Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 570 négyzetméteres terület...

570 négyzetméteres terület elég hely lenne egy border collie-nak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Aludni biztosan. De te sem a lakásban éled le az életedet, hanem kimozdulsz. Pl sportolni, kirándulni, haverokkal találkozni, stb.
2013. okt. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lakni kisebb is, élni nagyobb sem.
2013. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom természetesen kivinném sétálni,futni is stb. csak aszt olvastam, hogy nagy terület kell neki, és gondoltam megkérdezem, hogy alap területnek elég e ez neki?! :)
2013. okt. 23. 10:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Elég
2013. okt. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De kilát az utcára? Bokor, fa, árnyék van? Konyhába be tud kukkolni? Nagyon szeret ott lenni az ember környékén.
2013. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennél kisebb is elég akár,ha eleget van fárasztva mind szellemileg,mind fizikailag.A borderesek napi három óra aktív fárasztásról mesélnek,én nem tudom,nekem sosem volt,de elhiszem,hogy kell annyi nekik.Ha van elég időd,kedved és elszántságod,hogy ezt minden nap biztosítsd neki,nem akadály a kisebb kert/lakás.A nem munkával,mozgással,játékkal töltött órákat úgyis pihenéssel vagy a gazdi lesésével tölti,ahhoz nem kell hektáros porta.
2013. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a terület a lényeg, hanem a foglalkozás. Ennek a fajtának a sima séta édes kevés, komolyabb munkára van szüksége. Agility például, vagy szét fogja szedni a kertet. Ha ezt nem tudod biztosítani neki, akkor válassz más fajtát.
2013. okt. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

57 négyzetméter is elég neki, ha naponta kétszer alaposan megmozgatod játékkal, különféle feladatokkal, kutyák közt való bandázással.

Nagyon heterogén a border állomány, már ezerszám szaporítják :(


Több példányt ismerek közelről.


- Panel border, naponta van egy nagy 1,5-2 órás séta, amikor engedelmességet, dog-dancinget gyakorolnak, közben sokat labdáznak, sétálnak...valamint 2-szer 15-20 perc eü-i séta. A nagy séta gyakran nyúlik 3-4 órásra is :) Ez a kutyus teljesen jól el van ennyi foglalkozással...ja, a lakásban naponta klikkereznek is.


-Kerti kölyök border

-Kerti 3 éves border

Ez a kettő egy kaptafa. A kölyköt MÉG naponta sétáltatják kb. 1 órát, vmint otthon kis játék. A már felnőttet kölyökként úgy 1 éves koráig sétáltatták naponta, aztán ősztől ugyebár suli-munka miatt már csak hetente néhányszor...elég antiszoc lett kutyákkal.

Mindkettő szaporítós is ráadásul :(


-Kinti-benti border: hétköznap sokszor nincs idő sétára, otthon kis játék, trükktanulás és alvás. Hétvégenként azonban egész napos elfoglaltságok vannak: agility, frisbee, labda, túrás...a kutya teljesen alkalmazkodott ehhez.


-Kinti, esetleg néha benti border keverék, egy labi társsal: régebben délelőtt-délután sétáltak 1-1 órát, labda, frisbee, hétvégén suli vagy túra...most baba van, de sokat sétálnak továbbra is.

2013. okt. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkitől a választ! :)
2013. okt. 23. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!