Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták,...

Melyek azok a kutyafajták, amik a legjobban bírják az egyedüllétet?

Figyelt kérdés

Nagy kertes házban lakok a párommal,és nagyon szeretnék egy kutyát. Viszont, mivel mindketten dolgozunk, így csak este és hétvégén tudnánk vele foglalkozni.


Amit szeretnék: dán dog, pitbull, francia bulldog vagy mopsz.


Ezek közül melyiket ajánljátok,aki bírja az egész napos egyedüllétet? Elég nagy mozgástere lenne a kertben.


Esetleg tippek,hogy milyen kutya jöhetne még szóba?


Előre is köszönöm a segítséget! 24/L



2013. okt. 24. 10:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokaknál kérdés, de gondolj bele: te adnál állatot olyannak, akinek érdekes módon a nap minden percében van rá ideje? Én nem adnék olyannak, aki nem dolgozik, mert akkor miből tartaná el? Szóval, minden normális embernek csak este van ideje az állataira, azaz, azt válaszd, amit szeretnél. :) Nekem személy szerint a dog a kedvencem.
2013. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy egy átlagember dolgozik,és csak este van otthon, csak volt pár hónapra egy "kölcsön" pitbullunk, egy ismerősé volt,csak mi vigyáztunk rá,mert újította a kerítését,és este mikor hazaértünk rohant mindig a nyakunkba ugrani úgy örült,és annyira sajnáltam mindig,hogy egyedül van egész nap!:-(((( Meg ugye este sincs mindig rá idő,hiszen főzni kell stb., és olyankor reménykedve ült folyamatosan az ajtó előtt,hogy hátha kimegyünk hozzá játszani!:-((((((((((((
2013. okt. 24. 11:13
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Hogy örült, természetes. Viszont én a helyetekben, ha otthon vagyunk, beengedném a kutyát a házba. Már csak azért is, mert az összes fajta, amit írtál nem bírja a telet.
2013. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ezek közül egyik sem egy kizárólag kertben tartható kutya. Nem azt mondom, hogy senki nem tartja kint. Sok kerti német dogot láttam már. Mopszot meg francia bullt tuti nem hagynék a kertben napközben. Szerintem semmi gond nincs azzal, ha nem a házban várnak rátok, de én akkor egy hőszigeteltebb kutyust választanék :)
2013. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz! Hát, mi a pitbullt nem engedtük be, csak nagyon ritkán télen, mondjuk a gazdája olyan elvetemült volt, hogy csinált neki egy fűthető kis házat, az ágyát meg megcsinálta raklapból és még takarói is vannak!:DDDDDD


Jó,hogy olvasólámpát nem vett neki..:DDD

2013. okt. 24. 11:19
 6/33 A kérdező kommentje:
A dogok nem bírják kint? :S Ez nekem új, de hát elég nagyok!!
2013. okt. 24. 11:20
 7/33 sippara ***** válasza:
100%
Azért a munka és a "csak este van időm a kutyára" között marhára nincs egyenlőségjel. Aki kutyát akar, annak igenis legyen ideje rá - és nem csak este. Azt a szerencsétlen állatot ugyanis sétáltatni, foglalkoztatni kell reggel is, mozgatni kell délután is. Úgy, hogy "hát, este sincs rá mindig idő" megintcsak nem vállalnék állatot, mert tipikusan az ilyenekből lesz a kertlakó, halálra frusztrált kutyák túlnyomó része, arról nem is beszélve, hogy sem a pit, sem a francia bulldog, sem a mopsz, a dog meg pláááne nem való kertbe, felügyelettel kinti-bentinek TALÁN.
2013. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a kutya nagy, a bundája még közel sem.
2013. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy többsége dolgozik. De nem mindegy mennyit van egyedül a kutya.

A mopsz, francia bulldog tipikus kanapékutya, bár nekik is kell a mozgás. Télen nagyon fázósak, földszintesek, rövid szőrrel. A dog meg "öleb", aki imád a gazdája közelében lenni ha csak lehet. Tehát csak kertbe nem ajánlatos. A pitbull passz, de gondolom ő sem lenne boldog, ha egész nap -10 fokban kint kellene lennie.

A foglalkozást pedig meg lehet oldani egy reggeli sétával (igen a kerti kutyának is szüksége van rá) és egy esti játékkal. Szerintem így ne vállalj kutyát, ha még az estékben sem vagy biztos.....

2013. okt. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Mindenképpen átgondolom,mert nagyon szeretnék egyet!:-)

Mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat,ment mindenkinek a zöld kéz!:-))

2013. okt. 24. 11:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!