Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angliában, Írországban kutyata...

Angliában, Írországban kutyatartási szabályok szigorúak?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, ott milyen szabályok vannak, szabad-e póráz nélkül sétáltatni stb, milyen a viszony kutyás és nem kutyás között, meg egyáltalán. Hol olvashatok erről bővebben, tudtok vmi oldalt? Tapasztalat esetleg?

Állatorvosi költségek Mo-hoz képest drágák? Igaz, hogy tömegközlekedésen ingyen utazhatnak?


2013. okt. 25. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol olvashatsz a hivatalos szabályokról, de kint élek lassan 8 éve és leírom pár tapasztalatomat amit látok, hallok.

Mivel nekem macskám van, így pontosan tudom, hogy az állatorvosi költségek sokkal drágábbak mint otthon. Csak egy sima egyszerű vizsgálatért 100 fontot is elkérnek. Ha gyógyszer vagy esetleg műtét kell az állatnak akkor még több.Vannak angol barátaim akiknek kutyájuk van, és nem tudok arról hogy az állatok ingyen utazhatnak a tömegközlekedési eszközökön. Kivéve a vakvezető kutyák.

A parkokban elvileg pórázon kell sétáltatni, de sokszor láttam hogy póráz nélkül sétál az eb. Nem hiába az angolok a jó "kutyaoktatók" mert én amióta kint élek, még nem láttam acsarkodó, támadó kutyát.

A viszony a kutyás és nem kutyás között változó. Vannak akik utálják a kutyákat, vannak akik nem. De egy biztos. Sokan bosszankodnak a sok kutyapiszok miatt amit a kedves gazdi nem szed fel. Így van egy törvény. Kutyapiszok otthagyása esetén akár 1000 font a pénzbírság..

Pár kollégám ott tartanak, hogy fényképezőgéppel (vagy fényképezős mobillal) a kezünkben közlekedünk, hogy ha egy gazdi kutyája éppen kakil, és a gazdi nem szedi fel, akkor csak egy fotó és megy a kép az önkormányzathoz.

2013. okt. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

:D ezt miért nem csinálják Mo-n? Nekem is eszembe jutott már, hogy a kutyakais pénzbírságból egyenesen meggazdagodhatna az önkormányzat...

Azt szomorúan olvasom, h még drágább az állatorvos! Így is rablás itthon is.... pech!

2013. okt. 25. 22:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia. Viszont (Angliahoz tudok en is hozzaszolni) kotsz az allatodra kisallatbiztositast es meghatarozott orvosi ellatasokat all a biztositod, pl.baleseti ellatast, vagy rak miatt kialakult allapot kezeleset, szoval jol korul kell nezni, mi es hogy eri meg. Egy jo minosegu tap talan csak par ezressel tobb, mint Magyarorszagon, vagy ugyanannyiba kerul. Ami nekem nagyon tetszik itt: napkozben lehet kint kertben a kutya, viszont minden este be kell vinni a hazba aludni. Sok a roka, borz, patkany ejszaka, gondolom, ez a fo oka. De ez a kutyanak nagyon jo igy, tarskent elnek az emberek mellett.

Az angolok imadjak a kutyakat. Mikor az enyem pici volt, mindenki korbeujjongta.Aztan tortent egy eset. Utcank vegen van egy park, vittem setalni es farokcsovalva nezett mindenkit, akit latott szembejonni. Hozzatennem, 3 honapos volt a kutyam es rovid porazon jott a labamnal. Jo,hatbha latott emberkeket,mas kutyakat,huzott volna,de hat nem engedtem,konnyu volt visszatartani,talan 4-5kg volt az egesz. Jott egy no es egy fiatal srac, es a no megszolalt, hogy :mindjart lerugom a fejet. Ez a mondat nagyon megmaradt bennem:-) Magyarul mondta a no:-) azt nem is sejtette, hogy talan en is ertem. Na,hogy ekkor kialakult egy kisebb vita, nagyon nevetseges volt, hogy igy kellett bemutatkoznia, es hozta magaval az otthoni kulturajat. Verebnek nevezte a kutyat (staffbull terrier).

