Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ilyen fajta?

Van ilyen fajta?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék van-e olyan fajta, amelyik nem igazán igényel szellemi fárasztást, ugyanakkor bír mozogni (tehát el lehet vele menni túrázni pl.), viszont nem szedi szét a lakást, ha 1-2 napig nem megyünk sétálni.


Csupán kíváncsi vagyok, hogy létezik-e ilyen fajta.


2013. okt. 20. 11:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
A szellemi fárasztást a közhiedelemmel ellentétben napi szintű klikkerezés meg tizenötezer trökk megtanítása nélkül is lehet kivitelezni, úgyhogy egy csomó ilyen fajta van. A lényeg, hogy a kutya agyát is lefoglalja a fizikai fárasztás, és akkor feleannyi idő alatt megoldható. Én pl. lusta dög vagyok, ritkán állok neki tanítani a pitbullt, viszont a labdázásra például annyira rá van zombulva, hogy az elég a fejének is, főleg hogy feladatoztatom közben, eldobom és meg kell várnia, amíg utánaengedem, vagy letiltom útközben, visszahívom és csak szemkontaktusra engedem utána, ilyesmik; erre nagyon ráfeszül az agya is, egyszerre küzd a vadászösztönével és figyel rám, úgyhogy rendesen ki szokott dögleni tőle. Ha más kutyával játszik, arra is oda kell figyelnie, a kötélhúzásra is, szóval elég sok olyan tevékenység van, ami a fejét is lefoglalja. Végülis a farkasok sem klikkereznek egymással odakint, csak végeznek egy csomó olyan tevékenységet, amihez gondolkodni meg koncentrálni kell, ennyi :)
2013. okt. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ja, és most három napig betegség miatt nem sétáltam a kutyákkal, pénteken kimentünk, tegnap megint nem, mert most meg a torkom ment tönkre, és tíz perc kerti labdázással elvan mindkettő. Ha úgy általában nincs bennük felgyülemlett mozoghatnék, akkor egy kis pihenőt jól viselnek, pedig a pit azért tud pörögni :) Mondjuk eleve lassabb tempóra vannak szoktatva, az is számít. Szóval nem kell parázni, bordert ne vegyél, de egy átlagosan intelligens és aktív kutya tudja azt, amit akarsz.
2013. okt. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó. Valahogy én is úgy vagyok vele, hogy arra lusta vagyok, hogy folyton trükköket tanítgassak a rottimnak. Másrészt meg nem is fárasztja le. Apportozni szoktunk mi is, vagy épp bizonyos feladatra kapja meg a játékát, tehát figyelnie kell rám ahhoz, hogy megkapja. A letiltás tanítása még folyamatban van. Illetve a keresős játékokat nagyon szereti, na de azt se lehet mindig, mert megunja. Ha sétálni elmegyünk (szinte mindig szabadon engedős helyre megyünk), elvan, de jön és néz, hogy na akkor mi a feladat... tehát látványosan unja magát. Ott is szoktunk keresőset játszani, de azt se lehet mindig.


Na mindegy... eltértem a témától.

2013. okt. 20. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!