Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mozgólépcsőhöz szoktatásban...

Mozgólépcsőhöz szoktatásban tapasztalatok? Jól nevelt kutya, de retteg tőle.

Figyelt kérdés
Elég hülye kérdés, meg gondolom nem is túl gyakran van szükség ilyesmire. 35 kiló a kutyám, de szeretem magammal vinni ahová csak lehet -egyrészt imád utazni, másrészt jól lefárad ha ide-oda elkísér engem. Buszon, villamoson, metrón remekül közlekedik, lefekszik és nyugton marad míg le nem szállunk. De van egy hatalmas félelme -a mozgólépcső! Amikor csak lehet a használaton kívülin megyünk, ott nincs is semmi gond. De ma a Ferenciek terénél mindhárom működött, mégse állhattunk ott addig míg az egyik le nem áll. Ismerem a kutyám, tudtam hogy nehéz lesz de nem mutattam felé, én simán felléptem de ő persze lent maradt. Akkor felhúztam magam után (Julius K-9 hámmal vagyunk és 1 méteres vastag pórázon) de ez a kis bestia KIBÚJT A HÁMBÓL(!!!) ne kérdezzétek hogyan, mert azt hittem ez lehetetlen egy ilyen hámmal. Alig bírtam a szájkosaránál valahogy elkapni persze közben nyüszített, azt se tudta mit csináljon, de mi van ha elszalad és a sínek között köt ki? Nagyon megijedtem de igyekeztem nem mutatni neki, mert akkor még jobban bepánikol, végül fent sem akart lemenni róla de letuszkoltam nagy nehezen. Az egy dolog hogy baromi kellemetlen ha ez történik az amúgy borzasztó jól nevelt kutyámmal akit állandóan dicsérnek, de szerencsétlent sajnálom a legjobban, mert neki ez egy trauma lehet. Van valami tippetek? Hálás lennék érte!
2013. okt. 29. 17:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Annyi még a kérdésem, hogyha azt látom hogy minden mozgólépcső működik akkor tudok valakinek szólni, hogy állítsák meg? Most lentről jöttem fel, nem volt ott senki, nem tudom ilyenkor ki lenne az illetékes, ha tudtok ebben segíteni azt megköszönöm.
2013. okt. 29. 20:16
 12/19 anonim ***** válasza:
Áááá, akumi! Nem a kutya okoz balesetet, hanem ő szenved balesetet. :)
2013. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
Akár fellépésnél akár lelépésnél fogd meg a nyakörvét jobb kézzel, emeld meg vele az elejét, a bal kezeddel nyúlj a hasa alá, és emeld meg a hátulját. Csak egy pillanat az egész.
2013. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

Oké, akkor milyen balesetet szenvedhet egy álló kutya? Mindig úgy pakolom a lábait, hogy ne csípődhessen be sehova, szerintem ez elég alapvető mozgólépcsőn, bár lehet, hogy csak megint naiv vagyok :D

Egyébként ha meg kell állítani miatta a mozgólépcsőt, az okoz is balesetet, szépeket lehet borulni róla :D

2013. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Imola Ágnes ***** válasza:
Segítő kutyáknál azért állítják meg a mozgólépcsót, mert pl. a vakvezető kutya meg kell álljon a lépcsó utolsó fokán, jelezve így a vaknak, hogy utolsó lépcsőfokhoz ért. Ez mozgólépcsőneél balesetbeszélyes nagyon.
2013. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Jó, én soha nem utaztam kutyával mozgólépcsőn és egy kisebb termetű kutyánál el tudom képzelni az emelgetést és a kutya lábainak arrébb pakolását, bár szerintem erre nincs túl sok idő abban a pár másodpercben, amikor le kell róla szállni. Mire arrébb teszem az egyik mancsát, addigra már ő maga arrébb teszi a másikat, közben már kiérünk a lépcső végére, én orra bukom, a kutyámnak meg egyel kevesebb körme van. :) Ha egyszer elkerülhetetlen lesz, akkor majd kipróbáljuk, hátha mégis jól sikerül. Egy dolgot tartok kivitelezhetőnek az én esetemben, a végétől fél méterre azt mondom a kutyámnak, hogy "hopp" és átugorja a kritikus szakaszt. Bár ott már javában csúsznak összefele a lépcsőfokok, és ha beszorul a körme vagy a szőre...


Pont ezen gondolkoztam egyszer, hogy ha át kellene menni a nyugatiból a délibe kutyával 50 perc alatt, akkor hogy a fenébe jutnék le a metróhoz? De az a legjobb, ha nem is megyek vonattal és kutyával Budapesten keresztül.

2013. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát meg kell mondani a kutyának, hogy álljon meg egy helyben és ne pakolássza a lábait :D Meg én amúgy ezért emelem fel a végén, még mielőtt elkezdenek összecsúszni a lépcsők, hogy tuti ne legyen baj.
2013. okt. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha te már letesztelted, akkor nyilván kivitelezhető a dolog némi gyakorlással. :)
2013. okt. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Annak, aki szerint veszélytelen a mozgólépcső:

[link]


Látod Imola, nem csak azért állítják meg, mert a kutyának is meg kell állnia a lépcső aljánál. Na mindegy, ha egyszer arra kényszerülünk, hogy mozgólépcsőzzünk, én tuti megállíttatom!

2013. nov. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!