Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leszoktatni 10...

Hogyan tudom leszoktatni 10 hetes kutyusom, hogy egyen az alombol?

Figyelt kérdés
Szépen rászokott hogy a müa.tálcában lévő alomba végezze a dolgát, de napközben sokszor odafut, és eszik az apro kavicsokból.. mire szoktassam, vagy hogy szoktassam le, hogy ne egye meg.

2013. okt. 25. 16:18
1 2 3
 21/30 sippara ***** válasza:
100%

B.@.szki szerinted ha téged bezártak volna egy ablaktalan szobába hat éves korodig, és aztán egyszercsak kidobtak volna az utcára (mert ha ennyire értesz hozzá, valószínűleg a kutya szemszögéből kb ez történt), jobban reagáltál volna???

Persze, hogy leblokkol, hiszen fingja sincs róla, hol van.

2013. okt. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
10 hetes kiskutyának is kell a séta. Attól fognak erősödni az izmai is,és agyilag is fejlődik a sok külső ingertől!! 10 hetesen persze,hogy nem fog többszáz métert sétálni. Nekem nagytestű kutyám,még 14-16 hetesen is simán leült menet közben,és ha haladni akartam,akkor felvettem. 10 hetesen 5-6 alkalom naponta,és fél órák,ami nem azt jelenti,hogy fél óra alatt el is kell jutni valahová. ha körülötted szaglászik,és közben elvégzi a dolgát,akkor már jó úton vagy. Persze,hogy el van a lakásba most még,de majd lesz idősebb is,amikor tele lesz frusztrációval,nem fog szeretni sétálni,hiszen nem volt alkalma megszokni,de majd a lakásod megnézheted,ott fogja kiélni magát. Kis fajta is tud nagy kárt csinálni,és majd ha szomszédok is panaszkodnak a hangja miatt.....Vedd a fáradtságot és napi leglább 6 alkalommal vidd le a szabadba. majd idővel ezeket a sétákat le lehet csökkenteni,de akkor is kell neki a napi 3 hiszen kis hólyagja lesz,és a kaki is termelődik folyamatosan. Jobban utána kellett volna járni a témának mielőtt megvetted a picit.
2013. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Ugye mostanra lent vagy vele 2-3 órát minden nap?
2014. jan. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Teljesen kialakult a napirendje,hála semmi gondom nincs vele. Rászokott a macskaalomra és teljesen szobatiszta és ami a lényeg nem eszik belőle. Napi 2x 3x viszem ki, ő nem akar, bármennyire kiakad itt mindenki. Ma is de. kiakartam vinni sétálni, és nem jött, tehát ma 2x voltunk. Jókedvű, nagyon játékos kiskutya..
2014. jan. 7. 01:40
 25/30 A kérdező kommentje:
2x fél órácskát..
2014. jan. 7. 01:41
 26/30 anonim ***** válasza:
Szegény... Végtelenül sajnálom, de azt nem tudod miért nem akar kutyaként viselkedni? Érhette valami trauma kiskorában? Egy kölyök egészségi állapotát úgy is szokták nézni hogy mennyire érdeklődő, nyitott a világra, ha nem az akkor meg hozzá kell szoktatni akár rehab/kutyasuli. Mióta van nálad? Ha láttál már egészséges kiskutyát akkor tudod hogy ez nem normális. Értem hogy így neked is kényelmesebb, de neki ez nem élet, legalábbis nem kutyaélet... Mióta van nálad? Honnan hoztad? Szokott azért más kutyákkal játszani?
2014. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
már kb.2 hónapja van nálunk,fél a többi kutyustólnem megy oda hozzájuk. Van egy macskánk, vele nagyon jól kijön, mindennap estefelé nagyon hevesen szoktak játszani.Különben ugy viselkedik, hogy mindig ott szeret lenni ahol mi vagyunk, tehát konyhában főzők -ott leül, figyel, stb.. nappaliban vagyunk -ő is ott van.Nagyon nyugodt eljátszik a játékaival,pl.van hogy egész de. elrágcsálja a rágókáját. A felnőtt emberekkel nagyon barátságos,kisgyerekekre morog, semmi rossz tapasztalata nincs velük, de nem akarja hogy simogassák.Még soha nem ugatott. de. ismeg du. is kiviszem sétálni, de ő nem akarja,ugy kell kivontatnom,és amikor közeledünk a sétából haza akkor elkezd rohanni, hogy végre hazaértünk..mostmár séta közben nem fél, régebben leblokkolt ha jött auto vagy másik kutyust sétáltattak..
2014. jan. 7. 10:15
 28/30 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti hogy életében nem játszott még egy jót más kutyákkal? És ez így megy majd még 15 évig? Kutyaiskolán és szocializációs rehabilitáción még nem gondolkoztál? Minden rosszindulat nélkül mondom, hogy ez a kutyádnak nagyon rossz (te is látod hisz fél, morog a gyerekekre) kéne kezdeni vele valamit. Képzeld el, hogy te sosem találkoztál volna más emberrel életedben, és nem mennél sehova... Nyilván nem lenne olyan természetes. Cerberost tudom ajánlani, rehabilitációban nagyon jók!
2014. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
nyári szünetben gondoltam elviszem kutyasuliba..
2014. jan. 7. 11:51
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem nyári szünetben, hanem most. Hétvégén irány minden nap a kutyasuli sürgősen!
2014. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!