Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs került a kutyámba!?

Kullancs került a kutyámba!?

Figyelt kérdés
Kiszedtük belőle, ettől függetlenül lehet tőle valami baja? Állatorvoshoz kell vinni?
2009. nov. 13. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelgesd Őt! Ha holnap levert lesz, lázas esetleg véres a pisije, akkor mindenképp vidd orvoshoz! De nem törvényszerű, hogy beteg lesz!
2009. nov. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld a kutyust! Ha kedvetlen, nem eszik esetleg véres a vizelete akkor egyből állatorvos! De nem minden kullancs fertőző szóval nyugi! :)
2009. nov. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Neki mindig kis kómás feje van, szóval elég nehéz róla eldönteni :D

Egyébként hogyan lehet ezt megelőzni? Nyakörv vagy valami spot on? Melyik a leghatásosabb?

2009. nov. 13. 22:33
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
a Frontline elég jó, becsöppented vele az eb nyakát, nem lesz kullancsos :)
2009. nov. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az első vagyok (de a második is lehetnék :))

Sajnos az én kutyámon volt nyakörv is (Kiltix) és be volt csepegtetve Frontline-al is, mégis összeszedett egy olyan kullancsot, amitől beteg lett! :(

Ha alaphangon is szomorkás, akkor figyeld mennyit iszik (ha többet az gyanús) és a lázmérés lehet még megoldás!

Drukkolunk!!!!

2009. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az elsővel nagyon egyszerre írtunk :D (2. vagyok) Én Aspotot használok egész jó! Vagyis nem tapasztaltunk kullancsot azóta mióta ezt csepegtetjük. De hidd el ha valami baja lesz észre fogod venni mert feltűnően lerontja a kutyus hangulatát!
2009. nov. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az első vagyok!

igen, én is meglepődtem! :) de már nem írok, megyek aludni!

Jó éjt Nektek is! és a kutyusnak is! Aztán védekezettek, azért a semminél többet ér bármi!

2009. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

HA észreveszed, hogy bágyadt - ezt észre fogod venni, nyugi- AZONNAL vidd orvoshoz. Fontos a gyorsaság, ugyanis a babesia nagyon hamar (pár nap) elviszi a kutyát, de ha időben megkapja az oltást, akkor gyógyítható!

Ahogy írta valaki, sokat iszik olyankor és lázas.

Az én rotim volt egyszer, ő 1 nap alatt lett olyan állapotban, hogy pár óra után nem tudott lábra állni, szédült, összeesett. Persze az orvos rögtön tudta, hogy mi a baj. Azóta jól van a kutyus:-)

De nem minden kullancs fertőzött. Mindenképpen használj valamit, én a spot-on- t ajánlanám, Advantix a legjobban bevált nálunk.

2009. nov. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!