Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyümölcsöket és zöldség...

Milyen gyümölcsöket és zöldségeket ehet, ill. nem ehet a kutya?

Figyelt kérdés
És főzve vagy nyersen? Köszi!

2013. szept. 15. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Állítólag a krumplival kell csínyján bánni,de a kutyám azt is eszi.

Általánosságban mi mindenből adunk neki egy kicsit amikor főzéshez készülünk.

Nyersen,főve,mindegy neki.Jöhet zöldség,gyümölcs.

Alapvetően húsevő,ezt szem előtt kell tartani.

Amúgy sok vadon élő húsevő is eszik ilyesmit.

(Jó,a répát nem ássák ki:D)

2013. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 zeusz4 ***** válasza:
33%
A krumpli azért nem jó mert nem emészti meg a kutya.De az enyém eszi az almát,szilvát,ringló,szőlőt!
2013. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Krumplit csak főzve eheti, bár megemészteni úgy sem nagyon tudja, a kukoricát szintén. Amit nem kaphat hagyma, paradicsom, avokádó, szőllő, ezt főként a mag miatt, de a szőllő egyébként is okozhat vesegondokat. A káposztafélékkel óvatosan mert felfújhatják, a hüvelyesek szintén. Én ha adok nekik akkor reszelem vagy turmixolom mert könnyebbe megemésztik.
2013. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 ödi2 ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4799567-szaba..


Rengetegszer tárgyalt téma, elég lenne csak rákeresni...:)

Mellékelem a csokis kört is, hátha szükséged lesz rá...


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4806830-a-kut..

2013. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Ödi, még nem tartunk a csokinál. :D
2013. szept. 15. 11:13
 6/13 Akiteki ***** válasza:
Bármit megehet, amit mi is. Ha Te nem eszed nyersen a krumplit, akkor a kutyának sem kell adni. Az enyémek a paprika csutkáját is imádják. Volt kutyám, aki megevett egyszerre 2 kiló brokkolit. Másnap kicsit kerültük a társaságát, de semmi baja nem volt. :)
2013. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez jó. :D
2013. szept. 15. 12:53
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én magam főzök a kutyának, mert megelégeltem, hogy a normális táp árából már kb bélszínnel lehetne etetni a kutyát- igen, túloztam- és a kutya még meg sem eszi szívesen...


Szóval én hús, rizs, hal, zöldségek, gyümölcsök összetevőkből szoktam csinálni kvázi egy rizses húst. Általáan azt teszek bele ami van itthon, de alma meg répa mindig van. A répa a kedvence. De szoktam beletenni uborkát, paprikát is, halkonzervet, meg mindenfélét, amit mi nem ettünk meg. Múltkor pl. lazackrémet is belekevertem a kajájába, mert nekünk nem ízlett.


Én is a szőlőről hagymáról, paradicsomról tudok, hogy nem ehetik, de az enyém evett már hagymát is, paradicsoot is, nem lett baja. Anyáméknak otthon meg van szőlőjük, szóval ott a kutyák vagy megeszik, vagy nem, de bajuk még nem lett az biztos. Azért jobb az óvatosság, de akinek van kertje az nehezen befolyásolhatja, hogy mit eszik meg a kutya a lehullott gyümölcsökből, zöldségekből, de általában nem szokott bajuk lenni.

2013. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent kibírnak ezek a blökik.Az enyém kölyökkorában kirágta mindkét tiszafámat,pedig az mérgező.

Én mindent adok neki,de csak egy-egy darabot,esetleg kajamaradékot is.

A szomszéd eperfáját éréskor rendszeresen legeli,ha megette a földről,még ez ágakat is lerázza(nem vicc,felugrál).

Mondjuk,olyankor van utóműködés,de ő tudja.

2013. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Nálunk felugrálnak a fára a gyümölcsökért. Tavaly az egyik kutyám megpróbált felmászni az almafára. Beszorult 2 ág közé, úgy kellett kimenteni. De az almát megszerezte.
2013. szept. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!