Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták,...

Melyek azok a kutyafajták, amik a legjobban bírják az egyedüllétet?

Figyelt kérdés

Nagy kertes házban lakok a párommal,és nagyon szeretnék egy kutyát. Viszont, mivel mindketten dolgozunk, így csak este és hétvégén tudnánk vele foglalkozni.


Amit szeretnék: dán dog, pitbull, francia bulldog vagy mopsz.


Ezek közül melyiket ajánljátok,aki bírja az egész napos egyedüllétet? Elég nagy mozgástere lenne a kertben.


Esetleg tippek,hogy milyen kutya jöhetne még szóba?


Előre is köszönöm a segítséget! 24/L



2013. okt. 24. 10:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se. Ki is kell a kutyát képezni, és az nem megy esetlegesen, úgy, hogy alig-alig van idő rá. Ezekből lesznek azok a kutyák, akiket nem lehet visszahívni, ha elszaladnak... Ne vállalj így kutyát.
2013. okt. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Én megengedőbb lennék a kutyavállalásoddal, de az tény, hogy egy hajnali séta sokat dobna az összképen és azt az "este sincs mindig rá idő" mondatot is át kéne gondolnod. Pl. aki nem főz kettőtök közül, egy gyors sétára menjen el vele vagy legalább játék, foglalkozás. Ezenkívül sok kutyasuli működik hétvégén, ez mindenképp be legyen tervezve. Sok sikert, én drukkolok, hogy egy-két kompromisszummal sikerüljön a dolog!


Még esetleg meggondolandó egy előgyakorlatként a cicatartás, 1 év után előrelépésként a kutya!

2013. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Csau-csaura esetleg nem gondoltál?Ha valamelyik fajta,ő igazán jól elvan egyedül,sőt,javarészt akkor érzi jól magát,ha békén hagyják.A fentiek,ahogyan a többiek is írták már előttem,mind rövidszőrűek,egyrétegű szőrzettel,így kizárólag kinti tartásra alkalmatlanok.Annyi,hogy a csau nem egy ugra-bugra kirándulós kutya,tehát ha mozgékonyabb,aktív pár vagytok,lehet,mégsem jó választás-rá a sok egyedüllét miatt gondoltam.
2013. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg van különbség aközött, hogy csak este van rá időm, meg aközött, hogy dolgozom. Én is dolgozom, átlagban napi 7 órát, ez utazással együtt 9 óra távollét. Panelban lakom, egy 45 kilós döggel, mégis úgy kifárasztom mindennap, hogy az esti 10 perces eügyi sétára már nem akar lejönni.


Szerintem pitbullt semmiképp se válasszatok, mert rengeteg törődést igényel. És ha a fejedre nő, b...szhatod. Meg eleve, ha csak kint akarod tartani, akkor egy pulit vegyél, aki bírja a telet. Pláne, hogy kemény telünk lesz állítólag.


Ha már nagyon muszáj lenne mondanom valamit, akkor a mopsz, de csak és kizárólag bent tartással.

2013. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon köszönöm a válaszokat!


Csau-csau is jó ötlet, imádom őket!:) Nyilván akkor elvinném reggel-este sétálni,minimum!

2013. okt. 24. 13:53
 16/33 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

"Meg ugye este sincs mindig rá idő,hiszen főzni kell stb., és olyankor reménykedve ült folyamatosan az ajtó előtt,hogy hátha kimegyünk hozzá játszani!:-(((((("


Így NE akarj kutyát. Ha egész nap dolgoztok, a kutya meg kint dekkolna egyedül, meg este se mehetne be, ráadásul nem tudtok vele sétálni-foglalkozni, akkor azért ne vegyél kutyát, hogy naponta 10 percig simogasd és hétvégén megsétáltasd...

Millió kutya él így, de ez NEM JÓ

2013. okt. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

"A dogok nem bírják kint? :S Ez nekem új, de hát elég nagyok!!"


Úh, ezen most kiakadtam. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy az 180 magas emberek nem fáznak télen, mert nagyok :D

Az összes fajta -akiket írtál- rövidszőrű, kinti tartásra tökéletesen alkalmatlan. Arról nem is beszélve, hogy iszonyú emberközpontú fajták...

2013. okt. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
amúgy van valami nyomós oka annak, hogy nem mehetne be?
2013. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim válasza:
0%

Szerintem LABRADOR. RETRIEWERt vegyetek mert szereti a gázdàit!!

Mondhatni rájuk hogy "segbebúkósak! :-) :-) :-)

2013. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, fenntartásaim vannak azzal kapcsolatban,hogy kutyát a lakásba beengedjek.:-(


De átbeszéltük tegnap a párommal,és kiegyeztünk egy boxer kölyökben, de majd tavasz elején,amikor nem lesznek már mínuszok!:-) Majd viszem mindig sétálni, meg babusgatom,nagyon várom már!:-)))

2013. okt. 25. 09:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!