Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasuliban állítólag kinézik...

Kutyasuliban állítólag kinézik a tk. Nélküli, szaporítós kutyákat. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Sajnos bevallom, 2 évvel ezelőtt még nem tudtam a különbséget szaporító és tenyésztő között, így sikerült kifognom egy szapis kutyust. Apjának volt csak tk.-ja, anyjának semmi. Én azt hittem tenyésztő mert nagyon jó szövege volt az illetőnek, színhibás a kutyus azt mondta csak ezért adja ilyen olcsón, magyarul átvert rendesen. Persze már tudom, hogy 25 ropiért nincs tenyésztőtől kutya. Ostoba voltam tudom, azóta fél millióba van a kutya mert érzékeny a gyomra (Barf segített) és fekélyes lett a szeme egy fertőzés miatt, de nem adnám oda soha, senkinek, semmi pénzért. Ugyanakkor az is igaz, hogy szapis kutyát SOHA TÖBBÉ, őt pedig fél évesen ivartalaníttattam, bármennyire nyafogott egy környékbeli nőci, hogy milyen cuki kutyákat gyárthatnánk az ő szukájával.

A problémám az, hogy többen is leszóltak már azért, mert tudatlan voltam holott nem okoskodom, nem osztom az észt, ELISMEREM hogy hülye voltam, de gyerek vagyok még, honnan tudtam volna? Szüleim azt mondták ha megvan a pénz a kutyára akkor vegyek, de én fizetek neki mindent. Azóta is dolgozom 4 órában, hogy mindene meglegyen, a szemműtét miatt viszont ők segítettek be. És akkor állandóan fintorognak, meg vágják a pofákat, hogy miért nem menhely meg miért nem fajtamentés, nem értik meg hogy MEGBÁNTAM, de ezért nem dobhatom ki a TÁRSAMAT, akit azért vettem hogy mellettem legyen 15 évig.

Most akarom kutyasuliba vinni, a cél az engedelmességi vizsga. Viszont több kutyás mondta, hogy a Cerberosban pl. kinéznek ha nem tk.-s/menhelyi a kutyád. Ha ilyen történne mit tegyek? Nem tudnám elviselni ha a kutyámat kinéznék azért, mert nincs tk.-ja. Hazudjak inkább, vagy úgyis rájönnek? Tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Vagy nem lesz baj?

És még egyszer írom, hogy tudatlan voltam, ostoba és felelőtlen, soha többé nem vennék szapis kutyát, de ő a mindenem és ha már így alakult a legtöbbet akarom kihozni belőle. Ezért kérem aki csak azért jön ide, hogy savazzon a szapis kutya miatt az ne tegye, mert tudom sajnos magamtól is.


2013. okt. 27. 00:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Szép dolog a rasszizmus/kirekesztés/előíteletesség akár emberről, akár kutyáról van szó. Az emberek szeretik okosabbnak érezni magukat másoknál. Elég csalódott lennék viszont, ha téged és a kutyádat egy hibás döntésed miatt ítélnének meg egy kutyaiskolában: úgyhogy szerintem menj nyugodtan.


"őt pedig fél évesen ivartalaníttattam, bármennyire nyafogott egy környékbeli nőci, hogy milyen cuki kutyákat gyárthatnánk az ő szukájával. "

Jól tetted. :-)

Ja, és nagyon jól kezeled a helyzetet, látszik, hogy tényleg tanultál belőle, nincs miért szégyenkezned, sőt!

2013. okt. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Ha már megbántad, azaz minden kioktatás fölösleges már, akkor ne mondd el. Nem kell a másik orrára kötni, pláne ha esélyes, hogy itélkező emberek közé kerülsz. Nem szép dolog a hazugság, de a mások okoskodása sem, úgyhogy én azt mondanám, hogy elhoztam egy szomszédtól, mert rosszul bánt vele / kidobta az almot amikor megszülettek / menhelyre akarta bedobni / stb. Ha már nagyon kérdezik.
2013. okt. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Normális helyen nem néznek ki semmilyen kutyát, a gazdát is max. akkor, ha komplett idióta, de te ennyi alapján nyilvánvalóan nem vagy az, tudatlanságból vettél rossz helyről egy kutyát, megesik.

A Cerbiben pedig amennyire én észrevettem, nem néznek ki, főleg akkor nem, ha fejlődtél és felfogtad, hogy nem ez volt életed legjobb döntése. A kutyával pedig biztos nem csesznek ki akkor sem, ha a gazda nem a szívük csücske. Engem se szerettek, de azért nem üldöztek el, pedig még csak pénzük se volt belőlem :D

2013. okt. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

Szégyellhetik majd magukat, ha emiatt kinéznek! Nyugodtan olvass be nekik, mert te legalább igyekszel jól nevelni azt a kutyát és foglalkozol vele és szereted! És nem csak az számít neked, hogy fajtatiszta kutyával villoghass.


