Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarózik a kutyám ha...

Zsaklinsims kérdése:

Miért vakarózik a kutyám ha az állatorvos is monta, hogy nem bolhás? (palotapincsi)

Figyelt kérdés

#kutya #betegség #bolhák stb.
2013. okt. 28. 20:55
1 2 3 4
 21/40 sippara ***** válasza:
84%

Nézd, én utoljára megpróbálom:


A kutya RAGADOZÓ állat, HÚSRA, ÁLLATI FEHÉRJÉRE van szüksége.


A pedigreeben és a friskiesben első helyen a GABONA áll az összetevők listáján, tehát ebből van bennük a legtöbb. A gabona NÖVÉNYEVŐ állatok tápláléka, és bár a ragadozók is fogyasztják (félig emésztett állapotban, növényevők gyomrának és gyomortartalmának evésével), nekik nem ez a megfelelő táplálék, sőt mi több, sokuknál a túl magas gabona arány allergiát, ezáltal például VAKARÓZÁST okoz.


Ha azonban a túl magas gabonatartalom nem is csinálna a kutyáddal semmit (persze azon kívül, hogy rosszabbul fejlődik és hamarabb hal majd meg, mint egészségesen etetett társai), még mindig ott vannak az ízfokozók és színezékek, amiket azért tesznek a rossz minőségű tápokba (pl. pedigree és friskies), hogy a kutya egyáltalán megegye - ugyanis ő sem hülye.


Rövidebben:


Kutya = ragadozó = HÚSevő állat

Gabona /= (nem egyenlő) hús

ízfokozó /= (nem egyenlő) hús

színezék /= (nem egyenlő) hús

ízfokozókkal, színezékekkel telenyomott gabona alapú táp = vakarózó, akár korpás, bőr- és emésztési problémás kutya


Sőt, tovább egyszerűsítem: ezek a tápok a kutya számára olyan, mint neked egy big mac, vagy egy csomag chips. Persze, finom (mert televan mesterséges ízfokozóval), persze, megeszed, de NEM LEHET ezen élni, mert MEGBETEGÍT.



Ha ezt se fogod fel, akkor végleg feladtam, csak a kutyát sajnálom.

2013. okt. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az a szaporító,aki ketrecben tartja a kutyáit.Bármelyik ember szaporító,aki orvosi kontroll,szerződés,garancia, és törzskönyv nélkül ad el kutyákat.Gondolom számlát sem kaptatok.

Szapis kutyád van,de ez a kevesebb gond.


És kérdezd meg a kedves állatorvosodat,hogy amivel tömöd a kutyádat,mennyire egészséges....Ha itt több különálló embernek nem hiszel,akik ezer éve kutyáznak és jártasak a dologban,akkor majd talán neki hinni fogsz.


Sem a darling,sem a pedigree,sem a chappi,sem a friskies nem jó tápok.SŐT...ha a kukából enne maradékot,lehet jobban járna a kutya.

És igen,vakarózhat a rossz táptól,mivel azokban rengeteg gabona van,amire a kutyát előbb utóbb allergiásak lehetnek,mivel NINCS SZÜKSÉGÜK ENNYI GABONÁRA.Sőt,gabonára se feltétlen lenne.


Hús meg összesen 4% van benne,és az is inkább ín,csontos maradék,csőr meg ilyen vágóhídi hulladék.

2013. okt. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
Jézus, ezeket én nem is tudtam. Még jó, hogy nem vettem neki ilyeneket. Vagyis egyszer anyu vett asszem pedigree-t, de nem ette meg. Hát most már nem csodálom... De undorítóak!!
2013. okt. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
A kutyám biztos,hogy nem táptól vakarózik!!! Legyetek szívesek azt magyarázzátok meg nekem,hogy a kutyának rizs? Miért pont rizs? Azt én is tudtam,hogy a kutya ragadozó állat!!! És ezért rizs? :P
2013. okt. 30. 18:46
 25/40 sippara ***** válasza:
78%

Hát b.@.szki esküszöm, nem hiszlek el :D Melyik faluban laknak ennyire ijesztően buta emberek? :D


A pedigrében és társaiban ételszínezék van, és olyan vágóhídi maradékok, amiktől sugárban hánynál, ha csak rájuk kéne nézned - és ebből is csak 4%. Ettől vakarózik a kutya. Nyákosra főzött rizst pedig többek közt az ilyen jóképességű gazdák által összeválogatott moslékon élő kutyáknak szoktunk adni, mert könnyen átmegy rajtuk, és talán kipucolja a szar egy részét, ami felgyülemlett a kutya szervezetében.

2013. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd már meg az állatorvosodat is,ha itt ennyire okosabb vagy mindenkinél.Minden diéta alapja a rizs+ főtt hús.Bármilyen emésztőrendszeri dolog miat diétáznia kell a kutyának, 10-ből 8 állatorvos a rizs+ hús diétát fogja javasolni.


A vakarózás oka,pedig ha hiszed ha nem az a retkes szemét táp,amiben semmilyen olyan nincs,amire effektíve szüksége lenne a kutyádnak.Az allergián kívül,ha folytatod a szeméttel tömését,hiánybetegsége fog kialakulni a kutyának.De ha ennyire okos vagy,légy oly kedves,emeld fel a telefont,és hívd fel az orvosod,vagy akár bármely másik orvost (lehetőleg ne Pali bácsit,aki 90 éves és az ő idejében még táp sem volt) és kérdezd meg tőle...Ha nekünk nem hiszel.

2013. okt. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
a rizs a kutya számára legkönnyebben emészthető szénhidrát forrás, nem véletlen, hogy a hipoallergén tápokba is rizst raknak egyéb gabonaféle helyett
2013. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Csak arrak voltam kiváncsi,hogy a kutyám mitől vakarózik! És arra,hogy miért pont rizs? És nem kioktatást kértem! :P A kérdéseimre megkaptam a választ! Ugyhogy a sértegető komment-ektől kíméljetek!Az állatorvos 3 hét múlva ismét kijön,hogy kiderítse mi baja a kutyámnak.

Lehetséges,hogy valamire allergiás! Uhogy Sértegetőknek üzenem,hogy nem érdekel a káromkodásuk és a kioktatásuk! Majd az orvos megmondj mi baja. Az igaz,hogy ezt a kérdést én tettem fel,de csak lehetséges dolgokat kértem!!!

2013. okt. 30. 22:27
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Attól vakarózik,hogy silány minőségű nem neki való ételt eszik.Ez a rövid és tömör válasz a kérdésedre.Ha tetszik,ha nem.
2013. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Nem biztos,hogy a táptól vakarózik...... Lehet,hogy allergiás!
2013. okt. 30. 22:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!