Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről kutyát örökbe...

Menhelyről kutyát örökbe fogadni biztonságos?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát, minél fiatalabbat, és lehetőleg fajtatisztát. Menhelyre gondoltam, de nem vagyok benne teljesen biztos. Biztonságos lenne? Biztos hogy fajtatiszta kutyák is vannak ott? Milyen hátulütői lehetnek a dolognak?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2013. okt. 29. 21:21
 1/9 sippara ***** válasza:
87%
Tehát fajtatiszta kölyköt szeretnél INGYEN. Valljuk be. Na most ezzel ugyanaz a probléma, mintha (nem a legjobb hasonlat, de így betegen ez megy) bontóból akarnál zsír új ferrarit. Ha elvárásaid vannak, ha minőséget akarsz, akkor azért FIZETNI kell az élet minden területén - a kutyatartás sem más.
2013. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
A fajtatiszta kölyök menhelyen olyan ritka, mint a fehér holló. Fajtatiszta kölyök tenyésztőnél van (nem expresszes szaporítótól), drágán, szerződéssel, TK-val.
2013. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Azért egy kocsibontót ne hasonlítgassunk már egy élőlényhez.


Először is vannak fajtamentők. Nem tudom, milyen fajtát szeretnél de vannak pl. német juhász fajtamentők és gyakran botlok bele ilyen-olyan fajtamentőkbe.


Nem kell azt hinni, hogy ezek rozzant, semmire sem használható, beteg kutyák.


Azok az állatok, akik bekerülnek az örökbe fogadási programba azok átesnek egy orvosi vizsgálaton, megfigyelik a viselkedését, hogy viszonyul a többi kutyához, emberhez. Akiknek az egészségén és a viselkedésén változtatni tudnak azzal megteszik.


Örökbefogadásnál elmondják a kutya jellemzőit, viselkedés módját és minden infot megkapsz a menhelyesektől.

Nem egy ismerősöm hozott ki kiskutyát, cicát menhelyről. Volt köztük keverék de volt fajtiszta törpe snaczi, husky, perzsacica, sziámi cica.


Mindegyik rendben volt sőt annyi mindenen átmentek ezek az állatok, hogy sokkal jobban ragaszkodnak úgy értem érzékenyebbek, ragaszkodóbbak. Érzik, hogy jobb helyre kerültek és nagyon hálásak és szeretet teljesek.


Nem kell beparázni egy menhelytől el lehet menni többször is lehet barátkozni az állatokkal, sétáltatni őket, ismerkedni. Ott meglátod másként fogsz rájuk nézni. Azok az állatok nem hulladékok semmivel sem érnek kevesebbet társként, mint egy tenyésztett kutyus.

2013. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Miért lenne probléma, ha egy kedves, okos keveréket mentenél meg? Ugyanúgy meg fogod szeretni és büszke leszel rá, mintha mittudoménmilyen fajtatiszta szuperkutya lenne, nem ez a kutyatartás lényege szerintem. Autót válassz ilyen józan szempontok alapján, a kutyádat meg csak szeretni akard.
2013. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos menhelyfüggő a dolog.Nekünk van fajtatiszta (törzskönyves) és menhelyes kutyánk is.

A fajtatiszta 2 éves múlt,eddig csak oltáskor voltunk orvosnál,illetve ivartalanításon,még a menhelyivel (kölyökként hoztuk el) már egy másik fajtatiszta árát hagytuk a dokinál.Persze erről nem a menhely tehet,de ki lehet fogni ilyet is,meg olyat is.


Idősebb kutyával menhelyről jobban jársz,mert kiismerték a kutyát,lenyugodott és nem okoz nagy meglepetéseket.Még egy kölyök totál zsákbamacska.


A fajtamentőknél is csak nagy eséllyel fajtajellegű keverékeket találsz,garantáltan fajtatiszta kutya tenyésztőtől van,törzskönyvvel,garanciával,szerződéssel....ami ugye nem 20-30 ezer ft.Bármely fajtatiszta kutya 100 ezertől indul kb. a magyar fajták olcsóbbak valamivel...

2013. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem biztonságos, mert minden 3. látogató alatt kinyitják a titkos csapóajtót. Ha lenn tanyázó krokodilokkal megbírkózol, majd a kígyóbarlangon is átjusz, akkor van esélyed kutyát örökbefogadni. De még akkor sem lehetsz benne biztos, hogy nem várnak rád más meglepetések. ;)
2013. okt. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem pl csak a lábam veszett oda, de miután aláírtuk az örökbefogadási szerződést, 50% os kedvezménnyel adtak helyette egy műanyagot. Így is megérte. :D
2013. okt. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt sem árt tudni, hogy mióta örökbefogadtam egy kiskutyát, furcsa dolgok hullanak le az égből, egyenesen felém. Eddig csak kisebb agyrázkódást szenvedtem, mikor egy frissen locsolt cserepesnövény eltalált, de ha résen vagy, ezek a gondok könnyen kivédhetőek. ;)
2013. okt. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fajta jellegű keverék,szigorúan ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel.És igen,biztonságos,nem adnak ki beteg kutyát ill.mindent megtudsz róla,ami tudható,nincs zsákba macska.Viszont számíts arra,hogy téged is alaposan szemre vesznek,alkalmas vagy e.
2013. okt. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!