Amúgy szerintem is hazudj, mert 1 az emberek felszínesek és buták 2 sokkal egyszerűbb, mint elkezdeni magyarázkodni és belemenni vitákba.

Mondd, hogy menhelyről mentetted meg vagy befogadtad esetleg elaltatásra várt, de annyira a szívedhez nőtt, hogy megmentetted. Aki ezek után beszól azt remélhetőleg a többség is elítéli majd és akkor megoldódik ez a dolog.


Amúgy arról sem te tehetsz, hogy szaporítótól vettél kutyát, senki nem úgy születik, hogy tudja ki a szaporító és fel tudja ismerni stb. Az a hibás, aki szaporít!


Szerintem menj el nyugodtan a suliba, ha az nem tetszik, akkor próbálj ki másikat is. Szerintem rendben lesz, különben pedig a feladatra és a kutyádra, kettőtökre figyelj, ne másokra. Van ott mindenféle ember, de hidd el, egyik sem jobb nálad semmivel sem. Akkor meg mit számít mit mond? Ráadásul magáról állít ki szegénységi bizonyítványt. Nekem fajtatiszta kutyám volt és a családnak is szinte mindig azok voltak és továbbra is csak azt akarok, de ettől függetlenül mindenféle keverék kutyát szeretek, pedig nem vagyok az a tipikus kutyabolond. De sosem tennék szóvá ilyesmit senkinek, hiszen értelme sem lenne.

Ha beszólnak mondd nekik, hogy szégyelljék el magukat sznobságukban, inkább annak örülnének, hogy azt a kutyát szeretik és van gazdája.

Ha pedig bekövetkezne a legrosszabb, és tényleg nem éreznéd magad jól egyik helyen sem, akkor sz.rni rájuk, majd tanítod te a kutyádat, írsz ki itt kérdéseket, tanácsot kérsz kiképzőktől, letöltesz csodálatos kutyadoki részeket, olvasol kutyás könyveket stb. Legalább szeretetteljes lesz a légkör, a többiek meg pukkadjanak meg. :-) De szerintem nem lesz gond, viselkedjetek barátságosan, aztán majd meglátod, hogy viszonyulnak hozzátok.

2013. okt. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Biztos nálam túl magasak az elvárások, de soha nem adnám a kutyámat olyan ember kezébe (képletesen), akinek hazudnom kell róla... O.o
2013. okt. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
szerintem nem kell firtatni a dolgot, ha megkérdezik, hogy honnan van, mondd azt, hogy a szüleidtől kaptad, nincs törzskönyve. ennyi. ahhoz senkinek semmi köze, hogy mennyit fizettél érte.
2013. okt. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
Én a hazugságot úgy gondoltam, hogy ha a többi gazda kérdezi. Szerintem nincs sok jelentősége, hogy megmondja, hogy szaporított kutyát vett tudatlanságból, vagy befogadott egyet, aminek a hátteréről nem tud (ettől még elmondhatja, hogy milyen, mik a problémák vele).
2013. okt. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Nekünk is hasonló kutyusunk van, színhibásnak mondták. De nagyon nem érdekel, aranyos, tündéri és imádjuk.


Aki kinéz a tk hiánya miatt, azt szard le nagy ívben!

A tied is lehet lehet legalább ugyan olyan okos, ügyes.


A betegségek ellen pedig a törzskönyv sem garancia. Persze sokat számít, ha lelkiismeretes tenyésztőtől veszed a kutyust, mintha szaporítótól.


Egy kutya társ, és nem státuszszimbólum.

2013. okt. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk a sulin még a bemutató csoportban is van anno csomagtartóból,szintén tájékozatlanság matt megvásárolt kutya. Meg olyan oktató is van,akinek van mentett szapis kutyája. Ha emiatt kinéznek,az bizony elég nagy baj.
2013. okt. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

Kinézik??!!

És akkor mi van a keverékekkel?! Azok az utcára se menjenek ki, vagy mi?

Ez az ő szegénységi bizonyítványuk, ha így állnak hozzá.

Nem szabad elfelejteni, hogy nem te, meg a kutyád van értük, hanem ők vannak érted!

Fizetsz egy szolgáltatásért, a többihez nincs közük.

Ha én bármi ilyet észrevennék, hogy emiatt kinéznének akár engem, akár a kutyámat, 1 másodperc alatt hagynám ott az ilyen nagyképű sznob csürhét.

2013. okt. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!