Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya, aki nagyon barátságos?

Kutya, aki nagyon barátságos?

Figyelt kérdés

6 hónapos kiskutyám van.

Szeretek vele kimenni a szabadba, természetbe, ott póráz nélkül sétálni, jönni-menni.

Ha meglát egy idegent közeledni, egyből rohan oda - ha nem vagyok résen, és terelem el hamarabb a figyelmét egy labdával... Már messziről úgy csóvál, hogy majd elesik, és ha közel ér az illető, olyan kitörő örömmel fogadja... hogy szinte már nem az emberektől féltem a kutyát, hanem fordítva. :D

Nagyon ritka az amikor olyan emberhez megy oda, aki nyugodtan tudja kezelni a kutyát - ilyenkor ő is hamar lenyugszik. Ellenkező esetben vidám ugrásokkal rohanja le az illetőt... ilyenkor én hiába vagyok nyugodt, ha a másik fél "felizgatja" úgymond... kicsit szélmalom harc ez, sajnos nem a nyugodtan közeledni tudás javára.

Idővel szerintetek lenyugszik egy kicsit, ez a viselkedés a korral járó hebehurgyaság?


Azt ne írjátok, hogy tiltsam, mert nincs mit. Nyugodt vagyok vele mindíg, de sajnos gyakran olyanokkal találkozunk, akik "plafonon" vannak a kutyától, és ahogy barátkozni próbálnak vele, nos... "érdekesen néz ki".



#p6f8
2013. okt. 23. 05:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ha nyugis ember "veszi kezelésbe" egyből lefekszik elé, hasmutogatós pózban, vagy kedveskedni próbál.

Ha kissé hisztérikus illető (mondjuk úgy) akkor ő is bedilizik, és felugrál...

Itthon, ránk nem ugrál egyébként, normálisan viselkedik.

2013. okt. 23. 05:33
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Én imádom a kutyákat. De nincs igazad. Ha nem tudsz a kutyádnak parancsolni, akkor tartsd pórázon.


1. nem mindenki szereti a kutyákat

2. van, aki ilyen olyan okból fél tőlük

3. lehet, hogy valaki normálisan pórázon sétáltat egy kutyát, a tied meg odarohan és esetleg összeverekedés (harapás) lesz belőle, mert a pórázon tartott vadabb.


Az én kutyám is antiszociális. De én ezt tudom, az én hibám, nyilván csak pórázon viszem sétálni. Számtalanszor találkoztam kutyással, aki szabadon sétáltatta a kutyáját és vagy esze ágában nem volt visszahívni, vagy nem is tudta visszahívni a kutyáját és még én zavargáltam az Ő dögét, hogy ne jöjjön a közelünkbe. De ugrott már rám csupa szeretetből épp vízből kijövő vizsla. Nagyon megbüntetném az ilyen gazdákat. Megérdemlik.


Még egyszer mondom ne másban, magadban keresd a hibát! Majd ha engedelmes lesz a kutyád akkor engedd szabadon sétálni, ha bármilyen esetbe vissza tudod hívni, ott tudod magad mellett tartani!

2013. okt. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
eÁtlag olyan 3 napot vesz igénybe egy kutyának megtanítani, hogy ezt tudja. És nem a levegőbe beszélek, ideiglenes 7 hós rotim első nap totál be volt zsongva, majd 3. napra leesett neki, hogy idegen egyenlő közömbösség. Igaz én nem trükközgettem vele meg figyelemeltereltem, egyszerűen csak tiltottam, majd a helyes viselkedést dícsértem. Szerintem gyúrj rá a tekintélyre, egy ilyen bagatell dolgot nem szokás hetekig, hónapokig húzni. És ne terhelj más embereket a neveletlen kutyáddal, mert zavaró lehet nekik.
2013. okt. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nincs mit tiltani? Elindul, tiltod, majd hozzám vagy tovább. Megcsinálta, oookos kutya. Ha nem vagy egyértelmű a kutyával, nem fogja tudni, mit akarsz.
2013. okt. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó, köszi a hasznos válaszokat. :D
2013. okt. 23. 09:09
 6/11 A kérdező kommentje:

xD fáradt vagyok, és nincs kedvem vitába szállni. Nem a kérdésre válaszoltatok, és olyan dolgokat vetítettek ki az én kérdésemre, ami veletek történt, és semmi köze mihozzánk.

Mindegy.

Nem fogok most részletekbe menően magyarázkodni, bár azzal is eltelik az idő, ha agyon boncolgatunk minden apróságot, kiforgatunk mindent hogy megmagyarázhassuk, mi vagyunk a profibbak.

Köszi a válaszokat.

2013. okt. 23. 09:13
 7/11 A kérdező kommentje:
2013. okt. 23. 09:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem igazán tudok a kérdésedre érdemben válaszolni. Viszont elolvastam, azokat a válaszokat amiket a linkben a írtak. Nálam pont az ellenkezője van. A kölyök kutyám rettentő rosszul volt szocializálva. Az emberektől rettegett. Persze nyilvánvalóan tőlem is. Én döntöttem úgy, hogy elhozom ezért az én felelősségem. Már amikor megláttam tudom milyen nagy fába vágom a fejszémet. Nekem nap mint nap azzal a számomra borzasztó érzéssel kellett megküzdenem, hogy nem "szeret" a kutyám. Nyilván ő nem úgy szeret mint egy ember és nem is a szeretet a megfelelő szó csak azért írom, hogy értsétek mire gondolok. Ő ugyan úgy örül minden kutyának ahogy a tiéd az embereknek és teljesen hidegen hagyta, hogy én ott vagyok e vagy sem. 2 hónap alatt jutottunk el oda, hogy most már elviseli a közelségemet sőt van, hogy magától keresi is. Én is haragudtam rá sokszor. Olyan gondolataim voltak, hogy "én mentettelek meg igazán lehetnél hálásabb" és hasonlók. Nagyon nehéz/nehéz volt olyan kutyával akivel egyáltalán nem passzoltok össze. Idővel pedig rájöttem, hogy ami nem működik arról csakis én tehetek. Az viszont sosem fordult meg a fejemben, hogy túladjak rajta. Mindenki okkal kapja az a kutyát amelyik nála van.
2013. okt. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez nem arról szól, hogy mi mind milyen profik vagyunk, hanem alapvető udvariasság, hogy idegenhez nem engedünk kutyát az engedélye nélkül. Ez a kutya védelme is, nem tudod, milyen őrültek mászkálnak az utcán. Simán lehet, hogy valaki fog egy kést és leszúrja. De ha nem, akkor is az egész kutyás társadalom megítélését rontja egy-két ilyen, az ostor meg mindannyiunkon csattan, ha valaki mérget rak ki vagy hoznak valami hülye rendeletet.
2013. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De hogy a kérdésre válaszoljak: magától nem fog lenyugodni, nevelni kell.
2013. okt. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!