Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasuliba melyik a jobb...

Kutyasuliba melyik a jobb nyakörv? Van egy textil és egy bőr is. Vagy vegyek fojtónyakörvet a kutyámnak?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a bőr. Ugye a textilnek (legalábbis az enyémnek) műanyag csatja van, hát én abban nem bízok. Én úgy tudom nem szeretik a fojtó nyakörvet, csak ha már valami nagy peobléma van a kutyával, de ennek ellenére sok helyen olvastam hogy vigyék azt is az iskolába. Szerintem nézd meg az oldalukon vagy hívd fel őket. Esetleg vidd mindkettőt. Egy lánc nem olyan drága és tudom nem ez a lényeg, de jól mutat és nem koptatja ki a szőrt. Én azt használom ha nem tanulunk úgy hogy mindkét karikáa bekpacsolom és így nem fojt, csak figyelni kell mert így ki tudja húzni a fejét.
2009. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Én a bőrnyakörvet válaztanám, sokkal tartósabb mint egy textil. A fojtó használatát én kinzásnak tartom, talán nem is engedik meg.
2009. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
bőr vagy fojtó (amit lehet nem fojtón is használni!) Nálunk a textil nyakörvet már oviban sem nagyon szeretik (könnyen szétjön a csatt) Örző-védőn vastag bőrnyakörv kell (asszem), oda fojtót nálunk nem lehet használni.
2009. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor a bőrt visszük :)
2009. nov. 13. 17:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3 különböző kutyasuliban jártam,több kiképző keze alá.

Mindenhol az egysoros,sima,nem szöges lánc fojtó használatát kérték.

2009. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Én a fonott textil retriever pórázt szeretem, nekem olyan van, amin van egy stop kívül is meg belül is, be lehet állítani úgy is, hogy ne legyen fojtó. Nekem a lánc olyan "katonás" "börtönőrösnek" hat, persze ez szubjektív vélemény. Ha ügyesen használod a fojtót, akkor nem kínzás, hanem kitűnő segédeszköz, ellenben ha rosszul használod, akkor valóban kínzás. A szögest elítélem én is.

És azért is szeretem a retrievert, mert ha olyan a helyzet, nem tudja belőle a fejét kihúzni a kutyám.

2009. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
hmmm valaki a folytót állatkínzásnak tartja, én ezzel nem értek egyet ,ha dolgozni szeretnél a kutyával ,akár alap engedelmességi ,folytón a legegyszerűbb... bőrnyakörv pedig az őrzővédőhöz kell
2009. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyámnak sem lett baja a fojtótól.Igaz,csak kiképzésen,vizsgán vagy versenyen használtam,ezeken előírás is volt.
2009. nov. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában mindegyik kutyaiskolának saját, egyéni előírása van, milyen nyakörv legyen a kutyán. Kérdezd meg telefonon tőlük.
2009. nov. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

egysoros lánc fojtó nyakörv, vagy textil fojtó ( hosszúszőrű kutyáknál a textil kevésbé koptatja a nyakán a szőrt .

kutyasuliban mindenképpen a fojtó javasolt !

az állatkínzás az:ha nem tanulod meg a kutyádat kezelni,és irányítani, hanem teszi amit akar . hiszen a jó gazdi ismeri és irányítja a kutyáját , szerintem !

2009. nov. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!