Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarózik a kutyám ha...

Zsaklinsims kérdése:

Miért vakarózik a kutyám ha az állatorvos is monta, hogy nem bolhás? (palotapincsi)

Figyelt kérdés

#kutya #betegség #bolhák stb.
2013. okt. 28. 20:55
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

Az enyém is rengeteget vakarózik, egy két hete kb. Elvittem dokihoz, de ő sem talált benne semmi élősködőt. Adott valami tablettát, ami allergia ellen van, mert arra gyanakodott. És ha nem múlik, vissza kell mennünk. Aztán jönnek a kajamegvonások/diéták, aztán meg valami erősebb szer, most nem jut eszembe a neve. De remélem odáig nem jutunk el.

Na mindegy, most nem is ezt akartam, hanem hogy én arra gondoltam, hogy ezekre a hülye harlekin katicákra allergiás. Mi tele vagyunk velük, és kb. azóta vakarózik, amióta "betelepedtek" hozzánk. Pedig ahogy bírjuk, írtjuk őket. Nem tudom, nálatok van-e ilyen probléma..

Vagy nem lehet, hogy a bűzmirigye van föltelve. Mert akkor az enyém, nagyon vakaródzott, mindig itt a farka tövénél rágta, és mint kiderült, föl volt telve a bűzmirigye.

Meg van valami olyan is, hogy a csirkehús miatt vakaróznak, ha sokat kapnak. Nem tudom a tied mit eszik.

Hát, nekem hirtelen ezek jutottak eszembe. :)

2013. okt. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
*eszembe jutott, az az erősebb szer asszem a szteroid. asszem... vagy valami ilyesmi
2013. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
pedigree és friskies mint minőségi kaja... bocsi de nagyon röhögök :D az a tápok/konzervek leges leg alja... színezék, ízfokozó, és annyi gabona, hogy disznót lehetne nevelni rajta :D
2013. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek felejtsd el a konzervet, a friskiest és társait.A ti ételeteket is. Akár főzhetsz neki rizst, csirke húst, zúzát,stb. Vagy veszel egy nevesebb tápot és csak azt adsz neki. A nyers étkezést nem írom, mert az hosszú lenne. Majd említi más.

Ha meg bírod ezeket tenni, nem lesz szükség orvosra. A bűzmirigyet valóban nem árt megnézetni.

2013. okt. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Rizs a kutyának? na még ilyet se hallotam... Ja éshogy a pedigree és friskies kutyatáp nem minőségi? A két legjobb kutyatáp fajta! Ja és megfogadtam,hogy sosem veszek a kutyának ilyen netes tápfajtákat!!!
2013. okt. 29. 21:52
 16/40 anonim ***** válasza:
83%

2 legjobb?:DDD


Elolvastad te mik vannak benne?:D Az a 4%-os hústartalom szerinted olyan jó?:D

Nyilván a "netes" tápok min. 30%-os hústartalma olyan rossz....esetenként 60-70%-os hústartalmú táp is van (persze azt fizesse meg az ember)


Ez a 2 táp a legjobban agyonreklámozott táp.Az agymosott emberekre sózzák rá,és akkor jönnek az ilyen kérdésekkel,hogy "Miért vakarózik a kutya,pedig nem bolhás?"


Azért vakarózik a kutya,mert ilyen borzalmasan silány minőségű tápon él.

Ha tápot váltasz (és valóban jó minőségre) meg fog szűnni a vakarózás.

Ha nem,akkor egyéb bajotok is lesz,nem csak a vakarózás..

2013. okt. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 sippara ***** válasza:
87%

Na, ilyet se hallok minden nap, úgyhogy hadd tegyek fel pár kérdést:

Miből gondolod, hogy a pedigré és a friskies minőségi tápok?

Elolvastad-e valaha a két fent említett moslék összetevőinek listáját?

Tudsz-e bármit a kutya (mint faj) táplálkozási szokásairól, tápanyagigényeiről, és miért nem?

Utánanéztél-e valaha a "netes" tápoknak, különös tekintettel az összetevőikre, és azok arányára?

2013. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen tájékozott vagy az etetés terén. Mondd csak...a kutyád valóban palotapincsi?

A tenyésztő, akitől vetted, nem adott etetési, tartási tanácsot?

2013. okt. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
jaj most miért bántjátok ? A pedigree és friskies tök jó táp...öööö csak nem a kutyának :D szerintem csirkének vagy disznónak pont ideális :D
2013. okt. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

#16/18 válaszólónak:

Légyszíves ne azt magyarázt be nekem,hogy a kutyám azért vakarózik mert nem moslékot adok neki!

#18/18 válaszólónak:

A kutyám valóban FAJTISZTA! Akitől vettük nem szapoító! Láttuk az apakutyát és az anyakutyát! És nem egy ketrecbe zárt beteg kutyák! És akitől vettük nagyon imádja a fatát! Ahogí csak én! :) Ja és mielött valaki megkérdezné mert annyira nemnormásik nem vagyok h*lye!

2013. okt. 29. 23:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!