Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyiket válasszam...

Szerintetek melyiket válasszam? A francia buldogot vagy a dalmatát? Lakásban szeretném tartani, de van kert is

Figyelt kérdés
2013. okt. 25. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát az attól függ, hogy sokat akarsz foglalkozni a lemozgatásával, vagy sem. Legalábbis alapvetően ettől, de igazából annyira más igényei vannak a két fajtának, hogy nem is tudom, hogy jut eszedbe pont ezek között vacilálni.
2013. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ennyi infóból nagyon nehéz megmondani. Ha aktív vagy és van időd a kutyára, akkor a dalmatát, ha nem szeretsz mozogni, akkor a bulldogot. De több dologtól is függ.
2013. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát egészen eltérő igényeik vannak.A dalmata sportkutya,magas mozgás igénnyel,makacsabb természete miatt,tapasztalt gazdinak ajánlott.A francia buli,a kényelmes ember kutyája,hajlamos a hőgutára,uhogy a nagy és melegben történő sétákat nem bírják.Mindkét fajta hajlamos betegségekre,így szaporítótól nem szabad venni,és mindkettő fajtának van fajtamentő szervezete.
2013. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit tudnál foglalkozni vele?

Mennyire értesz a kutyaneveléshez?

Kutyasuliba vinnéd?

Kinti vagy benti lenne?

Mennyit kívánsz szánni a vételárra?

Gyerek van vagy lesz a közeljövőben?

2013. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
kint is bent is szeretném tartani
2013. okt. 25. 21:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Mit számít, hogy lesz-e gyerek a közeljövőben? Nehogy már ezen múljon a fajtaválasztás...
2013. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
azért számít mert a dalmata nem éppen gyerekbarát, tehát ha van most kisgyerek a családban (3 év alatt) akkor abból komoly gondok lehetnek, és ez csak nehezíti a kettő nevelését egy időben
2013. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2013. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mėrd fel az igényeidet és alaposan olvass utána a fajtáknak,kennelek ismertetőit ,fajtamentő oldalakat,mert az ember vagy sportos,vagy kényelmes.Kutya mellett nem lehetsz ilyen olyan,mert sem neked,sem az ebednek nem lesz jó.Választásnál a külső mellett éppen olyan fontos a fajta igényeit is figyelembe venni.
2013. okt. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ooiz válasza:
81%
Nekem francia bulldogom van, lakásban. Szerintem nem különböztethető meg a két fajta kényelem és sportosság, vagy a rendelkezésre álló idő alapján. A bulldog ugyanúgy igényli a mozgást, a törődést, mint a dalmata. Nem játékszer amit ha megunok, berakom a sarokba. Nekünk átlag napi 3 óra a séta + viszem mindenhova ahova csak tudom. Rengeteget tanítgatom és imádja a feladatokat. Inkább úgy válaszolnék, hogy van-e elég időd a kutyára, mert ha lakásban akarod tartani, bizony fajtától függetlenül rengeteget kell vele mocorogni. A kutyasuli jó dolog, mert csak 50%ban szól a kutyusról, a maradék 50% a gazdi "nevelése". A helyedben elmennék tenyésztőkhöz ha nem tudnék dönteni, és a "szerelem első látásra" alapján döntenék.
2013. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!