Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mozgólépcsőhöz szoktatásban...

Mozgólépcsőhöz szoktatásban tapasztalatok? Jól nevelt kutya, de retteg tőle.

Figyelt kérdés
Elég hülye kérdés, meg gondolom nem is túl gyakran van szükség ilyesmire. 35 kiló a kutyám, de szeretem magammal vinni ahová csak lehet -egyrészt imád utazni, másrészt jól lefárad ha ide-oda elkísér engem. Buszon, villamoson, metrón remekül közlekedik, lefekszik és nyugton marad míg le nem szállunk. De van egy hatalmas félelme -a mozgólépcső! Amikor csak lehet a használaton kívülin megyünk, ott nincs is semmi gond. De ma a Ferenciek terénél mindhárom működött, mégse állhattunk ott addig míg az egyik le nem áll. Ismerem a kutyám, tudtam hogy nehéz lesz de nem mutattam felé, én simán felléptem de ő persze lent maradt. Akkor felhúztam magam után (Julius K-9 hámmal vagyunk és 1 méteres vastag pórázon) de ez a kis bestia KIBÚJT A HÁMBÓL(!!!) ne kérdezzétek hogyan, mert azt hittem ez lehetetlen egy ilyen hámmal. Alig bírtam a szájkosaránál valahogy elkapni persze közben nyüszített, azt se tudta mit csináljon, de mi van ha elszalad és a sínek között köt ki? Nagyon megijedtem de igyekeztem nem mutatni neki, mert akkor még jobban bepánikol, végül fent sem akart lemenni róla de letuszkoltam nagy nehezen. Az egy dolog hogy baromi kellemetlen ha ez történik az amúgy borzasztó jól nevelt kutyámmal akit állandóan dicsérnek, de szerencsétlent sajnálom a legjobban, mert neki ez egy trauma lehet. Van valami tippetek? Hálás lennék érte!
2013. okt. 29. 17:46
1 2
 1/19 sippara ***** válasza:
73%
Nem tudom, milyen habitusú a kutyád, én az enyémmel úgy csinálnám, hogy felvinném félútig üzemen kívülin, és úgy indíttatnám el - nyilván ehhez szükség van kellőképpen együttműködő bkvs emberkékre, de talán nem lehetetlen ilyet találni -, akkor ugye elrohanni nem fog, mert nincs hova, tehát kénytelen kivárni a végét :)
2013. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Emeld fel arra a pár másodpercre, amíg átviszed az elején, aztád rakd le, fogd rövid pórázon (és ne hámmal vidd, hanem atombiztos nyakörvvel, akár fojtóval is, sőt, két nyakörvre is rákapcsolhatod, biztos ami tuti, vagy nyakörv+hám), és ne foglalkozz vele, nézelődj, legyél laza. Aztán ha már nem olyan parás, akkor egyszerűen felviheted rövid pórázon, tempósan, hogy ideje se legyen meglepődni meg bepánikolni. Idővel megszokja :) Természetesen a végén is mindig emeld le, ne neki kelljen még azzal is megbírkóznia, meg ne azt szokja meg, hogy ha felrohan, akkor lemehet és vége lesz. Leszállásnál én egyébként is mindig emelem a kutyát, nehogy beakadjon vagy elessen, akkor is, ha felfele már megy magától. lehet, hogy hülyeség, de nyugodtabb vagyok így :)
2013. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Ja, és ha történik valami ilyesmi máskor, hogy valamitől borzasztóan beparázik, akkor AZONNAL menjetek még egy kört úgy, hogy a vége a lehető legpozitívabb/semlegesebb legyen, ne ez a rettegés meg menekülés maradjon meg benne.
2013. okt. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Kutyát NEM viszünk semmilyen körülmények között mozgólépcsőn, max. ölben!!!!! Ennyi a lényeg.
2013. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, alkalmazni fogom amiket tanácsoltatok! A pozitív élménnyel kellett volna zárni a szitut-dolog nekem is eszembe jutott, de sajnos csak itthon, mert azért én is rendesen megijedtem mikor kibújt a hámból, már semmi másra nem gondoltam csak hogy érjünk haza. (Dél óta voltunk úton, de nem volt ezen kívül a legkisebb probléma sem.)

Utolsó! Bármennyire meglepő, de 50 kg vagyok, a kutyám 35 és nem tudom megemelni, mert ott halok meg. :D Mindig a használaton kívülin vagyunk, ma viszont mindhárom működött, az ellenőrök meg fönt vannak, kinek szóljak vagy mit csináljak ilyenkor? Mást nem tudok, mint valahogy feljutni vele.

2013. okt. 29. 18:25
 6/19 sippara ***** válasza:
59%
Kedves utolsó, akkor a 40+ kilós kutyával rendelkezők egyszerűen ne mozgólépcsőzzenek, vagy minden egyes alkalommal állíttassák le az egyik lépcsőt?
2013. okt. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
A segítő kutyáknak is le szokták állítani a mozgólépcsőt, ugyanis baromira baleset veszélyes! Akkor is, ha amúgy nem fél tőle a kutya.
2013. okt. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
És mégis mi módon okozhat balesetet egy álló kutya?
2013. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kutya okoz balesetet, hanem vele történik baj.

Egyébként ahol csak lehet, az álló lépcsőt vegyétek igénybe, ki is van írva, hogy kutyával ezeket kell használni.

Vagy amit már írtak, hogy arra a pár másodpercre vedd föl, amíg föl-, és lelépsz vele.

2013. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem ajánlott kutyával mazogólépcsőre menni, mivel nagyon gyakori az, h becsípi a ltalppárnát.
2013. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!