Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szobatiszta még?

Miért nem szobatiszta még?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos kan kutyám, aki tudja hogy kint kell pisilni, mert ahogy kiérünk rögtön pisil. És régebben nyüszögött az ajtó előtt, egyszer ugatott is.. Vagy azt csinálja hogy leül elém vagy valahova és nagyon halkan nyüszög és akkor kiviszem és rögtön pisi/kaki. Ha egésznap itthonvagyunk vele és nem hagyjuk magára akkor általába magunktól visszük kb 3 óránként és kibírja simán. Egy nap max olyan 4 órát van egyedül azt se mindig, és sokszor mire hazaér valaki ottvan az ajtóban pisi vagy kaki. De általában kaki. De ez már azt jelenti hogy ő ott ált az ajtóban. Csak miért nem jelez? Volt olyan h egy hétig minden rendben volt aztán megint.. Vanak napok amikor minden oké, de ez így már nagyon nem mehet tovább. Kb 2 naponta tuti bekakil vagy bepisil. Ma is kb 2 órára lett magára hagyva és most a nappali szőnyegre pisilt ahova eddig sosem. 2 hónapos kora óta amióta nálamvan mindig dícsérgetem ha kint pisil. De nem hiszem el hogy ennyire nem szobatiszta már.. Pedig van vele rendesen foglalkozva.

2013. okt. 21. 21:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
szerintem nem fazot fel.. de ma is tok jol kibirta pl csak most se jelzett pedig ittvoltam tole 1meterre amikor fogta magat es idepisilt.
2013. okt. 21. 22:45
 12/16 sippara ***** válasza:
Ha biztos vagy benne, hogy érti a dolog lényegét, akkor vagy egészségügyi probléma, vagy hierarchia gond lesz. Egyébként ha konkrétan előtted pisil/tojik be, tehát látod magát az akciót, nyugodtan rá lehet szólni, ilyenkor még össze tudja kötni a kettőt.
2013. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a falkavezér (szerintem). Amikor elmész, anyai aggódás van benne, ideges, fél, ezért piszkít be. Helyre kéne tenni a dolgokat. Egyébként hogy viselkedsz vele? Tudatod, hogy te vagy a falkavezér, vagy megengedsz neki dolgokat? Fontos.
2013. nov. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A sok széklet lehet a táptól is.A royal elég drága,és nem olyan jó.Nem tudja a kutya megfelelően hasznosítani,ezért sokat ürít.Érdemes lenne tápot is váltani,amit jobban tud hasznosítani,így a széklet mennyisége csökkenne.


Másik oldalról,falkavezérségi probléma lehet,de én is elvinném előtte állatorvoshoz,hogy biztosan nincs betegségre utaló jel.

2013. nov. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Mindig ugyanazt eszik? Ha különbözőt, akkor figyeljétek meg , hogy mikor jelenik meg a bepiszkítás. Próbáljátok ki a kutyapelenkát, nekem is van egy kiskutyám, és a pelenka rengeteget segített, hogy arra menjen ne pl a szőnyegre.
2013. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát szerintem tudja hogy én vagyok a falkavezér. Ha tiltok neki valamit azt felfogja. Általában első szóra visszajön. nem tudom mivel ne tudná. nekem engedelmes. egyébként igen mindig royal canin juniort kap és regel és este. mást nem.:) Egyébként mostanában csak az fordul elő hogy reggel pisil és kakil be:S visszakéne tudnia tartani.. csak valahogy az nincs benne hogy visszatartsa..
2013. nov. 3. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!