Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16. kerben van valahol ingyen...

16. kerben van valahol ingyen agility pálya?

Figyelt kérdés

3 kutyám van. 2 db 1 éves(1 szuka, 1 kan) és egy idősebb ideiglenes szuka.

A két fiatal magas energia szintű, ráadásul kamaszodnak. Napi 2 órát vagyok velük kint de kevésnek bizonyul.

A csajokkal nincs gond, jól neveltek. Bár a fiatalabbik mostanában gyakran játsza alakalmi süketet. A fiatal úrral kellene kezdenem valamit.


Lényeg:

Kutya suliba nem vihetem. Párom nem nézi jó szemmel, hogy ennyi pénzt dobunk ki kutyákra. Az ivartalanításra is sokáig tartott rábeszélnem.

Amíg nem kerül plusz pénzbe, azt csinálok amit jónak látok. De nem akarok az a "van nekik udvar, oszt jó' van az" gazda lenni.


Arra gondoltam, hogy ha találnék ilyen pályát, akkor minden nap a másik kutyával mennénk le. Így kb egy héten 2x minddel el jutnánk oda. És otthonra is megpróbállnék eszkábálni valami hasonlót. Talán a gyerek is kedvet kap hozzá.


De ha mondjuk lenne havi belépő a pályára, azt is fontolóra venném, ha nem olyan nagy összeg.


Nem értek az ilyesmihez. Légyszi segítsetek.



2013. okt. 27. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ingyen agility pálya legjobb tudomásom szerint sehol nincs. Olyan sem nagyon van, amit csak úgy kimész és használsz, hiszen ugye az akadályokra vigyáznak, tárolják valahol, ki kell cuccolni, visszarakni, nem megrongálni, stb., szóval vagy elmész edzésre, vagy nem agilityzel.


Gondolkodj inkább "terepagilityben": ugrani, kúszni-mászni lehet a napi séták során is, csak meg kell találni az ilyen helyeket. Megtaníthatod a saját lábadon átugrani, közötte átkúszni, fára felugrani, betontömbökre, alacsonyabb kerítésdarabokon átugrálni, oszlopokat kerülni, stb. És ez ingyen van :)

Vagy válassz más fárasztási formát, nem kell feltétlenül agilityni ahhoz, hogy a kutya lefáradjon, bár tény, hogy az egy igen hatékony módja az energialevezetésnek. Itt van pár tipp: [link]

2013. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már találtam.

Az egyik kutyafuttatóban, tőlünk 25-30 perc sétára össze van rakva egy, minden fából.

Nagyon kicsi, de célnak megfelel.

2013. okt. 30. 23:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát azok a legnagyobb jóindulattal sem nevezhetők igazán agilitypályának... A legtöbbnél kb. minden el van cseszve, az akadályok között nincs elég tere futni a kutyának, de van, ahol még csak rendesen lendületesen landolni sem, a palló/hinta csúszós, a rutinos akadályos kutyám sem akart nagyon rámenni, úgyhogy nem erőltettem; semmi nem állítható, minden akadály helye fix, szóval nagyon távol áll a rendes agilitytől. Max. ugráltatni lehet egy-két cuccon a kutyát, meg kúszatni, ha raktak be autógumit, de másra igazából nem jó.
2013. okt. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!