityzni és pl legutóbbi versenyen A2 ben 2.-3. helyezett lett a show vonalú kutyám aki igenis nagyon jól el van ha pl nincs időm rá néhány napig...

2013. okt. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!