Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néhány kiállításos miért nézi...

Néhány kiállításos miért nézi le a nem kiállításra járókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyszer olvastam, hogy nem tudom milyen kutyás szövetség, nem foglalkozik szórakoztató dolgokkal. Ez alatt van az agility, a frisbee, DD, stb. Na most szerintem abban, hogy az ember megtanítsa a kutyáját agilityzni, vagy trükkökre, agy ilyenekre, sokkal több munka van, minthogy egy eleve kiállításra tenyésztett kutyát, végigvezet egy pórázon, aztán beéllítja. Nem a kiállítással van bajom, hanem hogy sok kiállításra járó, nem tudja értékelni máok munkáját. Most a kiállításba mi a munka? legfeljebb megtanítod beállni a kutyát. Míg pl az agilitybn évek munkája, hogy versenyre juss, fejlődj A3 legyél pl. Több kiállításos ismerősöm van, ésmindig az van, hogy rivalizálak, egymással. Mindig az megy, hogy fuu nem nyertem, fuu xy olyan szemét, mert ő nyert stb. Egy ismerősön 10 évig járt kiállításra, eleinte évekig nem nyert, akármit csinált. Aztán vett egy kutyát az egyik bírótól, nagyon drágán, és hoppá, zsinórban nyertek. Szóval ott a bunda is elég nagy eddigi megfigyelésem alapján. Míg pl egy agility versenyen, új ismerettségeket lehet kötni, beszélgetni, ilyenek. Én is szívesen elmegyek kiállításra, szeretem nézni, hisz szépek a kutyák. Csak nem értem néhányn ezek tudatában, miért verik úgy a mellüket, hogy hjajj, Ők kiállításosak, mások meg szar sporkutyások. Nektek erről mi a véleményetek?



2013. okt. 21. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
most mutattad be a sport kutyások, hogy le tudják nézni a kiállítási kutyásokat :) én pont ezzel találkozom rendszeres úgy, hogy én meg csak kiállításra járok és bizony sokszor volt, hogy sport kutyások beszóltak az enyémekre holott nem egy olyan kutyát tenyésztettem aki magas szinten agilityzik/vagy űz más sportot
2013. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
van benne valami amit mondasz :D Csak nem birom, mikor a kutyámra úgy néznek mint egy fikára. Tényleg én sosem mennék kiállításra, úgy hogy indulok is, de szívesen nézem. Csak most abba mit élvez a kutya, hogy végigvezetik, aztán beállítják? Mert hát ennyi az egész. Abban mi a jó a kutyának. Szerintem inkább csak a gazdi öröme.
2013. okt. 21. 20:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sok kutya élvezi :) aki nem az igazán nagy eredményeket nem is fog szerezni :)
2013. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy mindenki fikázza a kutyádat. nem vagy kicsit érzékeny? Ez a rivalizálás nem felnőttekre jellemző. Olyan gyerekes dolog. Az enyém különb a tiédnél stílus.
2013. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ez nektek fóbiátok? Komolyan kérdezem. Amugy meg nem olyan könnyű ám kiállitási minőségű, jó idegrendszerű standarnek megfelelő kutyát tenyészteni. és ha nem lennének ezek a beképzelt kiállitók, nektek meg nem lenne agility-s kutyuskátok. ezen még nem gondolkodtál el???? és ez a legnagyobb butaság, hogy kiállitási, meg sportkutya. lehet, hogy az agyility-t sem élvezi annyira, csak a kajáért megcsinálja. Az a jó kutya, amelyik sportra, és kiállitásra is alkalmas.
2013. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezt én is tapasztaltam.

Az én kutyám nem tk-es, mert amikor őt vettem még nem is hallottam azt a szót, hogy szaporító... aztán ahogy egyre jobban belefolytam a kutyás életbe így egyre felvilágosultabb lettem.

De, nem bántam meg, hogy megvettem a kutyámat, és ha ott lennék újra megvenném őt, mert egy remek kutya, és szerencsére teljesen egészséges, le is szűrettem.

Mi is agilityzünk, meg DD-zünk, versenyre is hamarosan megyünk, és én is tapasztaltam sok helyen, hogy lenéznek engem is, meg a kutyámat is csak azért, mert ő nem tk-s

egy kiállításokra járó ember a kutyasuliban nem engedi, hogy hozzáérjen a kutyám, mert szerinte undorító, meg ki tudja mi van vele. Úgy elküldtem azt a nőt a pi.csába, hogy egy fél percig megszólalni se tudott, mert az az arrogáns, beképzelt, undorító viselkedés amit letud vágni az nagyon kiábrándító, de amikor azt mondta a kutyámnak, aki odavitte neki a játékát, hogy takarodj te korcs, és majdnem felrúgta akkor azt hittem, hogy megfojtom. Persze ő nem sportol a kutyájával, csak kijár a kutyasuliba beszélgetni(bár nem tudom minek, mert mindenki utálja, és kerülik) azzal a szöveggel, hogy az ő kutyája nem jöhet ilyen helyekre, mert koszos lesz a szőre, és akkor megint fürdetni kell. Olyan fajtát tenyészt, aminek a mozgásigénye hatalmas, de ha pl esős idő van, akkor bezárja a kutyáit a házba, és inkább takarít, mert nem engedi ki őket a sárba pisilni se...

