Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie! Milyen kutya?

Border Collie! Milyen kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek a border collie milyen kutya?

Legfőképpen tapasztalt gazdik válaszát kérném, de más jó tanácsot is elfogadok :)

Előre is köszi a válaszokat!! :)



2013. okt. 12. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hiperjó kutya!! :)

Igen nagy a mozgásigénye, de az enyémet nem viszem ki minden nap és mégis tökéletesen jól érzi magát. Viszont hétvégén vagy ha van időm (heti 3x mindenképp) kiviszem több órára sétálni és futni is. Biciklizni is szoktunk, attól nagyon jól kifárad.

Borzasztóan tanulékony, ha kis korától más háziállatokkal nőtt fel akkor nagyon jól el van velük. Az enyém imádja a macskámat és a hörcsimmel is jóban volt. :) Imádja a gyerekeket, a társaságot mindenkinek puszit osztogat :)

Egyszerűen csodás kutyák! Ettől jobbat nem is kívánhatnék! :)

Egy tipp: elsőre szukát vegyél mert könnyebben kezelhető és ha nincs vele tenyésztési célod akkor ivartalanítsd!

2013. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én az első válaszolóhoz még hozzátenném, hogyha nagyon elhivatott vagy a fajtával kapcsolatban, akkor a javaslatok ellenére nem baj, ha tapasztalatlan vagy és ez lesz életed első kutyája.

Nekem is első kutyám és imádom, nagyon jól kijövünk. vannak még kisebb surlódások, de kölyök még sok nevelést igényel.

Az enyém egyébként kan kutyus. Nem tudom mennyivel lenne könnyebb szukával, de így is simán vesszük az akadályokat. És mondom, nulla tapasztalattal.

2013. okt. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jázi&Csenge ***** válasza:

Sokoldalú:) Okos, intelligens, jó családi és sportkutya, hatalmas mozgásigénnyel. Nekem talán túl pörgős fajta, szellemileg és fizikailag is nehezen lehet csak lefárasztani, de ha te ilyen kutyát keresel, akkor tökéletes. Annyi a gond, hogy el kell döntened, milyen célra (kiállításra, sportra, hobbira...) szeretnél kutyust, mert külön tenyésztenek a show és a munka vonalú kutyákat, ez alapján kell kenneleket keresned.

Itt belepillanthatsz egy border és gazdái napjaiba:

[link]

Ja, és egy szukával nem mindig könnyebb:)

2013. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. okt. 19. 08:50
 5/5 anonim válasza:
Csodakutya tényleg nekünk is van és tud :pacsizni,pitizni,kérni,forogni,feküdni,ülni,állni,hemperegni,szlalomozni.Meg még sok mást,de nekünk régebben volt egy tenyészetünk.De a kutyák sajnos elkeltek.Már csak egy db van ő a kedvencünk.Tehát ő a legjobb kutyafajta.
2013. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!