Akarhol vagyunk, minden angol odaengedi a kutyajat, mgdogonyozik az enyemet, a multkor filmforgatas kozepere csoppentunk, meg ok is szetsimogattak, es kerdeztek, hogy mi a neve, nem akar-e sztar lenni:-) jo, ezt csak ugy poenbol kerdeztek, o pedig ossze-vissza nyalta oket, es nem hisztizett senki emiatt.

2013. okt. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Anglia hatalmas, és sokan másképp élik át a kutyaélményeket.

Mint írtam 8 éve élek kint, és bár a második írónak igaza van, sok a róka, és borz ( sokszor látom az ablakon kinézve hogy éppen róka sétál az utcán, pedig én a város központjában élek) de olyat nem hallottam, hogy be kell vinni a kutyákat éjszakára. Több ismerősöm van akiknek kint van a kutya. Sőt van egy farm ahová kiszoktam járni vásárolni, és ott is kint vannak a kutyák.

Az is igaz hogy lehet biztosítást kötni az állatokra. De úgy tudom, hogy ezt Magyarországon is meglehet csinálni.

Az angolok kutyaszeretete is változó ahogy korábban írtam. Találkoztam már olyan angollal aki elhessegette a gyerekeket, hogy már pedig az ő kis blökijét ne simogassák. De volt aki nagyon kedves volt. Egy biztos. A kutyakakit az angol gazdik sem szedik fel, ahogy a bevándorló gazdik zöme sem..

2013. okt. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De azért gondolom, annyi k.tyasz.r nincs a földön, mint pl Budapesten...... brrrrrr! Nagyon köszi az infokat! Nálunk jelenleg is bent van a kutya a lakásban, szoval az nem is lenne kérdés, hogy ha költöznénk, akkor is ez történne...
2013. okt. 25. 23:30
 6/8 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Szinte mindenki osszeszedi a kutyakakit itt, legalabbis senki utan nem lattam meg kakit, es ha epp elhasznaltam a zacsit, de ujra kell, valaki tuti ad. A parkban is van kiteve egy dobozban, elvileg kotelezo osszeszedni. 1, te hol elsz? Lehet,varosi rendelet, hogy ejjel nem lehet kint hagyni a kutyat, de itt felenk ezt mindenki be is tartja, es ha latnanak kint sotetben, udvaron kutyat, menne a feljelentes.
2013. okt. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Wiltshire megyében élek, Oxford mellett egy kis városban. )200 ezer fős város) Itt bizony gondot okoz a kutyakaki. Reggelente amikor megy az ember dolgozni, nézni kell hova lépünk, mert volt rá példa hogy beleléptem a kutyakakiba.. Sőt annyira nem képesek figyelni erre, hogy pl: Az utcánk alig 5 méterre van a nagy parktól, mégis tele van a kis utca járdája kakikkal. Nem mindenki szedi fel. Vagy van egy kis vasúti alagút átjáró ami az egyetlen keskeny rövidített út az outlet központ felé, ami annyira keskeny, hogy egy babakocsi épp hogy elfér, nos ott napi szinten van kutyakaki amit nem szednek fel. Oda már a lakók követelik hogy tegyenek kamerákat, és figyeljék ki az a gazdi aki ennyire nem figyel.. Ezért is írtam, hogy Anglia hatalmas, mindenhol más szokások, emberek vannak..

Egyébként Bristol város is hasonló gondokkal küzd ( ott éltünk egy darabig)


Kedves kérdező.

Nem árt tudnod hogy állatok behozatala Angliába, legyen az kutya vagy macska nagyon körülményes. Pontosan járj utána, mert ha csak 1 engedély is hiányzik, nem fogják át engedni. Mi végig csináltuk a kismacskával..Hát nem volt könnyű..(pedig mi kocsival hoztuk ki)

2013. okt. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mar nem olyan szigoru az allatbeozatli torveny, Anglia mar csak annyira koveteli meg, mint barmelyik mas europai orszag, chip, allatutlevel, kotelezo oltasok, /ervenyes veszettseg elleni/ fereghajtas 72 oran belul, es kullancs-bolha elleni irtas. En mindig kutyaval jarok haza, vissza. Mondjuk a kutyam angol. De mast meg nem kertek.
2013. okt. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!