Amúgy ez a másik véglet, tisztában vagyok vele, hogy kevesebb az ilyen barom a kiállításozók körében is, de én pont kifogtam.

De sajnos nem ő az egyetlen aki így áll hozzánk, csak ő a legfelháborítóbb a többi nem ennyire véglény, de mondták már, hogy tk nélküli kutyával én mit akarok, mert esélytelenek vagyunk bármiben...erre csak annyit mondtam, hogy majd meglátják. A suliban mi vagyunk a legígéretesebbek agilityben, és a 30 "tanuló" közül egyedül mi tudunk DD-zni, meg az én kutyám a legengedelmesebb(minden elfogultság nélkül) és szerintem sok emberből az irigység beszél.

2013. okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, ezért nem járok én semmilyen sport és ehhez hasonló helyekre. Akinek érzékeny a lelke ezekrre a dolgokra az messzire kerülje az ilyne helyeket.

Egyébiránt pedig nem más az egész mint emberi gyarlóság, egy stabil idegrendszerrel rendelkező GAZDA tojik az efféle megnyilvánulásokra és élvezi az életet a kutyájával, neveli játszik vele.


Most akkor ki a fontosabb a kutyád vagy az idióták?

2013. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

"és ha nem lennének ezek a beképzelt kiállitók, nektek meg nem lenne agility-s kutyuskátok. ezen még nem gondolkodtál el???? és ez a legnagyobb butaság, hogy kiállitási, meg sportkutya. lehet, hogy az agyility-t sem élvezi annyira, csak a kajáért megcsinálja. "


Jujujuj, itt nagy eltévelyedések vannak...

A beképzelt kiállítóktól ritkán vannak jó (hangsúlyozom JÓ) agility kutyuskák. Nem mondom h nem lehet velük elhopszizgatni, de egy menhelyről kihozott keverékkel ugyanúgy el lehet hopszizgatni, ahhoz nem kell tenyésztőtől kutya.

Így igenis van olyan h kiállítási kutya, meg sportkutya - van amelyik alkalmasabb, eredményesebb sportban és a kölykei is azok lesznek és van amelyikl kiállításon. Aláírom, h a sportkutyának tenyésztett kutyák életben nem fognak elérni még egy nagyon jót sem, d nem is ez a lényeg. Mert aki sportra vesz annak az a fontos h a pályán hogy teljesít. Ha meg csak hopszizgatni akar a saját maga szórakoztatására, akkor meg mindegy az eredmény - és igazából a vonal is, h honnan van a kutya.

Az utolsó észrevételre meg csak annyit h azért a legtöbb és jobb agilitys kutyák nem kajára motiválódnak és nem azért csinálják... :D hanem a munka és a gazdi szeretetéért és elismeréséért.

2013. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nekem is tk nélküli kutyám van, menhelyi kutya, azért adták le, mert szerintük nem tudott terelni: Azóta többször is taúbizonyságot tett, hogy tud terelni, szóval erről ennyit. Amit a 3. írt,igen nekem is volt olyan, hogy a nagy törzskönyvezett kutyákhoz nem mehetett oda az enyém, mert gazdika nem engedte, mert pfuj. CSak szerintem az a gond, hogy néhányan kutya számba sem veszik a mentett, vagy tk nélküli kutyákat, miközben lehet, még eredményesebbek valamiben, mint az ő agyontenyésztett kutyái. Rengeteg keverékkel sportoló/versenyző kutyás van, ez nem fordult meg a fejedben 1. válaszoló? :) Mindenkinek köszönöm amúgy a válaszokat. :)
2013. okt. 22. 15:05
 10/13 A kérdező kommentje:

oops egy kicsit elszámoztam :D

"és ha nem lennének ezek a beképzelt kiállitók, nektek meg nem lenne agility-s kutyuskátok. ezen még nem gondolkodtál el????"

-Miért is? Az az eshetőség még nem jutott eszedbe, hogy van aki keverék, vagy mentett kutyával sprotol? És nem a kiállítóktól lesz kutya, hanem a tenyésztőtől, szóval nem tudom ez neked hogy jött? Na pont az ilyen emberekről beszélek, hogy ilyen ocsmány, lekezelő hangon beszélnek másokkal.

2013. okt. 22. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!