Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ölebeknél miben mások a...

Az ölebeknél miben mások a szabályok?

Figyelt kérdés
3 kg-os nyúlász tacskóról van szó. Tudom, hogy ölben ingyenesen szállítható a kutya buszon (pórázzal és szájkosárral). De például lakótelepi lakásban kell-e kérnem a szomszédok hozzájárulását, illetve boltba bevihetem-e ölben? Köszönöm előre is a válaszokat!

2013. febr. 24. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ingyenes a buszon akkor sem, ha ölben van, csak akkor ha szállító boxban. Legalábbis a bkv-n. Én nemrég kértem tőlük írásban egy állásfoglalást ez ügyben, mert nekem is homályos volt a dolog.
2013. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Távolsági buszon is kell neki jegyet venni, kivéve ha jó fej a sofőr. Boltban ugyan ez a helyzet. Minden ugyan úgy vonatkozik rájuk is, mint a nagytestű kutyákra. Társasházban a házirendtől függően ki lehet kérni a lakótársak hozzájárulását, de véleményem szerint ha magasabb rendű (pl. önkormányzati) rendelet lehetővé teszi a kutyatartást (elsősorban darabszámra gondolok), úgy az egésznek semmi értelme, nem dönthetnek arról, hogy tarthatsz-e kutyát vagy sem.
2013. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
NEM KELL KIKÉRNI A SZOMSZÉDOK VÉLEMÉNYÉT! Értsük már meg, 2011-ben született alkotmánybírósági határozat, h BÁRKI BÁRHOL tarthat kutyát, ha betartja az állatvédelmi törvényben foglaltakat.
2013. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig nagyobb testű kutyám volt, ahol egyértelműek voltak a játékszabályok. Viszont most az új kiskutya sétáltatása közben mindenféle információval oltanak embertársaim. Például, hogy boltba kézben be lehet vinni. De ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok, főleg élelmiszerboltban, ahová ha jól tudom - higiéniai szempontok miatt - csak vakvezető kutyák mehetnek be.
2013. febr. 24. 12:19
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

na, be is bas.......na ,ha különb szabályok vonatkoznának a kis,és a nagyobb kutyákra!

a legtöbb nagyobb testű meg van nevelve ( mármint a napi szinten emberek ,állatok közelében tartottak),szemben a sok elcseszett ölebbel!

kutya az kutya ! nincs különbség, sem a méret sem a szabályok terén.

tömegközlekedésben ,kis testű a neki megfelelő méretű hordozóban , nagyobb testű szájkosár-nyakörv-póráz használattal. és élőállat viteldíj ellenében szállítható !

az új állatvédelmi törvény pedig minden ebrendeletet felülír ! és kimondja, hogy alanyi jogon tarthatsz kutyát!!! ( és annak 3 hónapnál nem idősebb kölykeit) a társasházi és a panelházak szabályzatát, mindent felülír !! mivel törvény !

de nem árt : kiírni a lépcsőházba ,hogy kutyátok van ,és felelősséggel nevelitek . ennyi elég ! és ezt is csak a biztonság kedvéért!

boltba, élelmiszert árúsító üzletekbe kutyát bevinni tilos! és ez legtöbbször ki is van irva ( a bejárati ajtón kicsi kutyát ábrázoló kép pirossal áthúzva )

persze étteremben ,és más vendéglátó helyiségben , a legjobb ha megkérdezed!

ha te beviheted ölbe 3 kg os kutyádat, akkor egy erős ember is beviheti ölbe a 40 kg-os kutyáját??? és beállhat eléd, vagy mögéd a sorba ?? szeretnéd??

mert bizony vannak akik félnek a kutyáktól, a kicsiktől is!! és az ő jogaikat ,nekünk kutyásoknak is tiszteletben kell tartani:) ( igaz a boltba ,pont az élelmiszer-biztonság miatt nem vihető be ,kivétel segítő kutyák !) segítő kutya ( vagy segítő kutyát kiképző kezében lévő ,segítő kutyának készülő eb :)( aki arra van vizsgáztatva, szerepel az adatbázisban,és fényképes igazolvánnyal, megkülönböztető hámmal vagy pórázzal van ellátva,stb,stb) pl. vakvezető, hallássérülteket-vagy mozgássérülteket segítő, epilepszia jelző kutyák ! na ők bemehetnek majdnem mindenhová , a gazdival,és ingyen !:)

2013. febr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért nem kell általánosítani, nekem kistestű kutyám van, és nagyon jól nevelt jószág. Attól mert kicsi, nem fogom hagyni hogy egy hisztériás öleb legyen belőle. Behívható, láb mellett sétál, nem megy le az úttestre, barátságos a többi kutyával, tud minden alapvető dolgot, amit szükséges.
2013. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Errefelé simán felviheted a buszra a kutyát ölben, nem kell fizetni érte... Legalábbis a távolságin így van!
2013. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is kistestű kutyám van.

Vonaton neki is kötelező a jegy, de bkv-n még soha nem kérték, pedig mindig van nálam, többször meg is kérdeztem már, hogy kell e neki lyukasztani. Hivatalosan kell, de 6 év alatt még soha nem kérték.

Élelmiszert forgalmazó boltba nem lehet vele bemenni, többnyire éttermekbe sem. De én voltam már vele 1-2 teázóban. Bevásárlóközpontba beviheted, de azon belül nem minden boltba engednek be vele. Hivatalok, üzletek...változó.

Az a legegyszerűbb, ha tudod, hogy hová mennél vele, akkor felhívod az adott helyet, és megkérdezed.

Ja, és én társasházban nem írattam alá beleegyező nyilatkozatot. A legtöbb lakó imádja a kutyámat, persze ehhez az kell, hogy legyen jól nevelt, szófogadó, és Te is legyél mintagazdi. Kakit felszedni, kutya ne ugasson a lakásban, stb.

2013. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a tacskó szerintem nem is öleb, hanem kotorékeb, de ez off topic :)
2013. febr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem yorkshire terrierem van, és ő is kotorékeb "hivatalosan"
2013. febr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!